#php #wroclaw #programista10k #pracait #webdev

Poszukiwana ogarnięta w obiektówce osoba (senior, mid lub nawet dobry junior) do stałej współpracy, docelowo koniecznie w pełnym wymiarze godzin (minimum 30 godzin w tygodniu).

Wymagania:
- php, mysql, symfony, doctrine, twig
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej! Dzisiaj kolejne nowości dla programistów Backend, Fullstack i Frontend.

`


**BACKEND JOBS**
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj w 3 księgarniach wystartowała akcja "codziennie inna książka o połowę taniej", a dziś księgarnia #helion zaliczyła pierwszą wpadkę. Pomimo, że reklamuje, iż książkę można kupić 50% taniej, to okazuje się, że ta sama książka jest jednocześnie w promocji "codziennie inna książka 30% taniej" i druk jest tylko 30% tańszy. Mowa o książce Matta Zandstry PHP. Obiekty, wzorce, narzędzia. Wydanie V, która powinna być za 44,50zł
W pozostałych
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukas125p znalazles gotowe rozwiazanie i to za duzo? z symfonybtez korzystasz tylko jak potrzebujesz WSZYSTKICH komponentow? m. in. przez to sie ludzie z phpa smieja, bo polowa projektow chce wymyslic kolo na nowo...
  • Odpowiedz
@Zero_Gravity: Możesz spodziewać się krótkiego testu na kartce z zadaniami jak na stronkach które podałem. Sprawdzą one czy masz praktyczną wiedzę na temat tego jak PHP działa pod spodem. Zapewne pojawią się pytania o programowanie obiektowe i jak to działa w PHP. Obstawiam pytania również o wzorce projektowe. Jeżeli jest to praca w jakimś konkretnym frameworku to zapewne zapytają też i o to. Nie wiem na ile będą cię maglowali
  • Odpowiedz
@aso824: kiedyś coś popsułem to pokazało w statystkach CPU na poziome 1300% ( ͡° ͜ʖ ͡°) mineto trochę zanim ogarnąłem ale "grożącego palca" nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej! Wracamy do Was z nowościami z kategorii Backend, Frontend i Fullstack :)

`

**BACKEND JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odważnie wpakowałem się w przepisywanie aplikacji w php z mysql na oracle. Niestety o php mam pojęcie marne. Mam problem z PDO_OCI. Zapytanie zwraca wiele wierszy. Wiersze, które mają w którejkolwiek kolumnie wartość NULL nie są wogóle zwracane. Czy jest jakaś możliwość rzutowania NULLi na jakąś inną wartość lub inne objejście tego problemu?
Z góry dzieki za pomoc #php #pdo #oracle
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki,nie zerknąłby ktoś z nudów?( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie zależy mi na poleceniach a b c d
Zależy mi na 100%-towej poprawności,bo już 3 raz to pisze,za kazdym razem jak pisałem,to miałem wiedze co do poprawnosci na poziomie "chyba/podbno to jest to",ale jak widać trzeba mieć 100% pewnosci.

#php
r.....t - Mireczki,nie zerknąłby ktoś z nudów?( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie zależy mi na po...

źródło: comment_AmpnQyBWfGJqZHwaB7ar7AvGnuYa5Kwf.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie dostaję z zewnętrznego api odpowiedź xml. Chciałem użyć serializera, tylko nie widzę opcji zrzucenia tego do arraya a nie do obiektu. Jestem ślepy czy nie da się tego wykonać i muszę tworzyć obiekt z atrybutami odpowiadającymi tym z xml?

#symfony #php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#soap #python

Mirki pomocy! stawiam flaszkę osobie która pomoże !

Pisałem o tym kilka dni temu. Używam zeep do SOAP

Mój
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gromusek: formatowanie szlag trafił a pisałem na szybko więc zostało jak jest. jeszcze raz:

pit = (pit_type('id', 333233))
zwróć uwagę na nadmiarowe nawiasy wokół całego wyrażenia z prawej strony instrukcji przypisania - jest to częsty błąd przy próbie konstruowania krotki:
('d--a') - string
'd--a',
  • Odpowiedz
Chcę mieć dwie tabelki obok siebie, ale nie jedna po drugą, tylko w poziomie obok siebie. Co robię źle? Pomocy. Chodzi o valigh czy może align?



|
test
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o pomoc. Już bardzo dawno nie robiłem stron internetowych i wszystko zapomniałem. Dlaczego tekst mam czarny, zamiast biały jak w style?

body{
background-color: #000000;
background-image: url('tlo.jpg');
background-repat:
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laravel #php

Generuję pdf i chcę go pobrać. Po pobraniu w przeglądarce otwiera się on prawie pusty, a jak go pobiorę przez ftp z serwera to jest zapisany. Możliwe, że pobieram go jeszcze przed skończonym utworzeniem?:

$filepath = storage_path('app/del/'.$filename);
$pdf->save($filepath);
return $pdf->download($filename);
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam wtyczke do #wordpress i w skrocie - nie dziala jak trzeba.

Pominawszy wszystko inne - strona uzywajaca wtyczki sie renderuje prawie ok. Sa na niej elementy, ktore mozna klikac. Po kliknieciu - cos sie dzieje.
No i sie nie dzieje, bo error w konsoli JSON.parse... line X col Y
no to zagladam sobie w element na stronie, a tam ukryte textarea z teoretycznie JSON stringiem... Teoretycznie, bo:
[{“title”:”...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@januzi: dzieki za zainteresowanie!

wyzej nic nie ma ciekawego, natomiast zaczalem ogladac, co jest nizej. $answer['results'] jest w petli (foreach costam as $answer) i dodawane jak w kodzie wyzej do $answershtml
pozniej $answers
html stanowi czesci innego kodu, dajmy na to $wyniki, ktory na koncu tej funkcji
  • Odpowiedz
to filtr wptexturize dla thecontent, ktory zamienia rozne dziwne rzeczy - dywizy, ", ', itp i pewnie robi jeszcze inne cuda wianki.
na roznych blogach go polecaja wylaczyc remove
filter (bo opcji konfiguracji brak...), ale zostawilem i tylko edytowalem jego funkcje: zamienilem prawe i lewe " oraz ' na "normalne" ;) smiga.

dzieki @januzi za pomoc tutaj i na priv!
  • Odpowiedz
@gromusek: Tak na szybko - obstawiam że chodzi o to, że tworząc tablcię nie podajesz wszystkich pól określonych w wsdlu. Od którejś wersj zeepa domyślnie ma włączony strict mode który na tobie to wymusza. Rozwiązania są 2.
1. zdefiniujesz wszystko i tam gdzie wartości są opcjonalne i ich nie podajesz dajes zeep.xsd.SkipValue przyklad na samym dole.
2. Wyłączysz sobie tryb strict mode definiując klienta zeepa dokumentacja

Mogę się mylić,
  • Odpowiedz