Powiem wam mirki ze #xkom ma beznadziejny serwis gwarancyjny. 7 marca oddałem Redmi note 4x na gwarancje bo pomimo ze nie były podłączone słuchawki telefon cały czas je widział, a do dnia dzisiejszego nie wiem jak to będzie rozwiązane... niby mam czekać do czwartku na telefon od salonu ale ta usługa to jakiś żart... strona internetowa na której "można" zobaczyć status usługi działa tak ze nie widzisz nawet co się
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
542
Jak to Poczta Polska sprawiła że moje życie stało się lepsze

- 133
- #
- #
- #
- 4
@Abriam: zdajesz sobie sprawę, że za gwarancję odpowiada producent a nie sprzedawca? Jeszcze lata upłyną zanim Polacy zrozumieją swoje prawa i obowiązki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
@Abriam: Bardzo prosimy Cię o wiadomość prywatną wraz z numerem Twojego zgłoszenia reklamacyjnego. Zweryfikujemy sprawę i wrócimy do Ciebie z wyjaśnieniami. Jednocześnie chcielibyśmy nadmienić, że za serwisowanie urządzeń zakupionych w naszym sklepie odpowiada Autoryzowany Serwis Producenta na terenie naszego kraju
#reklamacja #biedronka #cebuladeals #hykker #pytanie
Miał ktoś styczność z działem reklamacji w naszej cudownej biedronce? Minęły już ponad 14 dni od chwili złożenia reklamacji i zero info. Byłem się pytać kierownika sklepu, w którym klawiatura była kupiona, to mi nie był w stanie nic powiedzieć... Codziennie przychodzić do nich i domagać się informacji? :D
Miał ktoś styczność z działem reklamacji w naszej cudownej biedronce? Minęły już ponad 14 dni od chwili złożenia reklamacji i zero info. Byłem się pytać kierownika sklepu, w którym klawiatura była kupiona, to mi nie był w stanie nic powiedzieć... Codziennie przychodzić do nich i domagać się informacji? :D
@Zero_Gravity: no jeśli w ciągu 14 dni nie otrzymałeś odpowiedzi to reklamację uznaje się za zasadną
cebuladeals
@Zero_Gravity: Nie. To, że kupujesz w Biedronce to nie jest żadna okazja.
A tego tagu używamy do oznaczania okazji.
#reklamacja
Mirki potrzebuje porady. Od 6 lat nie mieszkam w PL i tylko czesciowo znam zmiany w przepisach o rekojmii i gwarancji od tamtego czasu mimo iz kiedys zjadlem na tym zeby.
1. Kamerka Gitup Git2 kupiona na allegro w sierpniu 2017 w firmie sp. z o.o na fakture na osobe fizyczna
2. Zegarek-komputer Sporasub SP1 w decathlonie.PL luty 2017
Mirki potrzebuje porady. Od 6 lat nie mieszkam w PL i tylko czesciowo znam zmiany w przepisach o rekojmii i gwarancji od tamtego czasu mimo iz kiedys zjadlem na tym zeby.
1. Kamerka Gitup Git2 kupiona na allegro w sierpniu 2017 w firmie sp. z o.o na fakture na osobe fizyczna
2. Zegarek-komputer Sporasub SP1 w decathlonie.PL luty 2017
- 0
2
Reklamacja w RTV euro AGD nie taka prosta jak się wydawało
#rtv #euro #agd #rtveuroagd #gwarancja Witam was! Potrzebuję pomocy i myślę że tutaj ją szybko uzyskam :p mianowicie kupiłem telefon na olx z paragonem itp. Telefon to Moto x style kupiona w RTV euro AGD, okazało się że ma prześwity na wyświetlaczu więc poszła na gwarancję. Z serwisu regeneresis...
z- 1
- #
- #
- #
Oddałem na reklamację przedmiot, żądając zwrotu pieniędzy. Sprzedawca przyjął reklamację i nie odpowiedział w terminie 14 dni. Czy w takim przypadku jest ona uznana jako uwzględniona przez sprzedawcę i należy mi się zwrot pieniędzy?
Bo tak teraz czytam i wychodzi mi na to, że tylko żądając wymiany lub naprawy albo obniżenia ceny uznaje się reklamację - po braku odpowiedzi - za uznaną, a jeśli chodzi o zwrot pieniędzy to tak nie ma (?)
#
Bo tak teraz czytam i wychodzi mi na to, że tylko żądając wymiany lub naprawy albo obniżenia ceny uznaje się reklamację - po braku odpowiedzi - za uznaną, a jeśli chodzi o zwrot pieniędzy to tak nie ma (?)
#
- 0
@jabukasiga: raczej masz rację
http://maszprawo.org.pl/2016/03/14-dniowy-termin-rozpatrzenia-reklamacji-konsumenta/
Wyraźnego podkreślenia wymaga fakt, że 14-dniowy termin rozpatrzenia reklamacji nie dotyczy każdego pisma wysłanego przez konsumenta, a jedynie pisma zawierającego jedno z żądań wskazanych w art. 561(5) k.c. tj. żądanie wymiany rzeczy, żądanie usunięcia wady, żądanie obniżenia ceny. Ponadto powyższy przepis nie przewiduje identycznego skutku jeśli konsument w reklamacji zawrze oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
http://maszprawo.org.pl/2016/03/14-dniowy-termin-rozpatrzenia-reklamacji-konsumenta/
- 3
Dzień dobry,
Mam pytanko odnośnie zamówienia z aliexpress.
Zamówiłem dyszę do drukarki 3d, majfrend chciał mnie oszukać i wysłał towar niezgodny z opisem, więc otworzyłem dispute o zwrot części kasy. W odpowiedzi pokazuje mi, że jednak ma towar zgodny z opisem i pyta się czy mógłby mi ponownie to wysłać oferując zniżkę. Przyznam, że akurat zależy mi na tej konkretnej dyszy, więc czy w tym wypadku mam zmienić dispute na "return good" czy
Mam pytanko odnośnie zamówienia z aliexpress.
Zamówiłem dyszę do drukarki 3d, majfrend chciał mnie oszukać i wysłał towar niezgodny z opisem, więc otworzyłem dispute o zwrot części kasy. W odpowiedzi pokazuje mi, że jednak ma towar zgodny z opisem i pyta się czy mógłby mi ponownie to wysłać oferując zniżkę. Przyznam, że akurat zależy mi na tej konkretnej dyszy, więc czy w tym wypadku mam zmienić dispute na "return good" czy
źródło: comment_iI4l3mXfOxSUrbCXZsYpIT95ukqLGLh1.jpg
Pobierz- 5
@Kodzakx: Współczuję, ale to nie jest #cebuladeals Przyzwoitość w tagowaniu powinna także #bordo obowiązywać.
Mirki, Mirabelki, korzysta ktoś z Was z urządzenia Yanosik PRO (nawigacja z kamerą) ?
Kupiłem to urządzenie w grudniu, od tego czasu już dwa razy wysyłałem je na gwarancji bo się zwyczajnie zawiesza. Za pierwszym razem odesłali z informacją że wgrali na nowo system, nie pomogło. Za drugim razem poinformowali że moja karta SD jest niekompatybilna i zasugerowali zakup innej - dedykowanej. Jak się domyślacie - nie pomogło.
Teraz sprzęt zamierzam wysłać po
Kupiłem to urządzenie w grudniu, od tego czasu już dwa razy wysyłałem je na gwarancji bo się zwyczajnie zawiesza. Za pierwszym razem odesłali z informacją że wgrali na nowo system, nie pomogło. Za drugim razem poinformowali że moja karta SD jest niekompatybilna i zasugerowali zakup innej - dedykowanej. Jak się domyślacie - nie pomogło.
Teraz sprzęt zamierzam wysłać po
źródło: comment_WcLVm1NfafB7hZrmkffwV244WejcdyDL.jpg
Pobierz@yakuza1987 masz dostęp do systemu plików? Możesz zainstalować własną aplikację?
- 0
@stanli: nie mam takiej możliwości raczej
- 1
Oficjalna lista tematów reklamacji Poczty Polskiej.
Nienależyte wykonanie usługi:
- Brak doręczenia drugiego zawiadomienia o przesyłce
- Brak doręczenia pierwszego zawiadomienia o przesyłce
- Brak powiadomienia o przesyłce w innej formie np. sms, telefonMirki, reklamować LG G4? Wyłącza się po około godzinie, gdy korzystam z troche bardziej wymagającej aplikacji albo gry np. hearthstone, pubg mobile i przy okazji cholernie się nagrzewa górna część. Dużo zachodu z reklamacją w LG? Ktoś miał jakieś doświadczenia? Jest szansa, że coś z tym zrobią?
#reklamacja #lg #g4
#reklamacja #lg #g4
- 0
@Fraagles czyli dzwonic na infolinie, zeby przysłali do mnie kuriera, ale żeby brał to do Warszawy?
@taknietaknie tak, bo ja za pierwszym razem chciałem wysłać do Wawy to mi konsultantka na czacie napisała, że tam nie można wysłać , tylko osobiście. To mówię, trudno i poprzez LG express zamówiłem kuriera domyslnie do Mławy. Ale jak wrócił nie zrobiony, to raz, że Mława stwierdziła uszkodzenie mechaniczne ładowarki i nie obejmie tego gwarancja, bateria, że dobra (mimo dziwnych skoków na niej o kilkanaście procentów) to napisałem na czacie, ile
sprawa wyglada tak
mialem rozwalony ekran i wyslalem do naprawy u jakiegos gostka z allegro
telefon wrocil, ale byla mala rysa, jednak wszystko dzialalo to mowie co mi to przeszkadza
mija miesiac pol ekranu przestaje dzialac, odsylam, a gosc, ze ekran jest pekniety i musze drugi raz zaplacic, bo on nie wie czy ta rysa byla czy to ja rozwalilem telefon, do tego dodaje, ze jak byla rysa to ekran od raz nie powinien dzialac,
mialem rozwalony ekran i wyslalem do naprawy u jakiegos gostka z allegro
telefon wrocil, ale byla mala rysa, jednak wszystko dzialalo to mowie co mi to przeszkadza
mija miesiac pol ekranu przestaje dzialac, odsylam, a gosc, ze ekran jest pekniety i musze drugi raz zaplacic, bo on nie wie czy ta rysa byla czy to ja rozwalilem telefon, do tego dodaje, ze jak byla rysa to ekran od raz nie powinien dzialac,
- 0
@Krolik_doswiadczalny: no niestety to bedzie slowo przeciwko slowu, bo nie mam zadnych dowod, ze rysa byla
trzeba by wszystko nagrywac od otwarcia paczki i wtedy byloby jakies zabezpieczenie, ale to juz lekka paranoja sie robi
trzeba by wszystko nagrywac od otwarcia paczki i wtedy byloby jakies zabezpieczenie, ale to juz lekka paranoja sie robi
@UFC_Jest_W_Dupie: Jeśli sprzedawca jest przedsiębiorcą, a Ty konsumentem to dysponujesz tzw. domniemaniem istnienia wady lub jej przyczyny w momencie sprzedaży. Odpowiednio stosujemy to do umowy o dzieło.
TL;DR - Kupiłem krzywe drzwi, złożyłem #reklamacja, Bricoman mówi pocałuj mnie w dupę.
Mirki może mały #wykopefekt? #stolarstwo
Aktualnie robię remont, kupiłem w sklepie Bricoman drzwi wewnątrzklatkowe producenta Domidor.
Drzwi, jak drzwi, nie były jakoś wielce drogie ale nie o to chodzi, chodzi o
Mirki może mały #wykopefekt? #stolarstwo
Aktualnie robię remont, kupiłem w sklepie Bricoman drzwi wewnątrzklatkowe producenta Domidor.
Drzwi, jak drzwi, nie były jakoś wielce drogie ale nie o to chodzi, chodzi o
źródło: comment_Mlhr1QoUhzcNra1sQJ0cTxEODRl3jbhj.jpg
Pobierz@rozregulowany_kaloryfer: jak cokolwiek z nimi robiłeś to możesz sobie reklamować. Nic nie zrobią
@rozregulowany_kaloryfer:
Skrócenie ich nie wpłynęło na to że są krzywe, bo były krzywe od początku to oczywiste, ale trzeba było to sprawdzić zanim je podciąłeś - każda ingerencja takiego typu skutkuje utratą gwarancji.
Ze zdjęć wynika że jest szansa że się "ułożą" - daj im ze 2 tygodnie, jeśli nie to skrzydło na śmietnik niestety.
Skrócenie ich nie wpłynęło na to że są krzywe, bo były krzywe od początku to oczywiste, ale trzeba było to sprawdzić zanim je podciąłeś - każda ingerencja takiego typu skutkuje utratą gwarancji.
Ze zdjęć wynika że jest szansa że się "ułożą" - daj im ze 2 tygodnie, jeśli nie to skrzydło na śmietnik niestety.
- 536
konto usunięte via Android
- 459
@Komornickus pisz do olx że p---a wyłudza pieniądze
konto usunięte via iOS
- 2
#biedronka nie przyjmuje #reklamacja z tyt. #rekojmia - niekompetentna kierowniczka podsuwa swoj wzor pisma i pozniej sie okazuje, ze reklamacja byla z tyt. gwarancji.
Jak wykiwać Karaluch... znaczy Biedronkę,
Mireczki? Wyslac im towar poczta z pismem reklamacyjnym za potwierdzeniem odbioru?
Jak wykiwać Karaluch... znaczy Biedronkę,
Mireczki? Wyslac im towar poczta z pismem reklamacyjnym za potwierdzeniem odbioru?
@Eulalia_z_Torunia iść i powiedzieć że ma obowiązek przyjąć
- 1
@Eulalia_z_Torunia: tu jest regulamin: http://www.biedronka.pl/pl/bulletin,id,23,title,regulamin-zwrotow-i-reklamacji-towarow-zakupionych-w-sklepie-biedronka
Można go pokazać, albo opisać problem e-mailem, albo iść reklamować towar w innej placówce.
