Chcialem tylko polecic fajna strone do zarzadzania kolekcja gier - szczegolnie tych fizycznych, bo o ile do cyfrowych gier jest duzo dobrych opcji (widzialem nawet portal do zarzadzania pirackimi kopiami :), o tyle znalezienie czegos nadajacego sie do wersji fizycznych bylo bardzo trudne. Spedzilem przynajmniej dzien na wyszukiwaniu opcji wartych przetestowania i kilka dni na testowaniu ich.
Zwyciezca okazal sie https://glitchwave.com/ gdzie zapraszam :)

#gry #kolekcjonowaniegier #retrogaming
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Miruny, wszedłem w posiadanie commodore 64 c+kaseciak+ 2xjoystick, jestem na etapie oczyszczania go z kurzu i brudu. Pojawiają się pytania do znawców tematu
1. Czy wybielać plastik, nie jest mocno pożółkły, ale ma gdzieniegdzie przebarwienia. Czy wpływa to na trwałość materialu. Czy jest możliwe, że nadruki na klawiaturze się odbarwia. Czy może odpuścić bo straci na wartości.
2. Ile może być warty taki zestaw. Wszystko jest kompletne i na oryginalnych częściach
#
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
No to udało się spełnić marzenie z czasów bycia gówniakiem zanim strzeliła 30. Udało się zebrać wszytskie wersje poków z głównej serii na gb, gbc, gba :D tylko brakuje mi jednej konsoli żeby wszystkie na raz uruchomić - na zdjęciu nie ma silver.

#gry #nintendo #retrogaming #gameboy #staregry #gba #pokemon
Analogowy_Brokul - No to udało się spełnić marzenie z czasów bycia gówniakiem zanim s...

źródło: comment_1626938982kdMDgQBy6dw8GzogEPTP6i.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Analogowy_Brokul: dzięki gameboyowi miałem swój pierwszy biznes. Jako gówniaki miałem 1z3 gameboyów na osiedlu. Miałem color, znajomy też, a trzeci był zwykły. Do tego w sumie mieliśmy chyba 10 gier ( z czego 3 to pokemony). Przychodziliśmy na plac zabaw, ustawiliśmy karton, 5zł - 20 minut (czy jakoś tak, nie pamiętam kwoty) i rodzice pilnujący innych gówniaków (nasze matki mogły nas wołać z okna/balkonu na obiad) płacili żeby se pograć
  • Odpowiedz
Lubię bardzo RTSy, ale jakoś tak mam, że rzadko przechodzę ich kampanie do końca. Niedługo kończę remaster pierwszego C&C. Jeszcze bym jakąś strategię czasu rzeczywistego przeszedł/dokończył kiedyś zaczętą, raczej bez dodatków, a może razem z nimi. Co byście wybrali na moim miejscu ?
#strategie #gry #pcmasterrace #aoe2 #warcraft #originalwar #earth2150 #redalert2 #grykomputerowe #suddenstrike
MarcinSzabla - Lubię bardzo RTSy, ale jakoś tak mam, że rzadko przechodzę ich kampani...

źródło: comment_1626880306Cn5ZVz7I2NNOwYZvwyHKbM.jpg

Pobierz

Wybierzcie za mnie (kolejność przypadkowa)

  • Age of Empires II 18.3% (65)
  • Dune 2000 2.3% (8)
  • Original War 7.6% (27)
  • Earth 2150 4.5% (16)
  • Warcraft III 16.9% (60)
  • pierwszy Red Alert 3.4% (12)
  • Red Alert II 9.0% (32)
  • Twierdza 8.5% (30)
  • Twierdza Krzyżowiec 18.9% (67)
  • Company of Heroes 2 10.7% (38)

Oddanych głosów: 355

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Boss Level" (2021) - coś dla fanów akcyjniaków, w których przez pierwsze dwadzieścia minut naprawdę wiele się dzieje, po czym powoli to wszystko zaczyna się wyjaśniać.

Facet znalazł się w "Dzień świstaka" i raz zarazem stara się dotrwać coraz dłużej, mimo iż agenci co chwilę próbują go zabić, a zarazem stara się dowiedzieć dlaczego akurat na niego trafiło.

Tak sobie przegląda kto jak ocenił ten tytuł i jestem zaskoczony, że niektórzy uważają
hacerking - "Boss Level" (2021) - coś dla fanów akcyjniaków, w których przez pierwsze...

źródło: comment_1626821754D4I1WxYybHtKs0A001qCoN.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@djtartini1: Wczoraj go obejrzałem, lecz nie każdemu przypadnie do gustu, ponieważ to bardziej herosi, którzy zostali pokazani w karykaturalny, co ma swój urok, to jednak fanom M/DC może nie przypaść do gustu (,)

PS Swoją droga, to na Fejsie mam zamiar zrobić wpis o tego typu dziełach, by ludzi zobaczyli, że istnieje coś więcej, niż M/DC oraz "Super" z 2010, "Watchman" oraz "Kick-Ass"
  • Odpowiedz
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lardor: o, faktycznie colobot (/ceebot) też jest od nich, nie byłem pewien. Blupimanię też wymieniłem, szkoda że tak mało leveli było. Buzzing Cars mnie ominęło, może kiedyś nadrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kochani! Emocje po Mirko-Volt #3 opadły, więc czas na oficjalną prezentację wyników!
Zwycięzcą został Lampaert, drugie miejsce osiągnął Nickurn, a zdobywcą najniższego miejsca podium został Kutanoid.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, oraz dziękujemy pozostałym za udział. Udowodniliście że jesteście wspaniałą społecznością.
Pełna tabela finału pod tym linkiem https://online.re-volt.io/sessions/results.php?file=main/session_2021-06-13_19-52-57.csv

Do zobaczenia na Mirko-Volt #4!
MirkoVolt - Kochani! Emocje po Mirko-Volt #3 opadły, więc czas na oficjalną prezentac...

źródło: comment_1626722292Gpx4GjPtNYahpvpFqUmtXg.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@waters: polecam obczaić Horizon Chase Turbo - gierka jest wzorowana właśnie na tych wyścigach, bardzo fajna z resztą, sam zakupiłem na Switcha. Jest też na "duże" konsole i PC
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Co robi szef sporej firmy kiedy nikt nie patrzy ? retrogaming!
Miesiac temu w czasie porannego spaceru gdzies w Germanii , zauwazylem w kartonie brazowa plytke z litera Q.
Dziwnie znajoma, ktos wywalil Quek 1 wraz z kilkunastoma innymi CD; Wziac jak daja :) W ciagu miesiaca
uzbieral sie caly zestaw : mysz nowa serial za 100 logitecha, komputer 166mmx 32ram, 24xd, hdd 3gb za 70zl,
monitor 15" za 15zl w stanie bdb,
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co robi szef sporej firmy kiedy nik...

źródło: comment_1626633960Zjadf8UceE1A26geNrjos2.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#retrogaming #ps2 #playstation #konsole
Czy płyty DVD+R nadają się do odtwarzania przez konsolę? Czytałem różne opinie często tylko faworyzujące DVD-R, ale jak dotąd wszystkie gierki się odpalały, a część gier nagranych dawniej na -R konsola ma problem z odczytem płyt. Model plejaka slim SCPH-90004
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed chwila natknalem sie na fajny emulator PSX - duckstation. Dopiero go odpalilem, ale juz mi sie podoba.
Dobrze sobie radzi ze zwiekszeniem rozdzielczosci x2/x3, bez zacinek (przynajmniej na razie nie zauwazylem).
Wystarczy wgrac bios i rom, zmienic: Enhancement settings->Internal resolution-> 2x lub 3x.
Jest tez duzo innych "ulepszaczy". Ja osobiscie korzystam tylko ze zwiekszonej rozdzielczosci, dzieki ktorej nie ma takiej pikselozy, oraz z "true color rendering", dzieki czemu kolory sa nieco bardziej
g.....n - Przed chwila natknalem sie na fajny emulator PSX - duckstation. Dopiero go ...

źródło: comment_1626614306g1Jk0sDlAJAG00zvwgepfd.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #90s #retrogaming

Troche dopadła mnie nostalgia i chęć pogrania na starym sprzęcie. Lata 95-00. Co fajnego mozna teraz kupić co bedzie w jakimś stopniu kolekcjonerskie, unikalne ? Chce postawić Windowsa 95, posluchać pierdzącej stacji dyskietek i popykać w pierwsze wersje Settlersów. Wtedy zawsze marzylem byc mieć PC od IBM ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry IBM stacjonarny który obsłuży lata 95-00. Trudne zadanie. To musiałoby być coś jak Aptiva albo NetVista. Rzadkie toto i niczym specjalnym się nie wyróżnia. https://www.youtube.com/watch?v=RDTJUzprx-A
Co do laptopów to wybór jest dużo szerszy i sprzęt jest bardziej prestiżowy. Górna granica to moim zdaniem modele Thinkpad T40 i T41 bo to chyba ostatnie modele wspierające oficjalnie Windows 98 co przy niektóych grach może być przydatne. Ewentualnie jakiś starszy model, dla kompatybilności dźwięku
  • Odpowiedz
@Zulf: Niestety T43 jest pierwszym który nie ma wsparcia dla systemu Win98. Szukaj ThinkPad T40, T41, T42, T40p, T41p, T42p. Wersje p mają zazwyczaj wyższą szansę na posiadanie matrycy wysokiej rozdzielczości. No chyba że nie zależy ci na wyższej kompatybilności niektórych rzadszych gier.
  • Odpowiedz