Pokierujcie początkującym. (publikuję to raz jeszcze tylko w tagu php).

Na co dzień jestem devem PHP i trochę js. O node i nmp tylko się otarłem.

Co bym chciał zrobić:

Nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

node + jakikolwiek bundler wystarczy w środowisku developerskim. Chyba że planujesz websockety na socket.io, ale przez to będziesz powielał kod phpowy w wydaniu jsowym.
  • Odpowiedz
@plushy: Ten mój sarkazm z założenia miał bazować na nietrafionej argumentacji, więc się nie skupiłem na szczegółach. Nie wiem czy obecnie w innych językach płaczą nad tym, że muszą robić "po nowemu".
  • Odpowiedz
Polecam bardzo fajny artykuł kolegi nt. jak najefektywniejszego wykorzystania PhpStorma(jak i innych narzędzi od JetBrains, bo w obsłudze są bardzo podobne).
Jestem fanem takich rzeczy, bo rzeczywiście można swoją pracę przyspieszyć i ułatwić w naprawdę znacznym stopniu :D.

https://geek.justjoin.it/phpstorm-power-user-czyli-pelni-wykorzystac-swoje-ide/

#php #javascript #phpstorm #webstorm #it #ide #jetbrains #webdev #programowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Korzystał ktoś z was już z graphql ? jakieś plusy minusy ? zastanawiam się czy nie wykorzystać do projektu na larvie

#php #laravel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@goodghost toć sam napisałem o tym bardzo oschle. To jest świetne rozwiązanie ale tak samo jak większość wielkoprojektowych nie nadaje się do normalnej firmy
  • Odpowiedz
Mam taki problem (chodzi o dziedziczenie statycznych zmiennych): https://ideone.com/fDvqYt
Chciałbym aby w każdym wyniku było kolejno: array('B'), array('C'), array('D')
Rozwiązaniem byłoby definiowanie pustej zmiennej w każdym "dziecku" i ew. wymuszenie tego przez jakiś interfejs ale chciałbym aby działo się to automatycznie. Googlowałem trochę ale nic nie znalazłem... Może ktoś wie jakby to rozwiązać?
#php #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fafu: dżiz... i to działa jak dasz randomowe/crossowe przypisywanie i odczyt? Czyli nie ustalona kolejność, a miks.
Np.

B::append('B');
  • Odpowiedz
@nofluffjobs: tak się zastanawiam, co oznacza "junior full-stack". "Full-stack" to "kompetentny w każdym obszarze", "junior" to posiadający znikome kompetencje; a więc "junior full-stack" oznaczałby niekompetentny w każdy obszarze :D
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanko. Używał ktoś z was Web Profilera z Symfony bez stawiania frameworka? Ściągnąłem sobie "composer require --dev symfony/profiler-pack" i teraz nie udaje mi się tego podpiąć.

#php #symfony
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś Mirek z #webdev, który bierze/chciałby brać udział w hackathonie w Kielcach, i potrzebuje drużynę? Nie mam z kim wystartować, trzeba 3 osoby mieć. W sumie przydał by się też Mirek bądź Mirabelka z #grafika. Ja osobiście zajmuje się webdevem, ale i grafiki mogę przygotować. Koduje w #laravel #php oraz #nodejs #javascript
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

$di = new ContainerBuilder();

$di->register(Controller::class)
->setAbstract(true)
->addArgument('asdf')
;
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@05litra: Skoro wszyscy odpowiadają ogólnikami to ja postaram się na wyczerpującą odpowiedź. PHP jest językiem najprostszym do nauki i możesz sobie totalnie wybrać styl kodowania w jakim chcesz pisać. Dużo podręczników sprzed 15 lat promowało ekstremalnie strukturalny styl kodowania, gdzie nie tylko generowałeś HTML i CSS(jeśli w ogóle) z użyciem PHP ale wszystko robiłeś "na pałe", powielając kod i nie używając OOP (które wtedy było dość biedne).
To sprawiło, że
  • Odpowiedz
Mam taki problem w #php. Pobrałem sobie komponenty symfony i chcę dodać kontroler w który będzie wstrzykiwany jakiś serwis (w ostateczności kontener ale w ostateczności) i mam na razie tak

$di = $application->getContainer();
$routes->add('home2', new Route('/test2', array(
'_controller' => function (Request $request) use ($di) {
return
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#33 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju projektu!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka,

Mam pytanie co do #php . #programowanie .

Mamy mysql pdo, skonczylismy robic projekt (przykladowo). Wiec automatycznie pobieranie bazy jest zbedne przez x czasu lub przez wiele osob.

Czy jest sposob aby pozwolic pobierac baze danych tylko przez serwer www podany w pliku lub zablokowac? Jak mozna zabezpieczyc pobranie calej bazy?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blakker: bind-address=127.0.0.1 w ustawieniach mysql albo -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 3306 -j DROP do iptables albo deny all w celu zablokowania dostepu do pma
  • Odpowiedz
Czy są wśród Was osoby poszukujące pracy w IT na poziomie juniorskim? Jeśli tak, to zerknijcie poniżej - dzisiaj oferty Backend. Więcej - na www.nofluffjobs.com, gdzie jest już ponad 250 ofert dla początkujących!
`
`

BACKEND JOBS

-
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach