Mireczki z #webdev #programowanie ,
Mam aplikację złożoną z kilku modułów (niektóre są, niektóre mają powstać).
Panel klienta to full stack JS z różnych powodów, ale tutaj problemów nie ma (póki co ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Natomiast zastanawiam się mocno nad serwisem który ma wystawiać strony klientów.

Strony klientów oparte na jednym z gotowych szablonów lub customowym, mają po prostu serwować dane z bazy w odpowiednim szablonie w oparciu o
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trustME: Z opisu wyglada, ze robisz CRUD'a z ladnym frontem wiec nie przejmowalbym sie backendem. PHP wystarczy. Jezeli chcesz zwiekszyc jakosc kodu to mozesz napisac troche unit testow, uzyc param type hintow, return types itp Dla zwyklego CRUDa takie cos bedzie overkillem i tak...

Co innego gdy mowimy o jakiejs zaawansowanej technologii biznesowej - w takim przypadku radzilbym Jave albo Golanga(#botakimodny)
  • Odpowiedz
Może ktoś umie dobrze w IDE od #jetbrains ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Mam linię kodu:

self::courier_uk_create_package();
2. Chcę zmienić metodę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #vbulletin stoi sobie forum jakiś czas vbulletin 4.2.5 i chcę przepiąć na https, w CPA zmieniłem linkowanie na to z https, zmieniłem również .htaccess w głównym folderze na

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://domena.com/$1 [R=301,L]

ale
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na nic tłumaczenie że lepiej niech im to buduje jenkins który śmignie im ten kod ioncubem, commitnie do repo i pullnie na maszynie, albo wywoła octopusem wdrożenie paczki.


@Desseres: czyli rozumiem, że jak robię małego customowego bloga to mam o---------ć takie cyrki aby wrzucić kilka plików na serwer i być super cool wśród grupki pryszczatych nerdów? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jare_K: @Sheio: mam tę książkę i polecam. Ale brakuje mi jakiegoś chociażby krótkiego wprowadzenia do MVC. Wiele wzorców omówili ale najważniejszy pominęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Błędów praktycznie brak, tłumaczenie dobre, chociaż brakowało mi coś co spotykałem w innych książkach - podsumowanie na koniec każdego działu :)
  • Odpowiedz
@whoru: śmiechłem :D weź odwiedź dokumentację php 7.2, zejdź na ziemię i zmień przekonania które były aktualne w 2000 roku :)

@Blooregard_QKazoo: Całkiem spoko książka którą opłaca się przeczytać w celu zrozumienia dlaczego nie należy ulegać pokusie programowania strukturalnego: https://helion.pl/ksiazki/php-obiekty-wzorce-narzedzia-wydanie-v-matt-zandstra,phpob5.htm#format/d

Polecam cały czas odwoływać się
  • Odpowiedz
Programowe Mirki! Zapłacę 100 zł (lub więcej) za pomoc w postawieniu i skonfigurowaniu na serwerze gotowych dwóch aplikacji: Laravelowej (służy jako Web Service - to już praktycznie stoi) oraz aplikacji Angularowej (Angular CLI, frontend aplikacji). Serwer to Debian 9.*, zainstalowany jest już PHP 7.2, MySQL, NPM, a całość leci na Apache2. Dostęp do serwera po SSH. Dla kogoś kto się zna, nie powinno zająć to dużo czasu. Chętnych zapraszam na priv!

#
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed Wami 30 ofert pracy zdalnej. Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio ;)

Frontend/Javascript
Frontend Wordpress Developer (From Poland With Dev) PLN 6k - 10k - oferta
Node.js Developer (Scalac) PLN 8k - 15k - oferta
React / Redux Engineer (Tooploox) PLN 8k - 11k - oferta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Zaczynamy nowy tydzień - sprawdźcie, jakie firmy poszukują specjalistów kodujących backend, front, i tych zajmujących się fullstackiem !

`

**BACKEND JOBS**

-
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,

mam tabele Doktor, Oddział oraz Relację wiele do wielu OddziałhasDoktor.
Chciałbym sprawdzać, czy dany doktor jest przełożony w danym oddziale, więc tworzę boolean czyPrzelozony w OddzialhasDoktor, tylko nie wiem co dalej.

