#41 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #php
Mirki mam pytanie, chcę zrobić dla siebie coś ala kompendium wiedzy, z tym, że dostępne online. Będę tam umieszczał informacje, które wolałbym, żeby osoby z zewnątrz nie miały dostępu. Chcę, żeby to było w formie strony internetowej. No i tu się zaczynam zastanawiać, czy koniecznie muszę robić całą stronę w PHP, żeby to było chronione hasłem? Czy da się zrobić tak, że tylko pierwsza strona z
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę, żeby to było w formie strony internetowej. No i tu się zaczynam zastanawiać, czy koniecznie muszę robić całą stronę w PHP, żeby to było chronione hasłem? Czy da się zro


@XaDasz: Postaw serwer i poszukaj czegoś takiego jak .htaccess http basic auth. Ogarniesz logowanie bez php ;)
  • Odpowiedz
Mireczki z #webdev potrzebuję drobnej pomocy i naprowadzenia. Chcę móc generować najlepiej z poziomu do bólu prostego web panelu takie jakby numery klientów, a miałoby to działać w ten sposób: generuję dla klienta losowy unikalny numer: 38974
teraz on może przejść pod adres mojadomena.xyz/client.php?=38974 i aby wszystkie dane z formularza z tej strony zapisywały się do bazy danych do tabeli "38974"
A do tego abym mógł przy pomocy np prostych
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZjemCiNoge: Jeśli chcesz aby ID były po kolei a nie losowe to nie musisz ich generować po stronie PHP, każda baza danych pozwala na ich automatyczne generowanie przy wstawianiu nowych rekordów (tzw. auto increment).
  • Odpowiedz
Ej, tak patrzę i patrzę i jak pytanie czy PHP umiera jest głupie, bo jest ogrom rzeczy, które na nim stoją, 7 przyspieszyła znacznie itd, to jednak z punktu widzenia #programista15k nie warto się w ogóle pchać w PHP bo stawki są niższe niż praktycznie we wszystkich innych językach, a ta różnica zwiększa się z roku na rok (nie mogę znaleźć artykułu gdzie koleś zestawił dane z kolejnych lat z
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuję zmienić kodowanie Windows-1250 na UTF-8 w #php. Niestety używając iconv('ISO-8859-2', 'UTF-8', $data); otrzymuję na przykład O\u017bAR\u00d3W MAZOWIECKI zamiast OŻARÓW MAZOWIECKI ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znacie jakieś sposoby na ten problem? (poza zmianą PHPa na coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#programowanie #stronykodowe xD
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuję waszej pomocy z PHP. Czy można w jakiś sposób wyszukać w projekcie pliki, gdzie nie są zaimportowane klasy?

Mam projekt napisany w czasach require_once() i aktualnie pracuję nad odświeżeniem go, dodaniu autoload itd. Większość rzeczy już naprawiłem i mam use wszędzie gdzie się da, ale jeszcze od czasu do czasu natrafiam na pliki PHP, gdzie mam nie zaimportowaną klasę. Potrzebowałbym listy plików gdzie jest taka sytuacja - jest wywołana metoda/stała
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paziu: W jakim dziale mam to szukać, mam w projekcie tysiące warningów. Owszem PHPStorm wyświetla mi informacje o undefined class, ale bierze pod uwagę też klasy z adnotacji, komentarzy itp. Da się to przepuścić przez jeszcze drobniejsze sito?
  • Odpowiedz
Musi być darmowy? czasem można takie oferty wyłapać ze głową mała. Ja ostatnio zakupiłem biznes hosting w home.pl za około 20zl na cały rok...
  • Odpowiedz
potrzebuję do gotowej statycznej strony podpiąć jakiś prosty panel administracyjny - taki który pozwala na stworzenie własnych formularzy, których dane potem będą wyświetlane na stronie. Musi to być intuicyjne dla nietechnicznej osoby, plus fajnie żeby taka osoba nic nie mogła zepsuć. No i super byłoby gdyby to miało opcję galerii zdjęć, z uploadem itd.

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie co prostego się nada do czegoś takiego?

#php #cms #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed Wami 28 ofert pracy zdalnej. Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio ;)

Frontend/Javascript
JavaScript Front-end Developer (Coldrun) PLN 13k - 17k - oferta
Frontend Developer / Angular (IP Partner) PLN 10k - 12k - oferta
Frontend Developer (Apptension) PLN 7,7k - 11,4k - oferta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Shatter no to najlepiej piersza robota zdalnie XD dopiero jak zlapiesz doswiadczenia i bedziesz mial o czym gadac z collegami to mozna isc do biura powymieniac doswiadczenie.

A tak serio jak jestes prosto po szkole sredniej inf i nic wiecej dalej niz serwis/sklep nie zajdziesz :/ czytaj o testowaniu, ogladaj filmy, ogarniaja pythona/jave, pisz sobie scenariusze, testuj dla zabawy zebys mial sie czym pochwalic na roxmowie
  • Odpowiedz
Startujemy z nowym tygodniem - i nowymi ofertami pracy z kategorii Backend, Frontend i Fullstack!

`
`

BACKEND JOBS
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usmiechniety_syzyf: Nie należy też ignorować słowa might w przytoczonym cytacie, ponieważ niekoniecznie Redis będzie szybszy. To zależy wielu czynników.

Tak czy inaczej, 30000 insertów to jest raczej "nic" dla większości baz danych, wliczając w to obydwie wspomniane.
  • Odpowiedz
@usmiechniety_syzyf: Nie wiem czy pytasz o pamięć zamjowaną przez skrypt, czy przez silnik bazy? Jeśli o to drugie, no to w przypadku SQLite'a nie ma tego problemu (dane są zapisaywane na dysku i nie są trzymane w pamięci). Natomiast Redis trzyma wszystko w pamięci, więc jeśli planujesz go używać, to musisz sobie policzyć ile masz pamięci i ile będziesz generował danych. W pewnym momencie na pewno uderzysz w limit, pytanie
  • Odpowiedz
#40 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

heja, potrzebuję pomocy w podpięciu skryptu #php phpmailer do formularza kontaktowego. Czytałem przykłady, ale chyba jestem zbyt głupi na to :D

z początku do
$mail->Body = '';
wrzuciłem zawartość #html :

Dodaj
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kornolio dokładnie formularz wysyła dane w tablicy GET lub POST zależy jak ustawisz. Wtedy po przesłaniu formularza do skryptu masz w nim dostępna zmienna (tablicę) GET lub POST i w niej masz zawartość z pół formularza. Np. _POST['imie' ] itd

Znaczek dolara przed zmiennymi nie przechodził w komentarzu z apki wykopu
  • Odpowiedz
Ten tydzień zamykamy naprawdę sporą ilością nowych #nofluffoffers dla programistów backend, fullstack i frontend. Znajdzie się coś dla Was? Miłego weekendowania!

`
`
BACKEND JOBS

-
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach