z racji że macie gównianego #php to proponuję wam zaimplementować php-swoole i event loop i wykorzystać websockets w końcu do jakiś real-time rzeczy najbardziej obciążających, wydajność wzrośnie kilkadziesiąt-kilkaset krotnie @wykop

są narzędzia, są technologie, są metody aby nawet w oparciu o #php który to niby jest gównem i jego wydajność to żenada aby jednak napisać aplikacje o wysokiej wydajności, wystarczy się zainteresować tematem i mieć jakąś wiedzę
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#36 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koledzy od #php #js #javascript #html , walczę z pewnym zagadnieniem. Jest stronka, gdzie poprzez 2 radiobuttony wybieram sobie pewną wartość, na podstawie wybranego radia zmienia się obrazek - domyślnie jest wstawiony powiedzmy:

![](a.jpg)
Wybranie radiobuttona 2 spowoduje, że podmieni się obrazek na b.jpg (ten javascript to jakiś gotowiec znaleziony w necie). Później jest formularz:

....
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #php

Mam klase singleton odpowiedzialna za wysylanie requestow do zewnetrznego api

Podobno singleton jest zly, ale wydaje mi sie ze nie w tym przypadku. Po co mi wiecej instancji? Instancjuje raz, podaje klucze, i potem wysylam requesty z roznych miejsc

Czegos nie dostrzegam?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usmiechniety_syzyf zależy co masz na myśli poprzez singleton, część ludzi myśli że jest to jeden obiekt danej klasy na całą aplikacje który jest przekazywany za pomocą Di do innych klas, to jest okej, natomiast jeśli masz coś w stylu Class::getInstance() no to tego trza unikać
  • Odpowiedz
Heja,

mam takie sobie coś w stopce footer.php w wordpresie, w szablonie twentysixteen
mianowicie chce, żeby ta rzecz, która jest w warunku wyświetlała się tylko na stronie głównej. I nie trybi mi to. W ogóle się niegdzie nie wyświetla i nie wyskakują błędy nawet.
Jak to poprawić?

php
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zamień

is_front_page() && is_home()
na

is_front_page()
ishome() to ta strona z wpisami, która ustawiasz w panelu admina. Warunek który dałeś nigdy nie będzie prawdziwy, jak blog (w sensie wpisy) nie jest na stronie głównej.
  • Odpowiedz
#programowanie #php
Czasami się zdarza, że trzeba napisać jakiś warunek, który po zadanym kryterium na danych z bazy coś obsłuży.
Dla przykładu, użytkownik o danej roli nie powinien czegoś robić.
Problem taki, że role wyciągamy z bazy. Najgorszym możliwym rozwiązaniem jest zrobienie warunku dla konkretnego id roli, np.

if($User['role_id'] == 1) {
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najprościej to tabela many to many między userami a dostępnymi rolami, wtedy w tabeli ról masz:

id, role_name
a w tabeli userów

id, username, password ... etc.
  • Odpowiedz
Uczcie się na moich błędach, zawsze trzymajcie lokalną kopię dokumentacji #php i innych języków, frameworków i bibliotek z którymi pracujecie. Nigdy nie wiesz kiedy dostawca internetu zrobi ci psikusa w postaci awarii ani jak długo ona potrwa ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Tutaj kilka linków do wersji
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niepokonany: Serio :P? W czasach kiedy 15GB internetu mobilnego kosztuje 20 zł jako #programista15k powinieneś od tego zacząć przygotowanie środowiska pracy. O ile już nie masz paru GB w Twoim abonamencie/karcie. Tylko nie mów, że dzwonisz z budki.
  • Odpowiedz
Wszystkim zainteresowanym pracą zdalną polecam moje zestawienie ciekawych ofert na ten tydzień ;) Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio ;) Jeśli chcesz się podzielić ciekawą ofertą pracy zdalnej to możesz to zrobić przy pomocy tego formularza.

Frontend/Javascript
Front-End Developer - oferta
Node.js Developer - oferta
Senior Frontend Developer -
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest możliwość odnalzeziani pozostałych linków na jakimś blogu? np. www.onet.pl/mp/song1.mp3 i chciałbym znaleźć wszystkie linki www.onet.pl/mp/song2.mp3 www.onet.pl/mp/song3.mp3 albo można jakoś odczytać kod źródłowy zablokowanej strony na wordpressie? Tzn jeśli jestem jako zwykły użytkownik bez braku dostępu do wpisu. #wordpress #html #php
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kreatynamonohydrant: Ehhh, znowu trzeba używać szklanej kuli aby dowiedzieć się o co autorowi chodziło.

Pokaż konkretnie z czym masz problem, prawdziwy problem z prawdziwymi danymi, a nie próbuj zadawać ogólnych pytań bo raczej nikomu nie chce się zgadywać co masz na myśli.
  • Odpowiedz
@kreatynamonohydrant: Jednak dalej mam wrażenie że odpowiadam Ci na wyimaginowane problemy, bo z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie potrafisz opisać twojego prawdziwego problemu, który równie dobrze może być do rozwiązania, a ten o który pytasz ma mało z nim wspólnego.

Co zresztą ludzie robią nagminnie, ma to nawet swoją nazwę XY Problem - https://en.wikipedia.org/wiki/XY_problem

Tu lepsza stronka o tym: http://xyproblem.info/
  • Odpowiedz
Cześć! Wciąż znajdziecie u nas sporo ofert dla junior developerów - sprawdźcie!
`

**BACKEND JOBS**

- [REMOTE] [ Senior Java Developer](https://nofluffjobs.com/AKZQ1XXDW) @ authoritas.com 8.0k-14.0k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wiem wiem, tak czy inaczej Trójmiasto w liczbie ofert na wszelkich portalach i grupach z ofertami IT jest niedoreprezentowane, zwłaszcza w dziedzinie webdev. Potwierdzeniem tego jest powyższa lista z ostatnich 5 dni jak również listy z dłuższego okresu.
  • Odpowiedz
Co w tym kodzie robię źle że na końcu muszę zamknąć 2x ' ? Inaczej kod nie działa.

php echo '[https://domena.pl/p/'.$product](https://domena.pl/p/'.$product)['id'].'/'.$nazwa_clean.''; ?\

#php #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A mogę skończyć składnie na $nazwa_clean; ?>

Jest to zgodnie ze sztuką?


@enforces: a czemu nie? Niezgodne ze sztuką jest dawanie polskich nazw zmiennych i brak odstępów pomiędzy operatorami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#www #informatyka #html #php

Stworzylem stronke internetowa korzytajac z html php i sql.
Calosc podczas testow stala na serwerze emulowanym w xampie. Chcialbym aby stronka byla widoczna dla kazdego komputera w sieci lokalnej. Siec ta posiada domene pod WIN server 2012R2. Czy na serwerze musze zainstalowac jakes oprogramowanie? Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#35 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się, a jak tak to w jaki sposób, obejść fakt że w #docker jak użyję komendy z CLI #php która tworzy plik w zmapowanym katalogu do hosta, to plik jest własnością roota? Ustawienie user na kontenerze nie działa u mnie, bo wtedy ten kontener (tu konkretnie: apache2) nie może działać poprawnie nie mając uprawnień roota w swoim obrębie. Widziałem issues na GitHub ale jakoś się kończą
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#css #js #html #programowanie #php
Cześć, jak zrobić takie coś, że np. zjeżdzam na dół strony i pisze np. Obecnie mamy członków: i się tak wolno nalicza np. do 300 - 1, 9, 20 i tak sie ruszaja te cyfry? i przydaloby sie zeby jeszcze z bazy pobieralo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach