Wszystko
Najnowsze
Archiwum
5
PHP Programowanie obiektowe - początki. Walidacja formularza - Kodem Do...

Od jakiegoś czasu uczę się programowania obiektowego w PHP. Swoją wiedzę na ten temat opieram głównie na książkach. Niestety nie znam nikogo komu mógł bym pokazać mój kod pod kontem sprawdzenia. Dlatego jeżeli możecie to proszę o opinie i wskazówki za które będę niezmiernie wdzięczny!
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
- 1
Hej! Wracamy po weekendzie ze sporą porcją nowości. Zajrzyjcie :)
`
`
**BACKEND JOBS**
-- 0
@Prosument: U nas widły obowiązkowo! :)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
if($_SESSION['current_translate_word'] == trim($_POST['wpisane'])) echo 'OK';
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 14
Ulepszenia działania poczty #4 oraz PHP 7.2
Wprowadziliśmy czwartą część zmian na MyDevil.net cyklu dotyczącego poczty — wyczekiwaną przez użytkowników posiadających prywatne adresy IP obsługę wysyłki za ich pomocą.
Opcja OutgoingIP
Od
Wprowadziliśmy czwartą część zmian na MyDevil.net cyklu dotyczącego poczty — wyczekiwaną przez użytkowników posiadających prywatne adresy IP obsługę wysyłki za ich pomocą.
Opcja OutgoingIP
Od
źródło: comment_D3bGkK4BAcfYGIPmK7uBcciBydbgJfCr.jpg
Pobierz- 2
Mirki, moglibyście podpowiedzieć dyletantowi jak w wordpresie zrobić taki myk żeby pewne wybrane strony ustawiały zdefiniowane przeze mnie ciasteczko?
Chodzi o to, że chce żeby strona dopasowywała się do profilu czytelnika - a konkretnie wyświetlała dodatkową sekcję z artykułami z wybranym tagiem. Stworzyłem alternatywne warianty homepage dla poszczególnych profili i znalazłem wtyczkę, która przekierowuje osobę wchodzącą na stronę w zależności od statusu wybranego ciasteczka. Potrzebuję tylko opcji żeby te warianty homepage'a ustawiały
Chodzi o to, że chce żeby strona dopasowywała się do profilu czytelnika - a konkretnie wyświetlała dodatkową sekcję z artykułami z wybranym tagiem. Stworzyłem alternatywne warianty homepage dla poszczególnych profili i znalazłem wtyczkę, która przekierowuje osobę wchodzącą na stronę w zależności od statusu wybranego ciasteczka. Potrzebuję tylko opcji żeby te warianty homepage'a ustawiały
- 0
- 0
@4tek: znalazłem - do niewielkiej modyfikacji/uproszczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://wordpress.stackexchange.com/questions/56507/place-a-cookie-when-a-specific-page-has-been-viewed
https://wordpress.stackexchange.com/questions/56507/place-a-cookie-when-a-specific-page-has-been-viewed
Mireczki z #php, potrzebuję podpowiedzi.
Zabrałem się za robienie prostej aplikacji; chciałbym, aby w niektórych przypadkach kod wykonywał się po jakimś czasie. Dam przykład:
Użytkownik rejestruje się w serwisie i ten automatycznie wysyła mu maila z potwierdzeniem rejestracji. Jeśli po 7 dniach link nie zostanie kliknięty, użytkownik dostaje dodatkowego maila, że konto nie zostało aktywowane, a informacje o koncie są usuwane z bazy. Jakie są poprawne sposoby wykonania czegoś
Zabrałem się za robienie prostej aplikacji; chciałbym, aby w niektórych przypadkach kod wykonywał się po jakimś czasie. Dam przykład:
Użytkownik rejestruje się w serwisie i ten automatycznie wysyła mu maila z potwierdzeniem rejestracji. Jeśli po 7 dniach link nie zostanie kliknięty, użytkownik dostaje dodatkowego maila, że konto nie zostało aktywowane, a informacje o koncie są usuwane z bazy. Jakie są poprawne sposoby wykonania czegoś
Hmmm ... coś mi tu nie pasuje ... jak oceniacie legitnosc tego ogłoszenia?
Senior Frontend Developer UoP
24 000 zł
Wrocław
Do mojego teamu szukam seniora najlepiej z doświadczeniem w React choć chodzi przede wszystkim o bycie dobrym programistą. Znać dobrze język, narzędzia, problemy.
Senior Frontend Developer UoP
24 000 zł
Wrocław
Do mojego teamu szukam seniora najlepiej z doświadczeniem w React choć chodzi przede wszystkim o bycie dobrym programistą. Znać dobrze język, narzędzia, problemy.
- 5
W szóstym dniu promocji w księgarni #helion (codziennie wybrane #ksiazki wspomagające naukę innego języka programowania 30% taniej w postaci drukowanej i 50% taniej w postaci #ebook ) wybór padł na język #php
#czytajzwykopem #mirkopromocje #naukaprogramowania
http://kaczus.ppa.pl/promocje
#czytajzwykopem #mirkopromocje #naukaprogramowania
http://kaczus.ppa.pl/promocje
#programowanie #php #laravel
mam napisanego cruda w laravelu postawionego na xamppie oraz wykupiony serwer na superhost, istnieje mozliwosc wrzucenia tam mojego cruda?
mam napisanego cruda w laravelu postawionego na xamppie oraz wykupiony serwer na superhost, istnieje mozliwosc wrzucenia tam mojego cruda?
- 1
Przed weekendem wrzucamy Wam ponad 100 najnowszych ofert z kategorii Backend, Fullstack i Frontend - więc jest w czym wybierać :)
`
BACKEND JOBS
-
`
`BACKEND JOBS
-
- 0
@nofluffjobs: Ale bieda w Poznaniu.
- 0
W tym tygodniu, w tych kategoriach faktycznie :( ale zerknij tutaj - więcej ofert dla Poznania.
- 2
Jest możliwość przekazania licencji innej osobie z phpstorma ? tj nie potrzebuje phpstorma, licencja jest na rok a chciałbym przekazać licencje koledze z pracy co siedzi obok
#php
#php
4
PHP Developer - Poznań - Wykop sp z o.o.

PHP Developer - Poznań, rodzaj umowy: Umowa dowolna, technologie: PHP 7, MySQL, Redis, Elastic, Memcache - Wykop sp z o.o.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- 1
Mirki znalazłem plik #php na swoim serwerze z taką zawartością
https://paste.ofcode.org/s9ffBAJNzq5xXAKbeiiV6W orientuje się może ktoś co to może być. Wiem, że miałem mały włam na serwer i pododawane trochę plików ale pousuwałem je. Ten był w katalogu którego git nie obejmował i dopiero dziś go zauważyłem. Do tego mam problem, że serwer wysyła dużo maili, czy ten skrypt mógł być jakimś backdorem?
https://paste.ofcode.org/s9ffBAJNzq5xXAKbeiiV6W orientuje się może ktoś co to może być. Wiem, że miałem mały włam na serwer i pododawane trochę plików ale pousuwałem je. Ten był w katalogu którego git nie obejmował i dopiero dziś go zauważyłem. Do tego mam problem, że serwer wysyła dużo maili, czy ten skrypt mógł być jakimś backdorem?
@jaskowice1: rozumiem, że chcesz ze stringa wyciągnąć wartość atrybutu? W sposób na małpę znajdź pozycję data-value=" i później pozycję następnego " (używając poprzedniej jako offsetu) i to co pomiędzy to Twoje.
Jak jesteś hardcorem to sparsuj jako DOMObject i wyciągnij atrybut ;-)
Jak jesteś hardcorem to sparsuj jako DOMObject i wyciągnij atrybut ;-)
@Jare_K żadnej emotki więc założę że mówisz serio... https://stackoverflow.com/a/1732454
Mirki, w jaki sposób serializujecie encje do JSONa?
Otóż mam sobie projekt na symfony 3.4. Mam zapytania ajaxem, które w odpowiedzi oczekują JSONa. Otóż jak otrzymałem ten projekt, to ktoś zwyczajnie w encji ustawił atrybuty klasy na
Otóż mam sobie projekt na symfony 3.4. Mam zapytania ajaxem, które w odpowiedzi oczekują JSONa. Otóż jak otrzymałem ten projekt, to ktoś zwyczajnie w encji ustawił atrybuty klasy na
public, bo wtedy można zamienić klasę na json przy pomocy json_encode. No ale moim zdaniem to jest bardzo zły pomysł. Postanowiłem skorzystać z Serializera od Symfony, jednak mam taki problem, że ciągle otrzymuję- 0
@AVAW: Podejrzewam, że tak właśnie jest.
Myślisz, ze użycie JMSSerializera pomoże czy mam zamienić ManyToMany na OneToMany ManyToOne?
Myślisz, ze użycie JMSSerializera pomoże czy mam zamienić ManyToMany na OneToMany ManyToOne?
@mariecziek: nie mam pojęcia :)






























https://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-dla-kazdego-wydanie-iii-marcin-lis,phmdk3.htm#format/d
może być dla początkującej osoby w php? A może jest coś lepszego?
Każda książka jest dobra na swój sposób.
Z reguły książki dla "początkujących" zawierają te same informacje ubrane delikatnie w inne słowa, więc nie robi to wielkiej różnicy, czy przeczytasz książkę A, czy książkę B.
Najważniejsze, żebyś podszedł do tego sumiennie, wykonywał przykłady, a po przeczytaniu (lub nawet w trakcie) zaczął tworzyć coś własnego.
// ps. chociaż jeśli jesteś dobry z j.angielskiego polecałbym jednak książkę anglojęzyczną.