Jeżeli natrafiłeś na ciekawą ofertę pracy zdalnej, którą chcesz się podzielić z innymi, to wystarczy, że klikniesz tutaj. Z kolei, jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio ;)

Frontend/Javascript
Frontend Expert (Scalac) PLN 10k - 17k - oferta
Front-end Developer PLN 11k - 15k - oferta
React Native Developer (Netguru) PLN 6,5k - 15k -
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki od PHP.
Nie wiem w jaki sposób mam rozwiązać następujący problem:
Mam stronę, na które użytkownik loguje się Facebookiem/Instagramem/Naszą klasą etc. Ja otrzymuję dane o użytkowniku z sieci społecznej i teraz muszę je wysłać do zewnętrznego API. Aby to zrobić, najpierw powinienem przejść autoryzację aby otrzymać token. Następnie przesyłam dane do API, używając uzyskanego wcześniej tokena.

Pomyślałem sobie, że to nie jest optymalnie za każdym logowaniem się prosić API o token, może wystarczy go
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka Mirki, mam nietypowe pytanko. Słyszał może ktoś Was o czymś w rodzaju "gotowego algorytmu", który pozwoli na ocenę jakości zdjęcia profilowego (twarz człowieka)?
Załóżmy, że mam 5 fotek i na 3 osoba robi jakieś głupie miny w różnych pozycjach (przez to np. widać tylko czyiś profil, a nie całą twarz), a na dwóch pozostałych ma typowe zdjęcie z dowodu osobistego, czyli widać całą twarz i algorytm wykrywa te dwa zdjęcia jako
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#37 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś sposób aby GuzzleHttp nie escapował url z polskimi znakami ? robie zapytanie po get do api googla z adresami a ten na siłę mi escapuje nazwę miast itp
#php
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzięki, nie znałem tego polecenia. Do tej pory używałem sudo shutdown -r now. Aż musiałem sprawdzić, czy zadziała i zrestartowałem sobie kompa :)
  • Odpowiedz
Szukamy dość pilnie programisty #php #laravel do pracy zdalnej. Z racji miejsca, pozwolę sobie na mniej oficjalny format ogłoszenia.

- praca głównie nad wewnętrznymi systemami, fajnie jeśli ogarniasz jakieś podstawy js/jquery, żeby nie angażować frontendowca do każdej drobnicy (działamy często na kupionych szablonach typu Metronic);

- rozliczenie godzinowe (najchętniej) lub per projekt, do ustalenia;

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabelki, szukam programisty PHP z dobrą znajomością Laravel / Symfony. Projekt na jakieś 2 miesiące pracy. Start na początku lipca.

Rozliczenie na FV lub UoD. Mile widziane osoby z Wrocławia i okolic. Zainteresowanych proszę o wiadomość prywatną z informacją o stawce godzinowej oraz dyspozycyjności na lipiec-sierpień.

#webdev #php #laravel #symfony #it #wroclaw
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy ma ktoś doświadczenie w instalacji #flarum ? #php Wyskakuje mi błąd, na który nie znalazłem jednoznacznego rozwiązania, chociaż się on zdarza i są o nim wątki:

Fatal error: Uncaught PDOException: SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'nazwabazydanych.settings' doesn't exist in /home/nazwausera/domains/nazwadomeny.pl/publichtml/vendor/illuminate/database/Connection.php:319
Stack trace:
#0 /home/nazwausera/domains/nazwadomeny.pl/publichtml/vendor/illuminate/database/Connection.php(319): PDO->prepare('select value,...')
#1 /home/nazwausera/domains/nazwadomeny.pl/public
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Base table or view not found: 1146 Table 'nazwabazydanych.settings' doesn't exist


@Mordeusz: Base table or view not found: 1146 Table 'nazwabazydanych.settings' doesn't exist

nie ma chyba, tylko wbijaj do bazy i zobacz czy te konkretne tabele są. a jak są to upewnij sie ze laczy się z daną bazą.

nie wiem czy podmieniles teraz nazwe bazy w logu wyzej czy faktycznie mas zją nazwaną nazwabazydanych :D
  • Odpowiedz
czy faktycznie mas zją nazwaną nazwabazydanych


@normanos: Tak mam nazwaną bazę na domenie nazwadomeny.pl i użytkownik to nazwausera ;)

Uruchamiam instalator, podaję dane pustej bazy i instalator tworzy w niej kilkanaście tabel z zawartością, po czym wykrzacza się taki komunikat. W porządku, nie ma tabeli settings, ale wcześniej stworzył sobie kilkanaście tabel, więc settings też mógłby sobie stworzyć i dopiero później się do niej odwołać. Czytałem kilka wątków na ten
  • Odpowiedz
@kiedys-bylem-mlodszy: W niektórych sytuacjach oczywiście, ale tutaj chciałeś osiągnąć coś innego. Jeżeli nadal nie zrozumiesz, to serio, przysiądź i ogarnij bo operatorów logicznych będziesz używał pewnie ciągle. A unikniesz może błędów, których z początku nie zauważysz, a potem będą Ci wszystko rozwalały.
  • Odpowiedz
Klient ma sklep w #prestashop. Aktualnie jeszcze go poprawiamy i stoi na moim VPS gdzie mam repo więc zmiany w plikach między repo, a serwerem synchronizuje się dość łatwo. Problem jest taki, że docelowo sklep ma stać na hostingu klienta, a tam mam dostęp tylko przez ftp. I tutaj rodzi się pytanie jak to skutecznie synchronizować zmiany między repo, a produkcją? W #phpstorm jest narzędzie, które służy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem przy nauce #php
Mam oto taki formularz z dwoma selectami w których wybieram id z tabeli1. Po naciśnięciu submita chce aby wybrane wartości zapisały się w tabeli2 w kolumnach id1 i id2. Nie wiem jak się za to zabrać ale napisałem coś takiego:
Czy miałby ktoś czas wyjaśnić co robię źle?
#programowanie
Policjant997 - Mam problem przy nauce #php
Mam oto taki formularz z dwoma selectami ...

źródło: comment_fJGFBeJfEoClWsDFUgQzpMeXU1jfZODv.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Policjant997: Na początku kodu wklej:

error_reporting(E_ALL);
ini_set('display_errors', 1);

Będzie ci wywalało wszystkie błędy i ostrzeżenia. Przyda ci się, bo masz tu w p---u bałaganu.
  • Odpowiedz
Przed Wami kolejne zestawienie ofert pracy zdalnej ;) Chciałbym również podziękować @Myrten i @rbielawski za sugestie pod ostatnim wydaniem. Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio :)

Frontend/Javascript
Senior Front-end Engineer (LigoHR) PLN 20k - 26k - oferta
Wordpress - Front End Developer (Up&More) PLN 6k - 8k - oferta
JavaScript Developer (10Clouds) PLN 6,7k - 13k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Crisu bilbord reklamuje konferencję programistyczną .net (czyta się dot net) - taki język programowania. Na grafice natomiast zjaduje się fragment kodu w zupełnie innym języku (php). Dla laika to i to to samo, ale jak ktoś się zna to wygląda śmiesznie :) To tak jakby na plakacie reklamujacym zlot miłośników Opli, ktoś umieścił zdjęcie Passata 1.9 TDI :P
  • Odpowiedz
@marooned: jaka konferencja taka reklama. Bylem raz, wysylalem ludzi z mojego teamu 2x i wszyscy wracalismy lekko zazenowani. Gosc ktory to organizuje to chyba niezly janusz marketingu. Kreci spory hype, sprasza sporo marketingowych prelegentow i trzepie kase. Zdecydowanie lepiej jechac na wroc#, devconf w krakowie czy nawet od biedy na ten przepoczwarzony MTS microsoftu w Wawie.
  • Odpowiedz