Wpis z mikrobloga

@Harold: Narazie piszę wszystko z palca, ale zauważyłem że większość tych frameworków ma coś takiego wbudowanego. Lepiej dalej pisać z palca z takim twigiem, czy raczej skorzystać z takiego laravel np. Robię głównie proste apki do swojej firmy
@koira: php jako język szablonów nie jest zły - jeśli się go odpowiednio używa. Czyli, np. bez logiki w szablonach. php echo $var ? można zastąpić krótszym = $var ? - i kod wygląda znacznie lepiej.
@koira: jeśli robisz proste apki to może zainteresują Cię mikroframeworki jak np silex (który korzysta z twiga), oczywiście możesz też samemu sobie podpiąć twiga i go używać bez frameworka
@koira: zdecydowanie Twig. Smarty to przeżytek. Blade jest bardziej ubogi i z tego co pamiętam to były problemy z re-używalnością szablonów ładowanych w innych szablonach.
@jestem_mike: Między innymi Twig umożliwia tworzenie własnych rozszerzeń, funkcji i filtrów, miał więcej strategii "eskejpowania", lepszą dokumentację, składnię nie związaną z konkretnym frameworkiem i sporo innych spraw, których już nie pamiętam. Generalnie wszystko co zrobisz w Blade zrobisz spokojnie w Twig + wiele więcej.
Masz mnóstwo artykułów porównujących szczegóły obu. Jak wybierałem system, to się naczytałem dość. Nie odrobię za ciebie zdania ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Jare_K: Blade też umożliwia rozszerzanie, a czasami można zrobić na zasadzie wstawiania funkcji PHP do szablonu niż konstruowania setek filtrów. Kto co lubi. Faktycznie powiązanie z frameworkiem może boleć, ale i tak wygodniejsze jest klepanie frontu w którymś z nowoczesnych JS-owych rzeczy, a PHP-a zostawić do wystawiania API.
@koira: sa rozne opcje

mozesz na poczatku foreach loopa przypisac wszystkie wartosci do zmiennych i potem je wywolywac w taki sposob

$topic = $message['topic'];
= $topic; ?

dwa, mozesz to porozdzielac na pliki, i w tym drugim pliku otrzymujesz wartosci jako zmienne przekazane z pierwszego pliku, nie wiem jak w czystym php ale w fuel php to wygladalo tak = render('view.php', [$zmienna1, $zmienna2, $zmienna3]); ? |