@bmLq:
Każda książka jest dobra na swój sposób.
Z reguły książki dla "początkujących" zawierają te same informacje ubrane delikatnie w inne słowa, więc nie robi to wielkiej różnicy, czy przeczytasz książkę A, czy książkę B.

Najważniejsze, żebyś podszedł do tego sumiennie, wykonywał przykłady, a po przeczytaniu (lub nawet w trakcie) zaczął tworzyć coś własnego.

// ps. chociaż jeśli jesteś dobry z j.angielskiego polecałbym jednak książkę anglojęzyczną.
  • Odpowiedz
  • 2
@kao3991 jak chcesz ror to mogę mieć dwie opcje dla Ciebie. Binarapps.com i htdevelopers. Nie pracuje tam, ale znam właścicieli i wiem, że robia fajne rzeczy.
  • Odpowiedz
Wie ktoś może jak mogę sprawdzić czy użytkownik jest właścicielem posta? Chciałbym na każdym poście użytkownika wyłączyć jeden przycisk

#php #phpbb3
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MyDevil: dla chętnych na konto hostingowe, polecam swój ref GMLK6U4V77 który daje -20% na pierwszym zamówieniu i łączy się z innymi promocjami ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Mirki, moglibyście podpowiedzieć dyletantowi jak w wordpresie zrobić taki myk żeby pewne wybrane strony ustawiały zdefiniowane przeze mnie ciasteczko?

Chodzi o to, że chce żeby strona dopasowywała się do profilu czytelnika - a konkretnie wyświetlała dodatkową sekcję z artykułami z wybranym tagiem. Stworzyłem alternatywne warianty homepage dla poszczególnych profili i znalazłem wtyczkę, która przekierowuje osobę wchodzącą na stronę w zależności od statusu wybranego ciasteczka. Potrzebuję tylko opcji żeby te warianty homepage'a ustawiały
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszę sobie CMS w #php i chciałbym zrobić takie coś jak jest w innych cms. Wrzucam sobie w plik html, który jest theme strony kod np: {page_info.title} i php to mi zamienia na nazwe pobieraną gdzies tam z bazy. Jak takie coś zrobić?
#webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #php, potrzebuję podpowiedzi.
Zabrałem się za robienie prostej aplikacji; chciałbym, aby w niektórych przypadkach kod wykonywał się po jakimś czasie. Dam przykład:
Użytkownik rejestruje się w serwisie i ten automatycznie wysyła mu maila z potwierdzeniem rejestracji. Jeśli po 7 dniach link nie zostanie kliknięty, użytkownik dostaje dodatkowego maila, że konto nie zostało aktywowane, a informacje o koncie są usuwane z bazy. Jakie są poprawne sposoby wykonania czegoś
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dodajesz do bazy datę założenia konta, robisz CRONa odpalającego skrypt który np raz dziennie usuwa wpisy niepotwierdzone starsze niż 7 dni...
  • Odpowiedz
Hmmm ... coś mi tu nie pasuje ... jak oceniacie legitnosc tego ogłoszenia?

Senior Frontend Developer UoP
24 000 zł
Wrocław
Do mojego teamu szukam seniora najlepiej z doświadczeniem w React choć chodzi przede wszystkim o bycie dobrym programistą. Znać dobrze język, narzędzia, problemy.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś fajną paczkę do #laravel.
Chodzi o jakiś czat na websocketach, czy nawet jakiś na innej bibliotece.
Byle, aby można było stworzyć kilka pokoi.

#php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed weekendem wrzucamy Wam ponad 100 najnowszych ofert z kategorii Backend, Fullstack i Frontend - więc jest w czym wybierać :)

`
`
BACKEND JOBS

-
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest możliwość przekazania licencji innej osobie z phpstorma ? tj nie potrzebuje phpstorma, licencja jest na rok a chciałbym przekazać licencje koledze z pracy co siedzi obok
#php
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki znalazłem plik #php na swoim serwerze z taką zawartością
https://paste.ofcode.org/s9ffBAJNzq5xXAKbeiiV6W orientuje się może ktoś co to może być. Wiem, że miałem mały włam na serwer i pododawane trochę plików ale pousuwałem je. Ten był w katalogu którego git nie obejmował i dopiero dziś go zauważyłem. Do tego mam problem, że serwer wysyła dużo maili, czy ten skrypt mógł być jakimś backdorem?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję pobrać wartość z tego data-value

Naprawa lodówkiAGD
i ją zapisać w bazie danych, w jaki sposób najlepiej to zrobić w php?

#php #webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaskowice1: rozumiem, że chcesz ze stringa wyciągnąć wartość atrybutu? W sposób na małpę znajdź pozycję data-value=" i później pozycję następnego " (używając poprzedniej jako offsetu) i to co pomiędzy to Twoje.

Jak jesteś hardcorem to sparsuj jako DOMObject i wyciągnij atrybut ;-)
  • Odpowiedz
Mirki, w jaki sposób serializujecie encje do JSONa?
Otóż mam sobie projekt na symfony 3.4. Mam zapytania ajaxem, które w odpowiedzi oczekują JSONa. Otóż jak otrzymałem ten projekt, to ktoś zwyczajnie w encji ustawił atrybuty klasy na public, bo wtedy można zamienić klasę na json przy pomocy json_encode. No ale moim zdaniem to jest bardzo zły pomysł. Postanowiłem skorzystać z Serializera od Symfony, jednak mam taki problem, że ciągle otrzymuję
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach