Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 1
To nie jest kobyła, poza tym serio nie ma nic wbudowanego w wp?
@ed-rubiszewski no to Tak technicznie rzecz biorąc wystarczy ci w paczce dump autoloadera, Sam composer nie musi być dolaczony
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ppawel: jest to genialne na takie gnomy jak to coś co mnie męczy...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Hej! Dzisiaj kolejne nowości dla programistów Backend, Fullstack i Frontend.
`
`
**BACKEND JOBS**
konto usunięte via Android
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Wczoraj w 3 księgarniach wystartowała akcja "codziennie inna książka o połowę taniej", a dziś księgarnia #helion zaliczyła pierwszą wpadkę. Pomimo, że reklamuje, iż książkę można kupić 50% taniej, to okazuje się, że ta sama książka jest jednocześnie w promocji "codziennie inna książka 30% taniej" i druk jest tylko 30% tańszy. Mowa o książce Matta Zandstry PHP. Obiekty, wzorce, narzędzia. Wydanie V, która powinna być za 44,50zł
W pozostałych
W pozostałych
- 0
Ha, po wysłaniu listu z zapytaniem "ale jak to jest" zmieniono książkę w promocji "codziennie inna książka 30% taniej", dzięki czemu książka PHP. Obiekty, wzorce, narzędzia. Wydanie V jest już we właściwej cenie
- 1
@Kaczus2B: Hehe, właśnie miałem pisać, że zmienili :)
Mireczki potrzebuje skrypt, który pobierze wszystkie wszystkie pliki mp3 z katalogu na serwerze, wypisze mi je ładnie na stronie dodając przycisk usuń oraz play obok każdego. Podrzuci ktoś, ewentualnie podpowie od czego zacząć?
#programowanie #php #javascript #ajax #programista15k
#programowanie #php #javascript #ajax #programista15k
@lukas125p znalazles gotowe rozwiazanie i to za duzo? z symfonybtez korzystasz tylko jak potrzebujesz WSZYSTKICH komponentow? m. in. przez to sie ludzie z phpa smieja, bo polowa projektow chce wymyslic kolo na nowo...
#programista15k #php #praktyki #rekrutacja #pytanie
Z jakimi pytaniami się spotkaliście podczas rozmowy? Przeszedłem 2 etapy rekrutacji(angielski i aplikacja jako zadanie do wykonania), teraz mnie zapraszają na osobistą rozmowę z kobietą od HR'u i PHP'owcem.
Z jakimi pytaniami się spotkaliście podczas rozmowy? Przeszedłem 2 etapy rekrutacji(angielski i aplikacja jako zadanie do wykonania), teraz mnie zapraszają na osobistą rozmowę z kobietą od HR'u i PHP'owcem.
- 4
@Zero_Gravity: jakim chciałbyś być zwierzęciem
- 1
@Zero_Gravity: Możesz spodziewać się krótkiego testu na kartce z zadaniami jak na stronkach które podałem. Sprawdzą one czy masz praktyczną wiedzę na temat tego jak PHP działa pod spodem. Zapewne pojawią się pytania o programowanie obiektowe i jak to działa w PHP. Obstawiam pytania również o wzorce projektowe. Jeżeli jest to praca w jakimś konkretnym frameworku to zapewne zapytają też i o to. Nie wiem na ile będą cię maglowali
Hej! Wracamy do Was z nowościami z kategorii Backend, Frontend i Fullstack :)
`
`
**BACKEND JOBS**
-- 1
Odważnie wpakowałem się w przepisywanie aplikacji w php z mysql na oracle. Niestety o php mam pojęcie marne. Mam problem z PDO_OCI. Zapytanie zwraca wiele wierszy. Wiersze, które mają w którejkolwiek kolumnie wartość NULL nie są wogóle zwracane. Czy jest jakaś możliwość rzutowania NULLi na jakąś inną wartość lub inne objejście tego problemu?
Z góry dzieki za pomoc #php #pdo #oracle
Z góry dzieki za pomoc #php #pdo #oracle
2
From Laravel to Symfony — #1 Installation & Development Server

Przesiadka z Laravela 5 do Symfony 4
z- 0
- #
- #
- #
Mireczki,nie zerknąłby ktoś z nudów?( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie zależy mi na poleceniach a b c d
Zależy mi na 100%-towej poprawności,bo już 3 raz to pisze,za kazdym razem jak pisałem,to miałem wiedze co do poprawnosci na poziomie "chyba/podbno to jest to",ale jak widać trzeba mieć 100% pewnosci.
#php
Zależy mi na 100%-towej poprawności,bo już 3 raz to pisze,za kazdym razem jak pisałem,to miałem wiedze co do poprawnosci na poziomie "chyba/podbno to jest to",ale jak widać trzeba mieć 100% pewnosci.
#php
źródło: comment_AmpnQyBWfGJqZHwaB7ar7AvGnuYa5Kwf.jpg
Pobierz@rzbiquwt: PHP 7.2.3 (cli) (built: Mar 1 2018 16:50:09) ( NTS )
Copyright (c) 1997-2018 The PHP Group
Zend Engine v3.2.0, Copyright (c) 1998-2018 Zend Technologies
Jak cos.
Copyright (c) 1997-2018 The PHP Group
Zend Engine v3.2.0, Copyright (c) 1998-2018 Zend Technologies
Jak cos.
- 1
- 1
- 1
@gromusek: formatowanie szlag trafił a pisałem na szybko więc zostało jak jest. jeszcze raz:
zwróć uwagę na nadmiarowe nawiasy wokół całego wyrażenia z prawej strony instrukcji przypisania - jest to częsty błąd przy próbie konstruowania krotki:
pit = (pit_type('id', 333233))zwróć uwagę na nadmiarowe nawiasy wokół całego wyrażenia z prawej strony instrukcji przypisania - jest to częsty błąd przy próbie konstruowania krotki:
('d--a') - string'd--a',- 0
Chcę mieć dwie tabelki obok siebie, ale nie jedna po drugą, tylko w poziomie obok siebie. Co robię źle? Pomocy. Chodzi o valigh czy może align?
|
test@Axelio: daj im chociazby float: left, i nie troluj z tym php xD
Proszę o pomoc. Już bardzo dawno nie robiłem stron internetowych i wszystko zapomniałem. Dlaczego tekst mam czarny, zamiast biały jak w style?
body{
background-color: #000000;
background-image: url('tlo.jpg');
background-repat:@Axelio: color* a nie font-color
#laravel #php
Generuję pdf i chcę go pobrać. Po pobraniu w przeglądarce otwiera się on prawie pusty, a jak go pobiorę przez ftp z serwera to jest zapisany. Możliwe, że pobieram go jeszcze przed skończonym utworzeniem?:
Generuję pdf i chcę go pobrać. Po pobraniu w przeglądarce otwiera się on prawie pusty, a jak go pobiorę przez ftp z serwera to jest zapisany. Możliwe, że pobieram go jeszcze przed skończonym utworzeniem?:
$filepath = storage_path('app/del/'.$filename);
$pdf->save($filepath);
return $pdf->download($filename);- 1
mam wtyczke do #wordpress i w skrocie - nie dziala jak trzeba.
Pominawszy wszystko inne - strona uzywajaca wtyczki sie renderuje prawie ok. Sa na niej elementy, ktore mozna klikac. Po kliknieciu - cos sie dzieje.
No i sie nie dzieje, bo error w konsoli JSON.parse... line X col Y
no to zagladam sobie w element na stronie, a tam ukryte textarea z teoretycznie JSON stringiem... Teoretycznie, bo:
[{“title”:”...
Pominawszy wszystko inne - strona uzywajaca wtyczki sie renderuje prawie ok. Sa na niej elementy, ktore mozna klikac. Po kliknieciu - cos sie dzieje.
No i sie nie dzieje, bo error w konsoli JSON.parse... line X col Y
no to zagladam sobie w element na stronie, a tam ukryte textarea z teoretycznie JSON stringiem... Teoretycznie, bo:
[{“title”:”...
- 0
@januzi: dzieki za zainteresowanie!
wyzej nic nie ma ciekawego, natomiast zaczalem ogladac, co jest nizej. $answer['results'] jest w petli (foreach costam as $answer) i dodawane jak w kodzie wyzej do $answershtml
pozniej $answershtml stanowi czesci innego kodu, dajmy na to $wyniki, ktory na koncu tej funkcji
wyzej nic nie ma ciekawego, natomiast zaczalem ogladac, co jest nizej. $answer['results'] jest w petli (foreach costam as $answer) i dodawane jak w kodzie wyzej do $answershtml
pozniej $answershtml stanowi czesci innego kodu, dajmy na to $wyniki, ktory na koncu tej funkcji
- 0
to filtr wptexturize dla thecontent, ktory zamienia rozne dziwne rzeczy - dywizy, ", ', itp i pewnie robi jeszcze inne cuda wianki.
na roznych blogach go polecaja wylaczyc removefilter (bo opcji konfiguracji brak...), ale zostawilem i tylko edytowalem jego funkcje: zamienilem prawe i lewe " oraz ' na "normalne" ;) smiga.
dzieki @januzi za pomoc tutaj i na priv!
na roznych blogach go polecaja wylaczyc removefilter (bo opcji konfiguracji brak...), ale zostawilem i tylko edytowalem jego funkcje: zamienilem prawe i lewe " oraz ' na "normalne" ;) smiga.
dzieki @januzi za pomoc tutaj i na priv!
- 1
#python
Mirki pomożecie? Używam do SOAP biblioteki zeep. Problem zaczyna się w momencie definiowania tablicy:
https://pastebin.com/w3VrKrac
Błąd:
WSDL: https://pastebin.com/bY5v5NG4
Mirki pomożecie? Używam do SOAP biblioteki zeep. Problem zaczyna się w momencie definiowania tablicy:
https://pastebin.com/w3VrKrac
Błąd:
zeep.exceptions.ValidationError: Missing element for AnyWSDL: https://pastebin.com/bY5v5NG4
@gromusek: Tak na szybko - obstawiam że chodzi o to, że tworząc tablcię nie podajesz wszystkich pól określonych w wsdlu. Od którejś wersj zeepa domyślnie ma włączony strict mode który na tobie to wymusza. Rozwiązania są 2.
1. zdefiniujesz wszystko i tam gdzie wartości są opcjonalne i ich nie podajesz dajes zeep.xsd.SkipValue przyklad na samym dole.
2. Wyłączysz sobie tryb strict mode definiując klienta zeepa dokumentacja
Mogę się mylić,
1. zdefiniujesz wszystko i tam gdzie wartości są opcjonalne i ich nie podajesz dajes zeep.xsd.SkipValue przyklad na samym dole.
2. Wyłączysz sobie tryb strict mode definiując klienta zeepa dokumentacja
Mogę się mylić,
- 0
@poprostustefan: testowałem z wszystkimi wymaganymi polami. Zaraz poczytam to co napisałeś włącznie z przykładem.





















Poszukiwana ogarnięta w obiektówce osoba (senior, mid lub nawet dobry junior) do stałej współpracy, docelowo koniecznie w pełnym wymiarze godzin (minimum 30 godzin w tygodniu).
Wymagania:
- php, mysql, symfony, doctrine, twig
@Miss_Elisa: i spoko. Uczciwie podany budzet.