Jak mam odwolac sie do czyPrzelozony?
#programowanie #laravel #php
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #webdesign #programowanie

Mirki mam taki problem. Mam foreach w którym dla każdego elementu wywoływana jest metoda. Chciałbym zrobić coś takiego, że jeśli metoda nie zwróci true przez 10 sekund to pętla zaczyna kolejny obieg. Chodzi mi o coś w stylu maxexecutiontime tyle, że bez zwracania błędu.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mikra25: Proponowałbym wywoływania asynchroniczne: https://segment.com/blog/how-to-make-async-requests-in-php/

Fajnym sposobem radzenia sobie z takimi problemami są również workery pisane w react.php: https://reactphp.org/ jako osobne SOA gdzie potem gówna klasa wywołuje je do tablicy i tylko kontroluje wywołanie.

Problemy które możesz po drodze z tym napotkać to potrzeba PHP TS i brak dostępności niektórych extów dla tej wersji. Druga sprawa że zabawa a wątkami wymaga również instalacji na własnym serwerze bo dostawcy typu nazwa
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuje programisty do wykonania lub do przebudowy firmowego systemu ERP.
Aktualny system ERP jest podpięty do konkretnej domeny i używamy go przez przeglądarkę (zarządzamy tam głównie projektami i finansami firmy). Obecny system już się mocno zestarzał i trzeba go odświeżyć (ledwo działa).

Gdzie szukać takiego programisty oprócz np. https://www.freelancer.pl ?

Szczerze to najlepiej by nam odpowiadał ktoś z okolic Warszawy z kim możemy się regularnie spotkać i omawiać projekt.
lechu1988 - Mireczki potrzebuje programisty do wykonania lub do przebudowy firmowego ...

źródło: comment_OHKy7EZPbkSSyaHU59wr2T6olb6ehKd4.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lechu1988: mam wrażenie, że ta stawka 4-6k będzie musiała być porządnie przemnożona - przecież to jest stawka około-juniorska za miesiąc pracy, a taki system to jest na pewno więcej pracy niż miesiąc; udało wam się, że ktoś to za taką kasę zrobił
  • Odpowiedz
Zdarzało mi się kilka razy czepiać się tego, że ktoś pokazywał zły przykład Factory Method Pattern, a dzisiaj szukając czegoś w wynikach pojawił się link Understanding the Factory Method Design Pattern - z ciekawości zajrzałem i oczywiście coś zupełnie innego (zwykła fabryka zwracająca implementacje na podstawie parametru). To samo na Wikipedii, gdzie tylko java i python mają dobry przykład (ten sam), a c# ma teoretycznie dobry, ale tak bezsensowny, że nie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@y0da: W tym przypadku wręcz musi być base class, bo to analogiczny wzorzec do Template, tylko że zamiast implementowania algorytmu tworzony jest obiekt.

Zresztą wiedza patternowa to nie rozwiązanie na problemy programistyczne, więc nie sądzę że warto się nad tym spuszczać.


To są rozwiązania pewnej klasy problemów (design patterns). Poza tym, ignorować możesz co tylko chcesz - na pewno nie będę się opierał tylko na tym, że ktoś coś
  • Odpowiedz
Drogie #mirki i #mirabelki

Nie tylko Programiści otrzymują niedopasowane/niechciane oferty na rynku pracy od rekruterów - Również rekruterzy - od rekruterów ..

Jak najbardziej rozumiemy Panią Annę (załącznik), Dlatego wraz z kolegą (Michałem) programistą, Zmęczeni otrzymywaniem niedopasowanych ofert postanowiliśmy odwrócić proces poszukiwania pracy. Stworzyliśmy stronę www.raibay.com gdzie swoje ogłoszenia (w pełni anonimowe) o chęci zmiany pracy publikują Programiści/Testerzy/PM itp, a pracodawcy przedstawiają swoje propozycje.
Na początku branża IT, a za
RaiBay - Drogie #Mirki i #Mirabelki

Nie tylko Programiści otrzymują niedopasowane/...

źródło: comment_919HbRZzyhfj2qBa7HmSfGEt4AMoZ4Vx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach