Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 1

niewiemcotuwpisac
- 7
@Czarzy: oczywiscie ze warto jezeli chcesz poznac nowy jezyk i robicie w nim projekty. ma swoje wady, jak kazdy, ale wiekszosc osob powtarzajacych jakies tragiczne opinie ostatni raz php uzywalo w 2003 xd

Desseres
- 5
@Czarzy: nie narzekam. Moim zdaniem warto się poduczyć PHP. Wersja 7 zyskuje w biznesie a stare hehesie odchodzą w zapomnienie. Druga sprawa że corpo zaczęły zauważać że .NETowe portale wychodzą w wycenach 3-4x drożej od tych w PHP ze względu na brak rozwiązań opensource na których można zaoszczędzić :)
- 1
- 2
@0xkamil: zobacz sobie jakiś kurs z symfony dla początkujących, tam będziesz wszystko miał wytłumaczone co i jak
- 1
właśnie niezbyt jest z czego...
@0xkamil: Co? Nie możesz znaleźć materiałów do nauki dwóch najpopularniejszych frameworków w PHP? Albo nie szukałeś, albo dla Ciebie nie ma już ratunku.
Przed Wami kolejna solidna porcja pracy zdalnej :) Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio ;)
Frontend/Javascript
Senior Frontend Developer (7N) PLN 12,8k - 14k - oferta
Node.js Developer (inFullMobile) PLN 11k - 13k - oferta
Senior React.js Developer (Lorentus) PLN 9k - 16k - oferta
Frontend/Javascript
Senior Frontend Developer (7N) PLN 12,8k - 14k - oferta
Node.js Developer (inFullMobile) PLN 11k - 13k - oferta
Senior React.js Developer (Lorentus) PLN 9k - 16k - oferta
- 1
@zdalnie_io: Zastanawiałem się, dlaczego nie widziałem najnowszych wpisów z ofertami, skoro dodałem tag do obserwowanych, a okazało się, że inny tag #java miałem zablokowany (nie znam tego języka, więc nie potrzebuję widzieć wpisów z Javy).
- 0
@MrRuby Jeśli trafię na taką ofertę to ją wrzucę :)
- 1
Mireczki, mam problem z relacją 1:N.
Dostaję błąd:
Model Doktora:
Dostaję błąd:
Invalid argument supplied for foreach()Model Doktora:
- 18
#38 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem. Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
- 0
Wołam zainteresowanych (29) z listy devrss
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.
Dodatek wspierany przez Cebula.Online
Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.
Dodatek wspierany przez Cebula.Online
Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen
@vvertoi: tylko python!
- 1
@IdzieGrzesPrzezWies: bez Composera ani rusz teraz z PHP. I bardzo dobrze zresztą.
#php #programowanie
$mega = language_attributes();
Dlaczego zapis powyżej wykonuje funkcje ? Chcę tylko przypisać wartość tej funkcji do zmiennej...
$mega = language_attributes();
Dlaczego zapis powyżej wykonuje funkcje ? Chcę tylko przypisać wartość tej funkcji do zmiennej...
- 9
@The_Visitor: yyyy, ale 'wartość' tej funkcji to jej wynik działania?
@The_Visitor: jak chcesz przypisać zmiwnnej zwracaną przez funkcję wartość bez wykonywania funkcji?
4
Platforma sklepowa IdoSell Shop: SaaS i Open Source w jednym!

Platforma sklepów internetowych oparta o filozofię SaaS rozszerza, czy w zasadzie normuje już istniejącą możliwość dodawania własnych modułów i integracji. Jest to SaaS, który umożliwia rozbudowywanie sklepu internetowego jak open source.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
#cms #php #stronywww #sklepyinternetowe
Czy opłaca się robić od zera sklep internetowy, czy skorzystać z gotowych darmowych, lub płatnych cmsów typu joomla z modułem, PrestaShop, Magento itp.
Czy znacie jakieś popularne sklepy internetowe oparte na jakimś ogólnodostępnym CMSie??
Czy opłaca się robić od zera sklep internetowy, czy skorzystać z gotowych darmowych, lub płatnych cmsów typu joomla z modułem, PrestaShop, Magento itp.
Czy znacie jakieś popularne sklepy internetowe oparte na jakimś ogólnodostępnym CMSie??
- 2

- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@Wesoly_Kartofelek: OK, już wiem. To znaczy nie wiem dokładnie, bo udało mi się to uruchomić zanim zagłębiłem się w szczegóły.
Problem występował tylko dla klientów którzy byli przypisani do konkretnej, domyślnej grupy klientów. Wystarczyło zmienić grupę domyślną i śmigało OK. Ta właśnie grupa klientów miała utworzonych kilka reguł cenowych katalogu. Otwarłem każdą z nich, nie zmieniając nic kliknąłem 'zapisz', potem sprawdziłem czy zapisały się poprawnie.
Naprawione :).
Coś musiało się
Problem występował tylko dla klientów którzy byli przypisani do konkretnej, domyślnej grupy klientów. Wystarczyło zmienić grupę domyślną i śmigało OK. Ta właśnie grupa klientów miała utworzonych kilka reguł cenowych katalogu. Otwarłem każdą z nich, nie zmieniając nic kliknąłem 'zapisz', potem sprawdziłem czy zapisały się poprawnie.
Naprawione :).
Coś musiało się
- 0
@koira: Ponieważ miałem identyczny przypadek (i tym razem trochę więcej czasu) to ogarnąłem temat dokładniej. Powyższe zdarza się wtedy, kiedy mamy paczkę (zestaw czy jak to się tam nazywa) produktów i do tej paczki dodamy... samą paczkę. Tą samą. Presta chce sprawdzić czy produkty w paczce są dostępne. Trafia na zestaw, więc sprawdza czy produkty w zestawie są dostępne. Trafia na zestaw, więc sprawdza czy produkty w zestawie są dostępne....
- 2
Mam workera, który generuje raporty, używa do tego Dompdf, co nie jest najlepszym wyborem, ale na ten moment nie mogę tego zmienić. Nie mogę też zmienić memory limit. Dompdf w skrajnej sytuacji zużywa prawie cały memory limit i może się wysypać, zabijając workera i nie kończąc zadania, nie robiąc też paru rzeczy, które są mi bardzo potrzebne.
Czy wiecie może jak sprawdzić czy zużycie pamięci zbliża się do limitu? Wiem jak to zrobić
Czy wiecie może jak sprawdzić czy zużycie pamięci zbliża się do limitu? Wiem jak to zrobić
Mam pytanie do specjalisty wordpressowego. : )
Ja się uczę działania wordpressa - przede wszystkim robię stronkę na własnym szablonie. I moją główną bolączką jest to że wychodzi mi to bardziej jako zwykła strona niż szablon.
Chciałabym użyć jakiegoś plugina który poszatkuje mi tekst który może wpisać użytkownik.
Np.
Ja się uczę działania wordpressa - przede wszystkim robię stronkę na własnym szablonie. I moją główną bolączką jest to że wychodzi mi to bardziej jako zwykła strona niż szablon.
Chciałabym użyć jakiegoś plugina który poszatkuje mi tekst który może wpisać użytkownik.
Np.
@ZacmienieKsiezyca kup sobie acf pro za około 200 zł i tam masz coś takiego jak flexible content. Wtedy będziesz mogła na każdej podstronie użyć wcześnie zdefiniowanych dowolnych pól.
@ZacmienieKsiezyca to albo szukaj w codexie albo precyzyjne zapytania np: Wordpress add custom styles to editor i w większości przypadków na pierwszej stronie będziesz miała co najmniej dwie strony z odpowiedziami dla programistów. Możesz też używać filtra "site" w Google i zawęzić wyniki do codexu, stackoverflow itd.
Mam pytanie do specjalisty wordpressowego. : )
Ja się uczę działania wordpressa - przede wszystkim robię stronkę na własnym szablonie. I moją główną bolączką jest to że wychodzi mi to bardziej jako zwykła strona niż szablon.
Chciałabym użyć jakiegoś plugina który poszatkuje mi tekst który może wpisać użytkownik.
Np.
Ja się uczę działania wordpressa - przede wszystkim robię stronkę na własnym szablonie. I moją główną bolączką jest to że wychodzi mi to bardziej jako zwykła strona niż szablon.
Chciałabym użyć jakiegoś plugina który poszatkuje mi tekst który może wpisać użytkownik.
Np.
- 0
https://pl.wordpress.org/plugins/advanced-custom-fields
albo samemu tworzysz pola w theme w functions.php
albo samemu tworzysz pola w theme w functions.php
- 3
Wracając do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/32479435/-/
Wydaje mi się, że wreszcie załapałem. Na ogół od od pisania kodu wolę opracowywać tok myślenia, jak kod ma działać, no ale klepać w klawiaturę też trzeba umieć.
Postanowiłem, że zrobię grę w kółko i krzyżyk w js/ajaxie/php/mysql. Asynchronicznie, dla odległych clientów, możliwość wracania do rozegranych meczy.
Cele jakie miałem pisząc ten kod: Opanowanie programowania zorientowanego obiektowo, nazywanie klas "co to jest, a nie jak wygląda", brak mieszania języków przy
Wydaje mi się, że wreszcie załapałem. Na ogół od od pisania kodu wolę opracowywać tok myślenia, jak kod ma działać, no ale klepać w klawiaturę też trzeba umieć.
Postanowiłem, że zrobię grę w kółko i krzyżyk w js/ajaxie/php/mysql. Asynchronicznie, dla odległych clientów, możliwość wracania do rozegranych meczy.
Cele jakie miałem pisząc ten kod: Opanowanie programowania zorientowanego obiektowo, nazywanie klas "co to jest, a nie jak wygląda", brak mieszania języków przy
@Jurix: w index.html mógłbyś zamienić linie 55-63 na jedną pętlę w php. Zauważ że te linie różnią się tylko cyfrą, i do tego ta cyfra idzie od 1 do 9.
Wiem że na frontendzie się nie skupiałeś, ale tu chodzi o sposób myślenia. Czasami stosuje się zasadę (DRY - Don't Repeat Yourself albo też Rule of three) że jeśli masz napisać coś drugi raz, to po prostu piszesz, ale przy
Wiem że na frontendzie się nie skupiałeś, ale tu chodzi o sposób myślenia. Czasami stosuje się zasadę (DRY - Don't Repeat Yourself albo też Rule of three) że jeśli masz napisać coś drugi raz, to po prostu piszesz, ale przy
- 2
@Jurix:
Co do wspomnianych PSRów, to są to z definicji jedynie rekomendacje (PHP Standard Recommendations), a nie must have. Najważniejsze, żeby w całem projekcie było spójnie. O ile format nazewnictwa klas, metod i zmiennych jest już właściwie standardem niezależnie od języka, to używanie spacji vs tabów, czy wspomniane nawiasy klamrowe w tej samej vs nowej linii, to już kwestia bardziej preferencji. Także co poniektórzy trochę p------ą od rzeczy.
1. Co do
Co do wspomnianych PSRów, to są to z definicji jedynie rekomendacje (PHP Standard Recommendations), a nie must have. Najważniejsze, żeby w całem projekcie było spójnie. O ile format nazewnictwa klas, metod i zmiennych jest już właściwie standardem niezależnie od języka, to używanie spacji vs tabów, czy wspomniane nawiasy klamrowe w tej samej vs nowej linii, to już kwestia bardziej preferencji. Także co poniektórzy trochę p------ą od rzeczy.
1. Co do
Mirki podrzuccie link do jakiegoś ebooka o php w pdf. Mam dwie pasjonujace godziny do przesiedzenia i sobie jakoś ten czas chciałbym umilić.
#php #programowanie
#php #programowanie
- 0
Dzieki Panowie!
- 2