Można go pokazać, albo opisać problem e-mailem, albo iść reklamować towar w innej placówce.
#prawo #reklamacja #gwarancja #kiciochpyta #hardware #sklep #sklepy #elektronika #rtv #
Hej mirki mam takie pytanie
kupiłem ostatnio przedmiot zamawiajac go z odbiorem osobistym w sklepie komputronik płacąc gotówką
okazało sie że po drugim włączeniu urządzenia spalił sie zasilacz,
za pierwszym razem wszystko działało ok,
Hej mirki mam takie pytanie
kupiłem ostatnio przedmiot zamawiajac go z odbiorem osobistym w sklepie komputronik płacąc gotówką
okazało sie że po drugim włączeniu urządzenia spalił sie zasilacz,
za pierwszym razem wszystko działało ok,
#ejejej @x-kom trochę dajecie ciała z naprawą gwarancyjną ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najpierw wysłaliście telefon nie do tego serwisu co trzeba potem dzwonicie, że sprawa jest dla was priorytetem w związku z powyższym a tu wczoraj stuknął już miesiąc od kiedy oddałem telefon na wydawałoby się szybką naprawę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#xkom #gwarancja #serwis
#xkom #gwarancja #serwis
- 0
@x-kom: napisałem 2 dni temu.
- 0
@P0kahontaz: sprawę zgłosiliśmy od razu do odpowiedniego działu. Postaramy się by cała sytuacja była jak najszybciej rozwiązana. Przepraszamy za powstałe utrudnienia
- 3
Cześć Mirki i Mirabelki, przedstawię wam moją krótką przygodę z firmą inpost i paczką, którą rzekomo mi dostarczono.
Dnia 16.03.2018 sprawdzam z ciekawości status przesyłki kurierskiej, którą miałem dostać tego dnia, gdyż był to preorder płyty mającej w tym dniu premierę. Ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że paczka ma status 'doręczono', mimo iż o godzinie, w której rzekomo miała być doręczono byłem w domu ja i cała wesoła gromada domowników, nikt nie
Dnia 16.03.2018 sprawdzam z ciekawości status przesyłki kurierskiej, którą miałem dostać tego dnia, gdyż był to preorder płyty mającej w tym dniu premierę. Ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że paczka ma status 'doręczono', mimo iż o godzinie, w której rzekomo miała być doręczono byłem w domu ja i cała wesoła gromada domowników, nikt nie
Witam Mirki ja z pytankiem.
Złożyłem reklamację na Huawei Nexus 6P, tak jak czytałem na necie typowa wada fabryczna telefonu gdzie przy 10-40% poziomie baterii sam się wyłączał z komunikatem że telefon jest rozładowany i dopiero po podłączeniu go do ładowarki jest możliwość włączenia go a poziom baterii był ponownie 10-40% i wtedy mogłem go rozładować do zera...
Po opisaniu problemu w punkcie reklamacyjnym RTV AGD i wysłaniu telefonu do serwisu Huaweia otrzymałem odpowiedź
Złożyłem reklamację na Huawei Nexus 6P, tak jak czytałem na necie typowa wada fabryczna telefonu gdzie przy 10-40% poziomie baterii sam się wyłączał z komunikatem że telefon jest rozładowany i dopiero po podłączeniu go do ładowarki jest możliwość włączenia go a poziom baterii był ponownie 10-40% i wtedy mogłem go rozładować do zera...
Po opisaniu problemu w punkcie reklamacyjnym RTV AGD i wysłaniu telefonu do serwisu Huaweia otrzymałem odpowiedź
@PadrygPedauczyd: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiany-w-zasadach-reklamowania-zakupow
Ogólnie napisz im pismo poważnym tonem, rzuć kilka paragrafow i zobaczysz, że zmiękną. I nagle będzie,, w trosce o zadowolenie naszych klientów Pana przypadek będzie rozpatrzony indywidualnie.. "
Ogólnie napisz im pismo poważnym tonem, rzuć kilka paragrafow i zobaczysz, że zmiękną. I nagle będzie,, w trosce o zadowolenie naszych klientów Pana przypadek będzie rozpatrzony indywidualnie.. "
- 1
13. marca oddałem na gwarancje pada do #xboxone do sklepu Rtv Euro Agd. Do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi, a na ich stronie w statusie reklamacji mam "Reklamowany towar w procesie serwisowym.". Dzisiaj minie 14 dni kalendarzowych od następnego dnia po oddaniu go. Do tej pory żadnego info nie dostałem. Jeżeli do końca dzisiejszego dnia nic nie dostane, to jutro po prostu idę do sklepu i im mówię, że
























Dwa przykłady jak nie załatwiać i jak załatwiać reklamacje. Zaznaczam, że chodzi o UK.
Steelseries.