Pytanko do osób interesujących się tematem podłóg:

Chciałbym mieć podłogę na parterze z żywicy poliuretanowej (nie epoksydowej, bo jest mniej trwała), ale zdania na jej temat w necie są podzielone - jedni uważają, że jest super, a inni, że rakotwórcza, chociaż nie ma badań na ten temat.
Moje pierwsze pytanie brzmi - czy jeśli mam ogrzewanie podłogowe, to środki chemiczne zawarte w mieszance poliuretanowej wylewki nie będą miały negatywnego wpływu na zdrowie?
Podczas wylewania i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZaQ_1 Na UV jest odporne, na temperatury rzędu 120 do nawet 150°C (zależy od grubości) także, ale chodziło mi raczej o kwestie zdrowotne, bo szukam wszędzie jaki to ma wpływ na zdrowie przy grzaniu podłogowym (opary), oraz to drugie pytanie - czy warstwa poliuretanu na beton ozdobny ma sens, bo beton jest kruchy, a poliuretan elastyczny, jednak jest to dość cienka warstwa.
Ale dzięki za odpowiedź :)
  • Odpowiedz
Mam pytanie, bo robię remont w pokoju. Czy taki parkiet jest szansa jeszcze odratować jakimiś cyklinowaniem? Klepki same w sobie nie mają jakichś luzów, uszczerbień itd. Chyba najbardziej w dupę dały mu na przestrzeni lat jakieś prania dywanu, wiadomo wilgoć nie do końca ściągnięta etc. Podłoga jest pewno ze 40 letnia.

#remont #cyklinowanie #podloga
thisismaddnes - Mam pytanie, bo robię remont w pokoju. Czy taki parkiet jest szansa j...

źródło: comment_JbJtjAcTTBIo2Hdfr6k1gp5AdhSpJtAu.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, kładł ktoś z Was w domu #beton dekoracyjny/szlifowany/mikro(mirko-)cement?
Jak wrażenia? Ile wydaliście?

Robię badanie wśród wykonawców znalezionych w Internecie i przy pow. 120m2 wołają średnio 220zł/m2, szczerze mówiąc liczyłem na niższe ceny, konkurencyjne do parkietu/dobrej deski.

#remont #remontujzwykopem #podloga #mieszkanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,

Mam taka sprawe. Na podlodze na parterze w salonie mam kafle. W zimie podloga byla cholernie zimna (to juz ktorys z kolei dom z kaflami na parterze i tak zimnych jeszcze nie mialem). Teraz zamierzam polozyc tam panele. I tu mam dylemat. Zrywac kafle dac grubszy podklad (np. 7mm) czy klasc panele na kafle na cienszym podkladzie (np. 2mm)? Polozenie grubszego podkladu na kafle nie wchodzi w gre bo bede
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: Wlasnie myslalem o czyms takim dodatkowo. Tzn. Folia (standardowo), na to jakis cienki podklad z folia aluminiowa, na to ten normalny podklad 7mm i panele.
  • Odpowiedz
Witam wszystkich. Wakacje, dzieci wyjechały a ja z żoną robię remont salonu. I stoję przed wyborem jak zabezpieczyć podłogę drewnianą. Jedni mówią aby lakierować inni mówią aby olejować z woskiem. Jakie wy macie doświadczenia na ten temat ? Zależy mi na tym aby warstwa ochronna była trwała i i łatwa w utrzymaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#diy #pomoc #podloga #porady
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojas81: ja tam zawsze używałem folii malarskiej ;)
Moim zadaniem lakierowanie będzie "wytrzymalsze", choć olejownaie wydaje się być "ładniejsze". Kwestia jakie dzieci chyba...
  • Odpowiedz
#remontujzwykopem #podloga #warszawa Mirki gdzie kupowaliscie deskę podłogowa? Jakie wrażenia po zakupie/montażu? Teść brał Prodexpol i odradzam wszystkim. Szukam teraz dla siebie. Potrzeba jakieś 60m deski + ulozenie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@reasonable sorki ale ja nie polecam. Po dzisiejszym odpisaniu dalszy kontakt pójdzie przez UOKiK. Nie chcę generalizować i może będzie super. U mnie są spaleni a mam drugie 80m do robienia
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hjuman @emcter @BajerOp dalej leżę...wziąłem 2 apapy zadzwoniłem na sor a oni do mnie żebym sobie poszedł z tym do lekarza a ja od 4 h plackiem na podłodze leżę i nie mogę się ruszyć xD abstrakcja. Dzwoniłem jeszcze raz i o 23 ma przyjść jakiś lekarz. Dzięki mirki za odzew :)
  • Odpowiedz
Tak wygląda deska WPC ("kompozytowa") po 4 latach na słońcu (dolna część) oraz po bejcowaniu bejcą do drewna (akurat IKEA Varda brązowa bo taką miałem). Bejca wsiąka w wpc i wysycha rewelacyjnie (lepiej niż na drewniane meble z ikei, do których była kupiona).
To tak w temacie, co to ludzie mówią "deska kompozytowa nie blaknie, nie płowieje, nie ściera się") - ta leżała po prostu luzem na poręczy balkonu, by kot miał
hrumque - Tak wygląda deska WPC ("kompozytowa") po 4 latach na słońcu (dolna część) o...

źródło: comment_oofpYcojiNDagHypMKMRmnr1JOVSKFy1.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 6
@fiszifiszi owszem, ale bełot marketingowców ("wpc jest uv-odporne i nie płowieje" oraz "wpc tego nie pomalujesz") lubię prostować ku potomnym, ktorzy moze kiedys to qygooglują
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się między dobrej jakości panelami za około 90pln/m2, a deskami podlogowymi w podobnej cenie.


@VanGogh: I na co się zdecydowałeś? Niedługo też będę kupować i się zastanawiam co wziąć lepiej. Czy panele dobrej jakości AC5 lub AC6 grube 12mm czy tańszą deskę? Tylko nie wiem czy cena 100 zł za metr nie będzie jednak złym wyborem.
Przy desce trochę boję się rys i wgniot :/
  • Odpowiedz
@jmyung: Niczego jeszcze nie wybrałem. Dałem sobie spokój, bo sprawa nie była nagląca... Jednak w ciągu najbliższych ok. 4 miesięcy na coś się zdecyduję. Mam ogrzewanie podłogowe, więc będą to panele.
  • Odpowiedz
Mireczki, jakiej grubości matę ochronną pod krzesło kupić? Bo widzę w sklepach rożne warianty 0,5 1 oraz 2 milimetry. Z jednej strony nie chcę przepłacić a z drugiej lepiej kupić drożej a coś co faktycznie będzie chroniło podłogę. Dlatego potrzebuję rady od kogoś kto taką matę posiada i użytkuje.
#pytanie #podloga #biuro #krzesla #niewiemjaktootagowac
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potrzebuję


@kam966:
Mam 1mm i 2mm to przesada. Podłoga i tak jest chroniona. A i tak się nie przetrze, bo po roku ta mata i tak wygla tak że ją wyrzucisz i kupisz nową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem jak 0.5mm bo nie miałem, ale podejrzewam że też będzie git.
  • Odpowiedz
Mircy, pytanko z tych "przyziemnych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są sobie panele z klasy AC5 w cenie koło 80-90 zł/m2. W sklepie gość powiedział ze klasa nie jest aż tak ważna, bo on poleca panele AC4 z dodatkową powłoką na wierzchu i domieszką korundu, no i mówi ze to jest dużo bardziej wytrzymałe i chwali, że to ma gwarancję producenta chyba 12 lat i w ogóle niezniszczalne. Kosztuje
zolwixx - Mircy, pytanko z tych "przyziemnych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są sobie panele z klasy...

źródło: comment_lE51Y2P5rOqIyJ5YbeZjF8BjVVo1lO9A.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja tam tyle wiem o panelach że kiedyś stałem na promocji ;) I generalnie tak nam mówili na szkoleniu jak napisałem.
A korund to pierwsze słyszę xD
Jak Cię stać to się zastanów nad podłogą z korka. Oprócz tego że cieplusia, to jak nie myjesz podłogi to i tak nie widać że brudna xD
  • Odpowiedz
Ja mam dwa rodzaje: w pokojach AC5 Kronopol Dąb Winter (taka tanioszka), a w salonie mam AC4 Tarkett Grey Beige, bo wydawały się ładniejsze (były droższe). Ogólnie powłokę też mają jakby porządniejszą od tych z Kronopola. Porysowały się od krzeseł, ale to chyba wszystko się porysuje od tych okruchów, co się przyklejają do nóg krzesła. Kronopol się nie porysował, ale w 2-3 miejscach już w rogu się oderwał kawałeczek okleiny, może od
  • Odpowiedz
Mam takie pytanie. Jak nam wylaną pięknie równo posadzkę, pod częścią jest podłogówka, to przed układaniem terakoty powinienem wygrzać posadzkę podłogówką, (tam gdzie jest podłogówka), przed czy po gruntowaniu? I skąd mam w ogóle wiedzieć czy trzeba to gruntować jeszcze emulsją gruntującą? Da się jakoś sprawdzić szybko odporność na wilgoć takiej posadzki? Albo zawartość wilgoci? Zastanawiam się czy w przypadku niegruntowania, jak się okaże że jednak trzeba było to zrobić, to czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chwed: Wygrzewanie posadzki nic nie da. Jeżeli lejący wiedział co robi, zrobił nacięcie oddzielające dwie części posadzki (grzaną i niegrzaną), które potem zostało zatarte, ale powinno je być widać nawet teraz. Jeżeli posadzka ma pęknąć, pęknie równo po nacięciu. Glazurnik powinien położyć płytki tak, aby fuga wypadła na nacięciu. Posadzkę odkurz, a potem zagruntuj wałkiem i zostaw do przeschnięcia.
  • Odpowiedz
Ale na tym etapie będę miał już usunięty nadmiar wilgoci i co najważniejsze ustabilizowaną posadzkę, która nie popęka mi nagle przy włączeniu albo podkręceniu podłogówki

Posadzka i tak popęka, jeżeli nie były zrobione nacięcia technologiczne, popęka losowo. Jeżeli zrobiono nacięcia, pęknie po nich. Zobacz jak zrobione są posadzki w wielkopowierzchniowych sklepach, zwróć uwagę na nacięcia i dylatacje. Zwróć uwagę na drogi betonowe, jak często mają nacięcia. Wystarczy, że dasz kamienny blat na szafkach
  • Odpowiedz