Zapowiadałem nowości, więc oto i one. Dzisiaj mamy dla Ciebie pierwszy tekst o animowanym serialu, jaki pojawił się na naszej stronie! I uwaga - nie jest ostatni. Wyczekujcie.

Ważna informacja: jeżeli obserwowałeś nasz fanpage leniwec pisze, chciałbym Cię serdecznie zaprosić, abyś zostawił swojego lajka na leniwapopkultura.pl. Niestety Facebook jest dość zatwardziały w swojej polityce zmian nazw strony, więc byliśmy zmuszeni stworzyć nowy fanpage. Ale spokojnie, treści się nie zmienią, będzie
szogu3 - Zapowiadałem nowości, więc oto i one. Dzisiaj mamy dla Ciebie pierwszy tekst...

źródło: comment_NQ6USM06KZqE8rF3KJXhWxxIAUzJEnGJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem po seansie filmu Ciche miejsce. Film zdecydowanie poniżej moich oczekiwań. Ten film jest tak nielogiczny, że aż momentami łapałem się za głowę. Obejrzałem go tylko dlatego, bo Sfilmowani dali 4,5 gwiazdki na 6 co u nich jest bardzo wysoką notą, ale Bóg tego dnia odebrał im rozum. Ode mnie 4/10 za pomysł i niektóre kreatywne sytuacje związane z wymogami zachowania ciszy.
#film #filmy #kino #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mitholo: To tylko opinia jednego mirka. Ponadto nie podał żadnego innego argumentu, niż brak logiki. Warto przekonać się samemu, bo "Ciche miejsce" to horror wyjątkowy. Jeśli lubisz ten gatunek to wiesz, że logika musi ustąpić innym elementom, takim jak pomysł i atmosfera, historia czy kreacja miejsca akcji, a te są pierwszorzędne. Nie bez powodu film zebrał wysokie noty praktycznie wszędzie. :)
  • Odpowiedz
Kochani obejrzałem Hereditary:Dziedzictwo.

Po pierwszym seansie miałem dość mieszane uczucia. Cieszyło mnie, że nie ma typowych jump scerów, tylko wszystko było budowane na fabule. Dość ciekawa historia, taki dość inny horror dlatego wystawiłem notę 6/10. Mimo tego, że film trwa 2h5min to zdecydowałem się na obejrzenie go jeszcze raz. Wtedy znalazłem wiele ciekawych smaczków. Ten film fabułą stoi. Po przeczytaniu kolejnych wyjaśnień na filmwebie wystawiam notę 7/10. To po prostu dobry film,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są takie filmy które ciężko by było nakręcić w naszych warunkach. Np. Spiderman i Call my by Your name ;) Swoją drogą ten drugi bardzo mądry film i świetne zdjęcia #kino #film #recenzja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ramach wieczornego seansu filmowego obejrzałem sobie Suspirię z 1977 roku. Ostatnio pojawił się remake, więc to dobra okazja aby powtórzyć klasykę. Film jest na prawdę dobry ale nierówny, niektóre efekty specjalne trochę słabo wypadły (np. łeb psa rozszarpującego gardło muzyka), główne aktorki grają dość anemicznie, sama fabuła została poprowadzona trochę po łebkach. Zwłaszcza widać to w zakończeniu, gdzie niby wyjaśniają się pewne tajemnice, ale pozostaje wiele zagadek i pewne elementy filmu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

„Zgadnij kto” jest fabularnie prostą powieścią opierającą się na kilku dobrze znanych toposach (m.in. motywie zemsty). Debiut, po który warto sięgnąć.

https://zaczytanywksiazkach.pl/2018/09/06/recenzja-zgadnij-kto-chris-mcgeorge/

#recenzja #ksiazka #zaczytanywksiazkach #czytajzwykopem #kultura
zaczytanywksiazkach - „Zgadnij kto” jest fabularnie prostą powieścią opierającą się n...

źródło: comment_qUs4jc0b2XY2Kihj0NdDYnMILAunPlOy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-powiesci-czesc-i-dzieki-za-ryby-w-zasadzie-niegrozna/
Styl autora jest lekki, dość prostu prosty i przyjemny, ale zapadający przy tym w pamięć. Jego książek nie zapomina się szybko, choć pochłania się je w szaleńczym tempie. Zapadają w pamięć, potrafią też poruszyć, a uwagi rzucane przez autora trafiają w cel ze stuprocentową precyzją. Może czasem się z nim nie zgadam, może chciałbym z nim polemizować, ale zawsze doceniam zawsze. Dlatego polecam całość miłośnikom dobrej fantastyki. To świetna seria, coś,
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-powiesci-czesc-i-dzieki-za-ryby-w-...

źródło: comment_ptTtq9QudURXL90Oq52mOpt7B685cAtO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-rufus-tom-1-wilk-w-owczej-skorze/
Jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad prezentem dla dziecka i pytacie, czy warto zainwestować w Rufusa, to odpowiem – warto. Młodsze dzieci będą zachwycone, a jestem pewien, że i rodzice nieraz uśmiechną się pod nosem czytając przygody dorastającego wilczka. Śmiało polecam jako wartościową lekturę rodzinną. Recenzja komiksu Rufus tom 1 – Wilk w owczej skórze
#recenzja #komiks #komiksy
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-rufus-tom-1-wilk-w-owczej-...

źródło: comment_N2JEOFIMAsd85hVHx28moDx7jtwApdLi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-tokyo-tarareba-girls/
Tokyo Tarareba Girls to realistyczne, jednocześnie wściekle zabawne i depresyjne, wolno rozwijające się, prawdziwe josei – manga dla dorosłych kobiet o innych dorosłych kobietach. To także autorski głos na temat japońskiego społeczeństwa i sposobu, w jaki są mu i przez nie opowiadane historie. Higashimura jest znana ze zrywania z narracyjnymi schematami gatunku, pogrywania z nimi, a do tego z budowania wiarygodnych, wielowymiarowych postaci o skomplikowanych motywacjach. Trochę opowiada jakąś fabułę, ale
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-tokyo-tarareba-girls/
Tok...

źródło: comment_4d66Rdf3VJr84dCsNs1T7kV3OpNMeCEA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki. Startujemy z ziomkiem @szewczyk90 z nowym tematem na youtube. Sprawa jest niszowa, bo są to recenzje książek podróżniczych. Non-profit, for fun, po kosztach, tylko zajawka :) Współpracujemy z biblioteką w Legionowie. Jeśli możecie pomóc w rozwoju tej serii to bedę wdzięczny za jakąkolwiek forme- komentarz, sub, łapka. Mile widziane opinie, czego brakuje, co jest spoko (mam nadzieje, że jest) i ogólnie czy jest fason. Pierwszy odcinek to recka "Wszystko za
farma-zone - Mireczki. Startujemy z ziomkiem @szewczyk90 z nowym tematem na youtube. ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-nightwing-bludhaven-tom-2/
Drugi tom Nightwinga to całkiem przyjemna, niezobowiązująca rozrywka, która powinna przypaść do gustu miłośnikom komiksowego superhero. Na swój sposób uroczy bohater, sporo scen walk i ciekawe relacje. Znajdzie się nawet fabularny twist, który sprawia, że na trzeci tom czekam ze zniecierpliwieniem. Lektura idealna na wakacyjny wypad czy luźniejsze posiedzenie z komiksem, a dla fanów Dicka Graysona pozycja wręcz obowiązkowa. Recenzja komiksu Nightwing. Blüdhaven. Tom 2
#recenzja #komiks
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-nightwing-bludhaven-tom-2/...

źródło: comment_OQfY9Qrud83rA7SbGfu1x4JE9ppLYKHa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-gry-planszowej-robinson-crusoe-przygoda-na-przekletej-wyspie/
Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie to tytuł o innowacyjnej mechanice, która świetnie współgra z tematem. Siedem scenariuszy zapewni Wam sporo zabawy. Sama gra umożliwia zresztą tworzenie własnych historii, w Internecie znajdziecie fanowskie dodatki, a Portal Games wciąż rozwija markę. Wydali już jeden duży dodatek Wyprawa H.M.S. Beagle wprowadzający nową kampanię, a jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy rozszerzenie Mystery Tales. Jeżeli więc lubicie kooperacyjne gry przygodowe, jesteście w stanie
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-gry-planszowej-robinson-crusoe-prz...

źródło: comment_uGa7TEqHFfkHbKEepdctmNlNkFNjUkMN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NieTylkoGry: Kupiłem i jeszcze stoi na półce nie rozdziewiczona, raz usiedliśmy mając 3 godziny na grę ale nie przebrneliśmy przez 1 turę. Początki są trudne, zwłaszcza przy mocniejszych trunkach. Warto przysiąść do niej?
  • Odpowiedz