Mirki, pisze do was z zapytaniem czy da się coś z tym zrobić. Otóż przez dwie godziny panele były przykryte wodą... drzwi balkonowe się otworzyły i napadało... wydarliśmy je lecz pozostały ślady na rogach, w mieszka II włączyliśmy teraz grzejniki żeby schło. Teraz próbuje to podsuszyć suszarka, jak rozumiem takie panele już są do w-------a? Czy poczekać pare dni może podeschnie czy jednak jest inny sposób?

#panelepodlogowe #wykonczenia
NUkz - Mirki, pisze do was z zapytaniem czy da się coś z tym zrobić. Otóż przez dwie ...

źródło: comment_1588358163egVWdH6j9arHNS5Ka49yK8.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W polskim internecie można z łatwością znaleźć informacje o szkodliwości subitu- czyli lepika na który położe są podłogi z lat około 50-90, jednak szukając po angielsku nic nie znalazłem(a może źle szukam). Macie jakieś anglojęzyczne źródło o rakotwórczośći subitu, ciężko mi uwierzyć że problem jest ściśle polski, wygląda to trochę jakby ktoś stworzył rynek usuwania tego.

#podloga #drewno #parkiet #remontujzwykopem #remont
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krisu_7: dodam, że
Subit był masą składającą się z asfaltów, wypełniaczy w postaci mączki lub włókien, plastyfikatorów i rozpuszczalników i nie zawierał w swoim składzie produktów smołowych. Norma PN-B-24624:1971 Lepik asfaltowy do posadzki deszczułkowej, obowiązująca w zakresie produkcji i obrotu od dnia 1 stycznia 1972 r., nie dopuszczała (pkt 1.3 normy) stosowania w produkcji lepiku ˝smół węglowych, paków i lekkich olejów z destylacji smoły powęglowej˝. Ponadto zgodnie z tą normą
  • Odpowiedz
Witam, ostatnio położyłem u siebie w mieszkaniu parkiet na całej powierzchni około 60 m2. Od samego początku parkiet lekko skrzypiał i w niektórych miejscach się uginał. Chłop w sklepie mówił że się ułoży i będzie git. Mineło 3 tygodnie i niestety problem sie pogłębił jedna z desek wybiła do góry. Pytanie do was co robić ? Czy deski się rozszerzyły ? Czy wylewka była krzywa czy podkłady źle są ułożone błagam o
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xune: spoko, dobrze że wolasz. Jestem zadowolony, lecz jeśli masz mieć jakieś krzesła, to obowiązkowo muszą być podklejone jakimś filcem albo coś, bo jednak się rysują. Klasyczne panele ac5 są bardziej wytrzymałe. Jeśli miałbym do kuchni jeszcze raz robić podłogę, to ponownie wybrałbym te winyle.
  • Odpowiedz
Mirki może wiecie jaka firma produkuje płytki dla maxfliz niby płytka pod nazwą max-home ale to wewnętrzna marka maxfliz produkuje je jakiś polski producent a oni zmieniają tylko kod produktu i sprzedają drożej a może ktoś widział taki sam gres pod jakaś inna nazwą

#gres #plytki #podloga
#budujzwykopem #remontujzwykopem
Mirekzkolega - Mirki może wiecie jaka firma produkuje płytki dla maxfliz niby płytka ...

źródło: comment_RRLDq0DC27LBrdmVeBMQlZcXm0JuOZwC.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mirekzkolega: o panie. Kawałek czasu temu pracowałem w sklepie z płytkami w Warszawie. Mieli płytki z całego świata. W tym nawet z Ukrainy. Cena zakupu około 12zl z metra. A na sklepie po 129.
Od maxfliza też coś kupowali. A maxfliz od nich
Dość p------a akcja. Moim zdaniem ciężko będzie dojść kto to produkuje.
Było sporo płytek stargresu które miały inną nazwę zebys nie znalazł w necie.
  • Odpowiedz
@czerpa: To dłuższa historia, ale nie chce mi się z nimi użerać :) generalnie na mieszkanie o pow 46m^2 tak zwymiarowali, że zabrakło 12m listew, profeska! Do tego utrudniony kontakt z montażystą i negowanie poleceń inwestora
  • Odpowiedz
Elo mireczgi,
potrzebuję jakichś opinii na temat paneli Wicanders Hydrocork,
Zastanawiam się czy wybrać je zamiast zwykłych vinyli np. quickstepa. Ma ktoś jakieś doświadczenia, za? przeciw?
Widziałem je i macałem i wygląda to bardzo fajnie, z drugiej strony trochę nie wierzę, że ten sprasowany korek pomaga jeśli chodzi o izolację akustyczną czy cokolwiek. Nie planuję tych vinyli dawać do łazienki ani nigdzie, gdzie woda będzie bardzo często na podłodze.
#wykonczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach