Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki z #php #symfony2 #symfony oraz #mysql .
Muszę zrobić statystyki wejść pod dany link, wraz z zapisywaniem HTTP_REFERER, czyli skąd przyszedł gość.

Teraz jak to ugryźć od strony technicznej? Póki co zapisuję każde wejście w bazie danych. Czy będzie to wydajne, jeśli wejść w linki będzie np. kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy? I jak najlepiej zliczyć wejścia z wszystkich REFERER z bazy?

#pytanie
  • 10
@Spake: Z tą wydajnością to ciężko powiedzieć. Strona i tak pewnie ci będzie ciągnąć parędziesiąt selectów to co się jednym insertem przejmujesz? Poza są skrypty analytics do tego.
@Spake: podejrzewam ,że skala jakiej się spodziewasz jest raczej niewielka. Ale mogę ci powiedzieć jak CERN zrzuca dane napływające z Wielkiego Zderzacza Hadronów. Darowali sobie bezpośredni zrzut do bazy relacyjnej. Dane wstępnie są zrzucane do mongoDB z powodu większej wydajności i następnie przenoszone są do relacyjnej bazy.
@Bozyszcze: nie no, dziennie to maks. kilkadziesiąt, w ekstremalnej sytuacji kilkaset. Bardziej chodzi mi o obciążenie bazy danych, jak już się uzbiera te kilkadziesiąt tysięcy wejść podczas SELECTów do obliczania statystyk
skrypty analytics mi tu wiele nie dadzą, bo to system partnerski, i chcę zrobić statystyki dla linków tychże partnerów


@Spake: dadzą :) Zobacz sobie na biblioteki backendowe do google analitcs. Każde zdarzenie możesz opisywać opisem, identyfikatorem i całą masą dodatkowych atrybutów.
@Bozyszcze: za bardzo nie mam czasu żeby zapoznawać się z ich API i zasadą działania tego wszystkiego :(
wybiorę jednak mój sposób. Orientujesz się może w Doctrine2 ? Mam małe pytanko