Da się w PHP napisać coś takiego, że jest string

Michał {{foo}} kończył {{bar, 2}}
i w miejsce {{foo}} wstawia mi wynik funkcji foo() i w miejsce {{bar, 2}} wstawia wynik funkcji bar(2)?

Przydałby mi się taki mechanizm do jednej rzeczy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit:
Najprostsza wersja: https://3v4l.org/Dl10n
Brak jakiejkolwiek kontroli błędów etc. Można też skomplikować regexa, żeby od razu wyłapywał parametry, zamiast potem robić explode.

wypokowi eksperci jak zwykle pomocni xD

chodzi o samo to, żeby mi to funkcje wywołało o tej nazwie i wstawiło w miejsce {{foo}} jej wynik do
  • Odpowiedz
@Sheio: jak chcesz się nauczyć wzorców i jak to wszystko powinno dobrze wyglądać - Symfony. A potem jak przejdziesz na Laravel to zobaczysz jak to może być wygodne i przyjemne jak doda się trochę magii i delikatnie odejdzie od wzorców itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Znacie jakieś interesujące przykłady architektury pod kątem Symfony 4? Nigdy nie pracowałem nad tą wersją - zastanawiam się czy nie ma sensu czasami dalej budować bundli, czy może stworzyć coś całkowicie innego.

#php #symfony
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirki.
(proszę mnie nie zabijać a kod po Polsku, to jest tylko demonstracyjnie i finalnie nie będzie tak wyglądać)
Planuje napisać trochę większa aplikacje w obiektowym #php niż do tej porty robiłem.
Nic specjalnie wielkiego, prosty skrypt pobierający losowe części zdań tak by tworzyły śmieszne losowo wygenerowane zdania w taki sposób by były poprawnie po polsku ( stworzyłem juz cos podobnego w proceduralnym PHP, jak ktos chetny mogę podesłać efekt)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od czego zacząć uczyć się #php?
Najlepiej coś od 0. Miałem styczność z php tylko w szkole średniej.
Czy lepiej zacząć od #css? A może Java Script? Lub Node.js?
Znajdę na necie coś w miarę sensownego co może mnie nakierować w jakim kierunku iść?
Może jakieś internetowe kursy?
Bardzo prosiłbym o porady. Z góry wielkie dzięki! :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Załóżmy taką sytuację, że jakaś strona w internecie ma jakąś treść, którą oglądać mogą tylko zalogowani użytkownicy. Z tego co wiem, informacja o tym, że jestem zalogowany zapisana jest w plikach cookies. Czy mogę jakoś przerobić te pliki, żeby strona myślała że jestem zalogowany ?
#komputery #php (?)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xAaa1: Bo nie jesteś w stanie zgadnąć tego hasha z ciasteczka. Możesz próbować, bo każdy szyfr/skrót jest do odgadnięcia - tak mówi teoria. Kwestia czy zajmie Ci to godzinę czy 100 tys lat. Musiałbyś jakoś przechwycić to ciasteczko u ofiary. Jest wiele metod. Internet jest od tego pełny.
  • Odpowiedz
@xAaa1: > Czy mogę jakoś przerobić te pliki, żeby strona myślała że jestem zalogowany ?

Odpowiedź to : nie.
Bo w ciasteczkach jest zwykle tylko hash który jest wysyłany na serwer i na serwerze se dzieje reszta
  • Odpowiedz
Cześć Mirki.

Od pewnego już czasu coś mnie nurtuje i nie mogę znaleźć odpowiedzi, liczyłbym tu raczej na odpowiedź ludzi którzy siedzą w tych technologiach już dłużej i są w temacie że tak powiem architektury oprogramowania i potrzeb biznesu. Mianowicie często jak coś czytam o Laravelu to od strony frontu do niego wybierany i rzekomo lubiany przez devów jest VUE.js. Wydaje się być niby łatwy do opanowania, tylko ja się tak zastanawiam,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#24 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Z małym opóźnieniem, ale zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jestem aktualnie full-stack developerem w jednej z firm z glownym naciskiem na backend -
PHP i w tym kierunku bardziej chcialbym sie rozwijac. Znam php na poziomie srednio-zaawansowanym i teraz mam pytanie, lepiej uczyc sie Laravel'a czy Symfony? Chodzi mi o to, ktory framework jest lepszy i wiecej ofert pracy ma/bedzie mial. Dzieki.

#pytanie #it #programowanie #programista15k #webdev #php

Czego sie uczyc i co ma wiecej ofert pracy?

  • Laravel 29.8% (17)
  • Symfony 54.4% (31)
  • Obu 15.8% (9)

Oddanych głosów: 57

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majkel1: naucz się dobrych praktyk z Symfony, SOLID, wzorcami, onion architecture i DDD. Potem możesz pisać dobry kod na każdym innym frameworku.

  • Odpowiedz
@Karczek_Wieprzowy: może posiadać jakie chce to tylko kwestia czasu aby dorobić kiedyś bawiłem się w robienie strony z filmami online ale teraz to już sensu nie ma zbyt duże kary i jeszcze to głupie RODO
  • Odpowiedz
@piterto: Linie 295-304 są tam niepotrzebnie doklejone - część html'a w pliku z funkcjami php. Wygląda na to, że miały iść do tablicy jako string, który potem miałby być wstawiany funkcją - wtedy wyglądałoby to np. tak (od linii 294):

),
'something_facebook' => <<<'STRING'
  • Odpowiedz
Jak pech to pech.

Instaluje Symfony 4 na localhost i wywala mi błąd po wejściu już na stronę:

Uncaught PHP Exception Symfony\Component\HttpKernel\Exception\NotFoundHttpException: "No route found for "GET /"" at C:\laragon\www\donate\vendor\symfony\http-kernel\EventListener\RouterListener.php line 144


Nic
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej! Na koniec tygodnia nowości dla programistów Backend, Fullstack i Frontend.

`

**BACKEND JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #programowanie #pytanie

Witajcie. Ostatnio bawię się PHP (level noobie) i czymś takim jak filegetcontents. Chciałbym z wczytanego źródła strony znaleźć string zaczynający się np. http:// jakasstrona.pl/images/stala-nazwa-obrazka-losowy-nr.jpg
Problem polega na tym, że przy każdej wczytanej stronie nr ten jest inny i nie ma określonego wzorca (totalna losowość). Chciałbym aby skrypt pobierał adres obrazka wraz z aktualnym nr i go wyświetlał czy wrzucał
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach