Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego rogatki na przejściach kolejowych zamykają się z 5-10 minut przed przejazdem pociągu? Jaki sens ma stanie tak długo?

#pociagi #kolej #pkp
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Xerkses24: droga hamowania składu może wynosić 800 metrów i więcej więc odpowiednio wcześniej musi pojawić się sygnalizator informujący o zamknięciu rogatek
  • Odpowiedz
@SzaraSara: Jechałem na tym ostatnio, wszystko pięknie na czas. Na jednym odcinku przesiadałem się do czeskiej kolei, to konduktor nie miał nawet czytnika i na widok QR tylko machnął ręką XD
  • Odpowiedz
Minęło mi 6 lat tutaj, z tej okazji #rozdajo
Lubisz #pociagi i masz dosyć #pkp chciałbyś spędzić weekend na podróży po #dolnyslask?
Można wylosować bilet weekendowy na #kolejedolnoslaskie.
Na podstawie biletu można jeździć pociągami KD od piątku od 18 do poniedziałku do 6 rano. Weekend w Karkonoszach, a może Góry Sowie, Kudowa czy podróż do Wrocławia. To wszystko na wyciągnięcie komentarza.
Ja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
Parę dni temu stoję na głównej stacji kolejowej w mieście wojewódzkim, pociąg ma około 15 minut postoju i w tym czasie musimy być na peronie.

Podbiega do mnie jakaś babcia, obrazek następujący:
dwie maski na twarzy,
szułbica,
rękawiczki foliowe z biedry
g.....i - Parę dni temu stoję na głównej stacji kolejowej w mieście wojewódzkim, poci...

źródło: comment_16164134253ufG6NmrQMxt4vtAgODf8q.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach