Hej Mirki,
W #java jestem nowy, uczę się od jakiegoś czasu, a do tej pory kodziłem w #php. Mam pytanie do Was (na pewno żenująco proste...), otóż w jaki konkretnie sposób można użyć javy? Chodzi mi o zastosowanie praktyczne.
Do tej pory w php kod wrzucałem na serwer, gdzie łączył się z bazą danych (albo nie) i wyświetlał mi wyniki na stronie w html.
Jak to wygląda w przypadku javy?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anorax: To szersze zagadnienie by odpowiedzieć w jednym komentarzu. Jednak spróbuję. Sposobów masz wiele, ale podstawowe to z pewnością:
* budowa i uruchomienie działającej aplikacji, jeśli webowa to jeszcze deploy na serwerze,
* tworzenie komponentami w metodyce TDD i testowanie owych komponentów za pomocą testów jednostkowych.

Jeśli chcesz się uczyć języka to zacznij od drugiego. Potem przejdziesz do pierwszego. W razie pytań pisz na mirko albo wal na priv.
  • Odpowiedz
@TgcRap4: nie jestem przekonany czy spring boot to taki dobry wybór na sam początek; uważam, że fajnie mieć jakieś doświadczenie z sewerami standalone, nie wbudowanymi w framework. owszem, taki spring boot to duże ułatwienie, ale jednocześnie też spore uproszczenie, poprzez które jakaś część wiedzy umyka
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuje napisać skrypt, który skopiuje mi do dokumentu .txt odpowiednie pola ze strony. Przykładowo jest strona krs, z wypisanymi danymi firmy. Chciałbym dostać odpowiednio posortowane wpisane zdefiniowane nazwy, czyli np Firma, nip, adres, a jestem zielony into php. Pod jakimi hasłami szukać informacji, czy może inny język bardziej się nada do tego?
#php #programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@h0lend9r:

Jak to czego? Uzytkownikow.


Nie ma znaczenia czy startup czy "enterprise". To czy i jak bardzo sie testuje zalezy od konkretnej firmy.
Chociaz fakt, ze w startupach czesto sie odpuszcza testy w poczatkowych fazach, jak trzeba jak najszybciej wypuscic prototyp, zeby zdobyc hajs od VC.
Sam robie w startupie i mamy test coverage bliski 100%.
  • Odpowiedz
@olekturbo: choć polecam napisać ci to nawet samemu bardzo prosta sprawa jest dużo wideo poradników nawet w laravelu nauczysz się korzystać z middleware wtedy może ;)
  • Odpowiedz
@Lipathor

composer update

Mam nadzieję że miałeś na myśli composer install --no-dev -o bo jak nie to życzę powodzenia w debugowaniu dlaczego masz różne wersje pakietów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Podajcie słowo klucz do Google.

Chcę mieć dostęp do serwera FTP przez przeglądarkę, w takiej dosyć prostej graficznie formie, ewentualnie z jakimiś dodatkowymi opcjami. Szukam modułu, szukam, ale znajduje nie to co trzeba. Dziękuję :)

#cms #php #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Kolejne nowości z #nofluffoffers dla wszystkich zainteresowanych Backendem, Fullstackiem i Frontendem.
`

**BACKEND JOBS**

- [REMOTE] [Java Developer](https://nofluffjobs.com/EA9YZSX7W) @ casumo.com 13.8k-22.5k
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamierzam w swojej aplikacji #laravel użyć jakiegoś edytora wysiwyg. I pytanie do Was mireczki bo nie mam czasu na testowanie dostępnych narzędzi. Czego użyć żeby prosto zaimplementować jakiś edytor który doda mi do bazy bbcode i później bez problemu wyświetli?

#php #tinymce #ckeditor #html
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wordpress #programowanie #php #facebook

Cześć Wam, mam pytanie czy istnieje możliwość przeniesienia postów, które są opublikowane na Facebook'u do strony zbudowanej na CMS WordPress? Zna ktoś sprawdzoną metodę? Znalazłem coś takiego: https://codecanyon.net/item/wordpress-automatic-plugin/1904470?ref=ValvePress
Ale jest jakiś darmowy sposób lub czy ta wtyczka jest warta tych pieniędzy? Z góry dziękuję za pomoc!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#25 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju projektu!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej! Zaraz weekend - ale zanim go zaczniemy, wrzucamy Wam najnowsze oferty pracy :) Miłego odpoczynku!

`

**BACKEND JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie podejrzewam z zakresu podstaw, ale mam pustą głowę i niewiem jak to ogarnąć:
Chcialbym zsumowac zawartosci divów np.
10
10
10
TUTAJ WYNIK
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

const elements = [...document.querySelectorAll('div')];
const span = document.querySelector('span');

const results = elements.map((elem) => elem.textContent)
.map((elem) => parseInt(elem))
.reduce((x, y) => x + y)
  • Odpowiedz
@zakopiak: przecież o to chodzi w dockerze żeby aplikacja razem ze środowiskiem była jedną paczką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do zarządzania infrastructure as a code jest ansible i pochodne, docker jest do tego najgorszym możliwym narzędziem. Tylko z kodem apki to zagra. Inaczej nie będzie powtarzalne.
  • Odpowiedz