CZY JESTEŚ ARTYSTĄ!? ()

A co czujesz, gdy piszesz swój kod? Czujesz uniesienie, czujesz, że to co robisz jest piękne? Jeśli tak, to z całą pewnością jesteś artystą - artystą programistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli dodatkowo zarabiasz za to dobre pieniądze, jak na przykład #programista25k, to możesz się uważać za dobrego artystę. Nie zwlekaj i dołącz do nowego, piękniejszego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WRACAMY DO MIGRACJI NA #programista25k ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Już 150 osób dołączyło do tagu #programista25k! Nowe czasy wymagają nowego tagu, stare 15k odchodzi już do lamusa i nawet będąc juniorem, taka stawka nikogo już nie ekscytuje. Pokażmy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowe czasy wymagają nowego tagu, stare 15k odchodzi już do lamusa i nawet będąc juniorem, taka stawka nikogo już nie ekscytuje


@a5f5c1: forsowanie zmiany tagu tylko dlatego, ze wzrosly stawki, to dowod na malego siusiaka i potrzebe podbijania ego zarobkami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@a5f5c1: stosunek jakość/cena to konfitura wydaje mi się lepsza. No into tylko 1 dzień więc łatwiej utrzymać skupienie
  • Odpowiedz
@Distrust: ile się da, ale target jest żeby nie schodzić poniżej 20%. 20% z tego co płaci klient a nie z tego co dostaje kontraktor. Kiedyś pracowałem tak że dostawiałem nawet odrobinkę więcej czyli powodowałem stratę ale z mojego kolegi zespołu ściągali 60%, ważne żeby się sumarycznie zgrywało.
  • Odpowiedz
Jeszcze dobrze aktualnego projektu nie poznałem, a już się rozglądam za nowymi ofertami. O---------z się spokojnie w robocie, stabilna średnia 2 linie kodu na godzinę, a tu dostajesz oferty ze stawkami 30-50% wyższymi xD

Wczoraj myje zęby o 22:00 przed spaniem a tu cyk, oferta z USA na kwotę z kosmosu.

Jak żyć panie premierze? Przecież to trzeba chociaż ten rok pociągnąć żeby źle w cv nie wyglądało.

#pracait #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zbyssto: znajomy robił przerwę trochę ponad dwa miesiące, ale to się chyba nie liczy. W każdym razie trochę mu to pomogło ale typ jest dosyć specyficzny.

Może lepiej zamiast Carrer Break, 4-dniowy tryb pracy będzie lepszy. Po 6h.
  • Odpowiedz
@Mr_Przyjemny: pod płaszczykiem doliny krzemowej obecnie jest też wysyp januszeksow gdzie niby firma USA, klienci USA, ludzie z całego świata ale ty będziesz w ruskim teamie z ruskimi managerami i dla ruskich czy około ruskich klientów...
  • Odpowiedz
Mirki, mam dylemat.
Chciałem zobaczyć jak wygląda rynek IT w mojej specjalizacji (czy dobrze zarabiam na dzień dzisiejszy, stanowisko seniorskie), złożyłem CV, przeszedłem rozmowę i dostałem umowę na stół.
B2B, płatne urlopy, pozostałe benefity jak w aktualnej firmie, przy czym oferta 100% remote, a w aktualnej mogę z domu albo z biura.
Oferta w nowej firmie to +70% (fixed price, sam zaproponowałem tę stawkę) natomiast w aktualnej po rozmowie z szefem dostałem propozycję

Co byś wybrał?

  • +35% w obecnej 15.0% (30)
  • +70% w nowej 85.0% (170)

Oddanych głosów: 200

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bizancjo: Chyba mała szansa, że ludzie z doświadczeniem będą mieli problem ze znalezieniem nowej pracy. Musiałoby stać się coś naprawdę grubego, z juniorami pewnie inna sprawa.
A co do pytania to nie komentuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem sam teraz w bardzo podobnej sytuacji, będę ryzykował.
  • Odpowiedz
@bizancjo: Przeanalizuj też która firma ma dobry cashflow i zarabia pieniądze, bo obecnie w USA firmy polegające głównie na hajsie od inwestorów albo upadają, albo zwalniają ludzi, więc może być różnie. Ale w Polsce ryzyko na razie niewielkie, bo jeden programista z USA kosztuje tyle co 3-4 z Polski.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie jak w firmach w których pracujecie wygląda rejestrowanie czasu? U mnie obecnie wygląda tak, że nie można pracować powyżej 8h, tzn. można, ale rejestrowany czas wynosi max 8h, więc jak pracujesz więcej to ok, ale wiadomo nic z tego nie będziesz miał. To raczej normalnie że nikt nie kończy pracy po równych 8h, więc nawet te 15-20 minutowe czasy po pracy w całym miesiącu się zbierają, czasami zdarzy się nawet
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LUBIENIE! ()

Lubienie wśród programistów nie istnieje, o czym przekonałem się dodając dzisiaj wpis na mirko (,)
Istnieją natomiast programiści, którzy rozumieją, że migracja na #programista25k to wyższa konieczność, dlatego zapraszam do obserwowania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lubienie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy lubienie wśród programistów istnieje? Postanowiłem przeprowadzić mały eksperyment - czy ktoś na tagu #programista15k lub #programista25k mnie lubi? Proszę - napisz o tym w komentarzu.

Dziękuję! (ʘʘ)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy, kolejny raz czuje potrzebę odmiany biurka.
Polecicie jakiś monitor 32:9 albo coś podobnie wielkiego? Myślałem o zakrzywionym.

Biurko 1x2 więc miejsca dość.

Do pracy przede wszystkim, ale pewnie jakąś gierke odpalę jak juz będę miał takie coś. Do grania na razie Razer Blade Advanced z RTX2080 Max-Q, do roboty Dell Precision z T1200. Może coś w przyszłości kupie do grania z rtx30XX jak by mi się spodobało.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inną opcją jest kupno dwóch monitorów 32" 1440p, gdzie jeden byłby sprzętem głównym o większym odświeżaniu pokroju Gigabyte M32Q (Okolice 1600zł), a drugi jakiś tańszy 32" 1440p 75Hz, aby nie dopłacać do większego odświeżania, którego i tak się nie wykorzysta
  • Odpowiedz
@dthprf: 2x wqhd (5120x1440) to nadal znacznie mniej pikseli niż zwykłe 4K (7.4 miliona vs 8.3 miliona), więc jak aktualnie Twój sprzęt dźwigał sprzęt 4K to bez problemu utrzyma 5120x1440. TB4 uciągnie wszystko, thunderbolt 3 zależy czy wspiera tryb "alternatywny" DisplayPorta 1.4 czy też 1.2a, ten temat niestety zawsze jest powalony i trudno go ogarnąć. DisplayPort 1.4 z DSC utrzyma nawet 4K 120Hz bez chroma subsamplingu, DP 1.2a uciągnie chyba
  • Odpowiedz