Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
@idiot Dobra nazwa funkcji
- 1
@idiot: IMHO takie korzystanie z referencji to błąd, jedyne zastosowanie referencji w php to dwa przypadki imho - argumenty funkcji/metody lub w foreachu aby dodać wartości do wierszy wielowymiarowej tablicy
ogółem referencja w phpie służy tak naprawdę jednemu - aby podczas wykonywania jakiejś instrukcji wyedytować również oryginalną zmienną
o ile kojarzę to nawet nie jest realnie referencja, tylko po prostu tworzy kopie poprzedniej zmiennej i przy zmianach jakiś zmienia wartość
ogółem referencja w phpie służy tak naprawdę jednemu - aby podczas wykonywania jakiejś instrukcji wyedytować również oryginalną zmienną
o ile kojarzę to nawet nie jest realnie referencja, tylko po prostu tworzy kopie poprzedniej zmiennej i przy zmianach jakiś zmienia wartość
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Wesoly_Kartofelek: Też coś tak czułem, dzięki
- 2
Siemandero, ktoś z was wie jak klonować katalogi i pliki na serwerze? FilleZilla nie umożliwia tego, a mam katalog z 10K plików, pobieranie tego na komputer i ponowne wysyłanie trochę potrwa, chciałem to zrobić w obrębie hostingu.
#serwer #hosting #ftp #filezilla #server #home #nazwapl #php #webdesign
#serwer #hosting #ftp #filezilla #server #home #nazwapl #php #webdesign
- 2
Hej! Przy poniedziałku - nowości z kategorii Backend, Frontend i Fullstack :)
`
`
**BACKEND JOBS**
-
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 32
@LeniwiecPracoholik: Napisz od nowa i powiedz, że naprawiłeś.
@LeniwiecPracoholik: Jeśli nie możesz znieśc PHP kiedy jest najgorsze to nie zasługujesz na niego kiedy jest najlepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
Da się zainstalować coś na serwer www, żeby było więcej informacji o połączeniach przychodzących?
Przykładowo liczba wejść dziennie, adresy ip czy inne statystyki? Zainstalowałem myphpadmin ale nic tam nie ma, znalazłem jeszcze Ez server monitor i też ma mało informacji.
Serwer to apache na raspberry pi 3
#raspberrypi #serwery #php
Przykładowo liczba wejść dziennie, adresy ip czy inne statystyki? Zainstalowałem myphpadmin ale nic tam nie ma, znalazłem jeszcze Ez server monitor i też ma mało informacji.
Serwer to apache na raspberry pi 3
#raspberrypi #serwery #php
źródło: comment_nilljs4u2HKQypOrFda5PlmV8gYKWOX9.jpg
Pobierz@I-____-I: w logach IP powinny być
@I-____-I: Kurcze no, edytowałem post kilka razy z informacją, żebyś najpierw ogarnął instalację podstawowych usług, bo jeszcze coś zepsujesz skoro nie ogarniasz apt'a, ale się nie zapisała moja edycja :(
Poza tym, tak jak pisałem wyżej, ten Zabbix, jest jednak za ciężki dla RaspberryPi i lepiej by było, żebyś sobie zobaczył netdata, jeżeli chcesz mieć ładne wykresy bez utraty całej wydajności. Tylko, że nad tym też trzeba trochę posiedzieć przy konfiguracji,
Poza tym, tak jak pisałem wyżej, ten Zabbix, jest jednak za ciężki dla RaspberryPi i lepiej by było, żebyś sobie zobaczył netdata, jeżeli chcesz mieć ładne wykresy bez utraty całej wydajności. Tylko, że nad tym też trzeba trochę posiedzieć przy konfiguracji,
Używam Twig w #php i mam taki problem chciałem zrobić takie coś {{ page.content }} i w tym page.content jako content jest {{ gallery.test }} i wywala mi jako normalny tekst "{{ gallery.test }}", a jak wrzucę bezpośrednio w html to elegancko pokazuje się galeria. Jak to ogarnąć, żeby tag wczytywał mi taga?
#webdev
#webdev
- 0
@sucharixx: Dobrze rozumiem że w page.content masz stringa "{{ gallery.test }}"? Jeśli tak to źle to robisz. Proponuję coś takiego:
W PHP przekaż do Twiga zmienne w tym stylu:
W PHP przekaż do Twiga zmienne w tym stylu:
[
'content'- 2
@sucharixx: Zignoruj mój powyższy komentarz, źle zrozumiałem post. Wygląda raczej na to że potrzebujesz tego: https://twig.symfony.com/doc/2.x/functions/template_from_string.html
Ale mimo to nie zalecam przekazywać w ten sposób zmiennych bo zrobi się syf w kodzie.
Ale mimo to nie zalecam przekazywać w ten sposób zmiennych bo zrobi się syf w kodzie.
#programowanie
Używam adminlte do #laravel #php
Jak mogę dać w 'url' w adminlte.php ścieżkę do Author::user()=>id?
Używam adminlte do #laravel #php
Jak mogę dać w 'url' w adminlte.php ścieżkę do Author::user()=>id?
- 2
Mireczki i Mirabelki zostało jeszcze kilka użyć kodu WYKOP, który daje aż 50% zniżki na hosting WWW
Sprawdź ofertę na https://sohost.pl/
#hosting #webdev #php #mysql
Sprawdź ofertę na https://sohost.pl/
#hosting #webdev #php #mysql
#laravel #programowanie
#php
https://pastebin.com/4ueca7aB
mam taka funkcje i zalozmy studenta o id = 3.
Jak mam wyswietlic komunikat zeby nie bylo tylko Student has been removed a Student 3 has been removed?
#php
https://pastebin.com/4ueca7aB
mam taka funkcje i zalozmy studenta o id = 3.
Jak mam wyswietlic komunikat zeby nie bylo tylko Student has been removed a Student 3 has been removed?
Komentarz usunięty przez autora
- 1
Cześć, chciałbym się poradzić gdyż dopiero rozpoczynam przygodę z #docker dlatego chciałbym o coś zapytać. Czy da się zrobić obraz który będzie zawierał tylko pliki aplikacji jakieś (PHP) ? Potem chciałbym zrobić z tego kilka kontenerów. I te kontenery chciałbym połączyć z kontenerami (nginx, mysql, PHP) #php #nginx #programowanie
Hej! Dzisiaj mamy dla Was naprawdę dużo nowych ofert z prawie 20 lokalizacji (w tym zagranicznych). Dobrego weekendu!
`
BACKEND JOBS
-
`
`BACKEND JOBS
-
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
#php #programowanie
jak przekonwertować w PHP text zakodowany hexem?
http://defindit.com/ascii.html
jak przekonwertować w PHP text zakodowany hexem?
http://defindit.com/ascii.html
\x78\x78\x78\x6b\x70\x70 powinno dać wwwkpp
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: Pół życia pracowałeś na własny rachunek i chcesz to zmienić? Po co? Dla prywatnej opieki zdrowotnej i cotygodniowej porcji świeżych owoców? Wystarczy, że wyznaczysz sobie harmonogram i plan pracy, będziesz się go sztywno trzymał i Twój problem zniknie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem freelancerem i u mnie wygląda/wyglądał dzień podobnie. Są dni kiedy pracuję od rana do wieczora, a są dni kiedy nic nie robię, ale i tak czuję się, jakbym ciągle w pracy była (myślę o pracy, sprawdzam maile itd.). Na szczęście pomaga mi... samodyscyplina. Wstaję, robię swoje, przerwa, siadam znowu, a o 17 koniec roboty; czasem pracuję dłużej, zasada też taka, że w weekendy nie pracuję (chyba że superekstra
- 40
#programowanie #php
Hej, mam pewien problem. Mam serwer Centos 6 wystawiony publicznie. Próbuję podłączyć webhooki aplikacji Shoper do tego serwera. Problem jest w tym, że po złapaniu akcji od Shopera na serwerze wykrywa $SERVER['REQUESTMETHOD'] jako GET no i nie ma body. Jak odpalam ten sam adres z postmana przez POST to działa. Podglądnąłem requesta lecącego z shopera w requestb.in i idzie normalny POST. Ma ktoś jakiś
Hej, mam pewien problem. Mam serwer Centos 6 wystawiony publicznie. Próbuję podłączyć webhooki aplikacji Shoper do tego serwera. Problem jest w tym, że po złapaniu akcji od Shopera na serwerze wykrywa $SERVER['REQUESTMETHOD'] jako GET no i nie ma body. Jak odpalam ten sam adres z postmana przez POST to działa. Podglądnąłem requesta lecącego z shopera w requestb.in i idzie normalny POST. Ma ktoś jakiś
- 0
@cinek181992: sprawdzilem na 000webhostapp.com i tam jest OK
- 0
@Lipathor: Problem rozwiązany. Gdy w shoperze do webhooka dodamy podadres np http://mojastrona.pl/webhook to shoper wysyła nam GET zamiast POST. Musimy dać samo http://mojastrona.pl ...




























Mirki pomożecie? Używam do SOAP biblioteki zeep. Problem zaczyna się w momencie definiowania tablicy:
https://pastebin.com/w3VrKrac
Błąd:
zeep.exceptions.ValidationError: Missing element for AnyWSDL: https://pastebin.com/bY5v5NG4
1. zdefiniujesz wszystko i tam gdzie wartości są opcjonalne i ich nie podajesz dajes zeep.xsd.SkipValue przyklad na samym dole.
2. Wyłączysz sobie tryb strict mode definiując klienta zeepa dokumentacja
Mogę się mylić,