@Czarzy: nie narzekam. Moim zdaniem warto się poduczyć PHP. Wersja 7 zyskuje w biznesie a stare hehesie odchodzą w zapomnienie. Druga sprawa że corpo zaczęły zauważać że .NETowe portale wychodzą w wycenach 3-4x drożej od tych w PHP ze względu na brak rozwiązań opensource na których można zaoszczędzić :)
  • Odpowiedz
Hej!
Czy jest ktoś, kto pomógł by mi z Laravel lub Symfony? próbuje ogarnać temat, ale nie mogę nawet ruszyć, a lubie programować w #php i chciałbym wejść na kolejny poziom. Jestem z #poznan
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właśnie niezbyt jest z czego...


@0xkamil: Co? Nie możesz znaleźć materiałów do nauki dwóch najpopularniejszych frameworków w PHP? Albo nie szukałeś, albo dla Ciebie nie ma już ratunku.
  • Odpowiedz
Przed Wami kolejna solidna porcja pracy zdalnej :) Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio ;)

Frontend/Javascript
Senior Frontend Developer (7N) PLN 12,8k - 14k - oferta
Node.js Developer (inFullMobile) PLN 11k - 13k - oferta
Senior React.js Developer (Lorentus) PLN 9k - 16k - oferta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zdalnie_io: Zastanawiałem się, dlaczego nie widziałem najnowszych wpisów z ofertami, skoro dodałem tag do obserwowanych, a okazało się, że inny tag #java miałem zablokowany (nie znam tego języka, więc nie potrzebuję widzieć wpisów z Javy).
  • Odpowiedz
Z ciekawości, kto robi swój produkt (coś bardziej znanego) w #php we #wroclaw oprócz:
brand, pixers, trans, livechat (nie wiem czy jeszcze coś w php robią), piwik
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam problem z relacją 1:N.

Dostaję błąd:

Invalid argument supplied for foreach()
Model Doktora:
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#38 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś jakiś poradnik/kurs, żeby w miarę ogarnąć #mvc w czystym #php ?

jak będzie po Polsku to fajnie, ale jak ktoś zna jakiś fajny po Angielsku to też chętnie poznam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#cms #php #stronywww #sklepyinternetowe
Czy opłaca się robić od zera sklep internetowy, czy skorzystać z gotowych darmowych, lub płatnych cmsów typu joomla z modułem, PrestaShop, Magento itp.
Czy znacie jakieś popularne sklepy internetowe oparte na jakimś ogólnodostępnym CMSie??
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yorimo: tylko istniejące sklepy. Nawet jeśli masz coś nietypowego, to zazwyczaj łatwiej dostosować istniejący system niż pisać wszystko od nowa. Koniec końców wyjdzie znacznie taniej.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wesoly_Kartofelek: OK, już wiem. To znaczy nie wiem dokładnie, bo udało mi się to uruchomić zanim zagłębiłem się w szczegóły.
Problem występował tylko dla klientów którzy byli przypisani do konkretnej, domyślnej grupy klientów. Wystarczyło zmienić grupę domyślną i śmigało OK. Ta właśnie grupa klientów miała utworzonych kilka reguł cenowych katalogu. Otwarłem każdą z nich, nie zmieniając nic kliknąłem 'zapisz', potem sprawdziłem czy zapisały się poprawnie.
Naprawione :).
Coś musiało się
  • Odpowiedz
@koira: Ponieważ miałem identyczny przypadek (i tym razem trochę więcej czasu) to ogarnąłem temat dokładniej. Powyższe zdarza się wtedy, kiedy mamy paczkę (zestaw czy jak to się tam nazywa) produktów i do tej paczki dodamy... samą paczkę. Tą samą. Presta chce sprawdzić czy produkty w paczce są dostępne. Trafia na zestaw, więc sprawdza czy produkty w zestawie są dostępne. Trafia na zestaw, więc sprawdza czy produkty w zestawie są dostępne....
  • Odpowiedz
Mam workera, który generuje raporty, używa do tego Dompdf, co nie jest najlepszym wyborem, ale na ten moment nie mogę tego zmienić. Nie mogę też zmienić memory limit. Dompdf w skrajnej sytuacji zużywa prawie cały memory limit i może się wysypać, zabijając workera i nie kończąc zadania, nie robiąc też paru rzeczy, które są mi bardzo potrzebne.

Czy wiecie może jak sprawdzić czy zużycie pamięci zbliża się do limitu? Wiem jak to zrobić
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie do specjalisty wordpressowego. : )

Ja się uczę działania wordpressa - przede wszystkim robię stronkę na własnym szablonie. I moją główną bolączką jest to że wychodzi mi to bardziej jako zwykła strona niż szablon.

Chciałabym użyć jakiegoś plugina który poszatkuje mi tekst który może wpisać użytkownik.

Np.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@ZacmienieKsiezyca kup sobie acf pro za około 200 zł i tam masz coś takiego jak flexible content. Wtedy będziesz mogła na każdej podstronie użyć wcześnie zdefiniowanych dowolnych pól.
  • Odpowiedz
  • 1
@ZacmienieKsiezyca to albo szukaj w codexie albo precyzyjne zapytania np: Wordpress add custom styles to editor i w większości przypadków na pierwszej stronie będziesz miała co najmniej dwie strony z odpowiedziami dla programistów. Możesz też używać filtra "site" w Google i zawęzić wyniki do codexu, stackoverflow itd.
  • Odpowiedz
Mam pytanie do specjalisty wordpressowego. : )

Ja się uczę działania wordpressa - przede wszystkim robię stronkę na własnym szablonie. I moją główną bolączką jest to że wychodzi mi to bardziej jako zwykła strona niż szablon.

Chciałabym użyć jakiegoś plugina który poszatkuje mi tekst który może wpisać użytkownik.

Np.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wracając do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/32479435/-/

Wydaje mi się, że wreszcie załapałem. Na ogół od od pisania kodu wolę opracowywać tok myślenia, jak kod ma działać, no ale klepać w klawiaturę też trzeba umieć.

Postanowiłem, że zrobię grę w kółko i krzyżyk w js/ajaxie/php/mysql. Asynchronicznie, dla odległych clientów, możliwość wracania do rozegranych meczy.
Cele jakie miałem pisząc ten kod: Opanowanie programowania zorientowanego obiektowo, nazywanie klas "co to jest, a nie jak wygląda", brak mieszania języków przy
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix: w index.html mógłbyś zamienić linie 55-63 na jedną pętlę w php. Zauważ że te linie różnią się tylko cyfrą, i do tego ta cyfra idzie od 1 do 9.
Wiem że na frontendzie się nie skupiałeś, ale tu chodzi o sposób myślenia. Czasami stosuje się zasadę (DRY - Don't Repeat Yourself albo też Rule of three) że jeśli masz napisać coś drugi raz, to po prostu piszesz, ale przy
  • Odpowiedz
@Jurix:

Co do wspomnianych PSRów, to są to z definicji jedynie rekomendacje (PHP Standard Recommendations), a nie must have. Najważniejsze, żeby w całem projekcie było spójnie. O ile format nazewnictwa klas, metod i zmiennych jest już właściwie standardem niezależnie od języka, to używanie spacji vs tabów, czy wspomniane nawiasy klamrowe w tej samej vs nowej linii, to już kwestia bardziej preferencji. Także co poniektórzy trochę p------ą od rzeczy.

1. Co do
  • Odpowiedz