Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki z #programowanie.
Postanawiam zakładać nowy tag - #500dayschallenge. W tym czasie chcę się nauczyć programowania praktycznie od zera, bo jednak coś tam potrafię, aż do takiego stopnia, że będę mógł podjąć się pierwszej pracy w jakimś mieście w Polsce.
Plan nauki jest taki - C# -> .NET / coś na android A POTEM EWENTUALNIE HTML/CSS/PHP + JS (jak zdążę). Zależy wszystko od tego jak spodoba mnie się C#, a czytałem dużo, że aby zrozumieć programowanie, to jest dobry język na początek.
Dodam, iż interesuję się właśnie webdevem oraz chciałbym wypuścić kiedyś apkę na androida, tak więc wybór w sumie dobry, a jak nie - to możecie napisać.
Plan nauki? 2-3h dziennie przez cały tydzień, a w wakacje 5-8h. Na bogato. Dodatkowo codziennie jeszcze dodaję 1h angielskiego, co również jest bardzo ważne.
Mam nadzieję, że jak mi coś nie wyjdzie, to pomożecie :))
A tymczasem zapraszam wszystkich chętnych do obserwowania #500dayschallenge albo dołączania się do niego!
Zapraszam!

#naukaprogramowania #naukaangielskiego #php #csharp
Pobierz DobryProgramista - Witajcie mirki z #programowanie.
Postanawiam zakładać nowy tag - ...
źródło: comment_2lzIqrJfx8lKxnSnbtv6NeRTTDrcAfxd.jpg
  • 53
@DobryProgramista: determinacja nie ma tutaj nic do rzeczy. Czy niewyrobiona norma przechodzi na dzień następny? myślę, że realnie jak założysz średnio godzinę dziennie na tydzień (czyli 7 godzin w tygodniu) to bedzie git. Chyba, że nie pracujesz, nie uczysz się, jesteś w domu, dostarczają Ci jedzenie i wszystkie rozrywki.
@DobryProgramista: 500 dni nauki w domu to jakieś 2 miesiace nauki w pracy. Idz na staz albo na praktyki, nauczysz sie tysiac razy wiecej. Samemu ciezko nauczyc sie od zera programowania. Do tego wybrałeś c# na początek, to bardzo duży i skomplikowany język. Na początek polecałbym C albo Pythona. Do tego jeśli nauczysz sie w miare c# to po co Ci PHP ? Po 500dniach nauki w domu bedziesz słabym juniorem
@DobryProgramista: rotfl,
nauka programowania, jak i potem 'zawodowe' programowanie polega na pokonywaniu pojawiających się na bieżąco problemów, czasem nad czymś spędzisz kilka dni po 3-4h godziny; czasem nie będziesz mógł się oderwać od klawiatury(oczywiście jeśli to Cię wciągnie) aż nie rozwiążesz zagadki, a Ty chcesz sztywno sobie ustalać godziny?