Mirki czy istnieje jakiś program dzięki któremu byłbym w stanie wydobyć z tagu na stronie online podając tylko link do strony informacje ? Znalazłem stronę http://www.exadium.com/tools/metadata/ ale bardziej przydałby mi się stabilny program do którego mogę wrzucić masowo linki i on mi zaczyta informacje. Ktoś jest w stanie mi pomóc?

Wołam #programowanie #informatyka #komputery #html #php

  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie bo juz sam zglupialem, czy taka konstrukcja juz nie dziala w php7?

session_start();
if($_SESSION['logged'] == true)
{
$logged = true;
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie rozumiem OOP.

Rozumiem na czym polega, rozumiem że kod jest przez to czytelniejszy, umiem go wykorzystać, jednak nie widzę praktycznych zalet wykorzystywania tego typu programowania.
Wszyscy mówią, że takie pisanie kodu jest jedynym słusznym, wierzę, że tak jest. Problem z tym, że pisząc jakikolwiek projekt nie mogę znaleźć powodu, by bawić się w definiowanie klas, obiektów, metod, kiedy mogę to zrobić zamiast w 10 linijkach to w 2.
Mam na swoim koncie kilka płatnych
Jurix - Nie rozumiem OOP.

Rozumiem na czym polega, rozumiem że kod jest przez to c...

źródło: comment_N6zON8Ar1GpOUILDYx6x5eK7cunU2GFu.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix:
Tak naprawdę, przy małych projektach do szuflady, to OOP większego sensu nie ma. Ale nigdy nie wiesz jak Twój projekt skończy, i jak będzie się rozwijał w przyszłości. A mądrze zrobione OOP (ale mądrze, to że se gdzieś class wpiszesz nie wystarczy) daje dużo większą możliwość rozwijania projektu. Zobacz - tutaj pokazałeś kawałek kodu który zapisuje w bazie jakąś stronę. Pewnie masz w aplikacji analogiczne kawałki zapisujące np. komentarze,
  • Odpowiedz
mirki na ile wycenicie "aplikacje" w której jest mozliwosc tworzenia prostej todolist + rejestracja i logowanie by taką todolist wspoldzielic miedzy wybranymi uzytkownikami?

#php #programowanie #mysql
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ech, asynchroniczność javascriptu gotuje mi mózg. Callback, callback, callback... Nie, żebym nie ogarniał, ale jak się przełączam z #php na #javascript to przełożenie odpowiedniej umysłowej wajchy chwilę trwa
#oswiadczenie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

if (($imie <> $imie2 && $nazwisko <> $nazwisko2 && $rok <> $rok2)
|| ($imie <> $imie2 && $nazwisko <> $nazwisko2 && $rok == $rok2)
|| ($imie == $imie2 && $nazwisko <> $nazwisko2 && $rok <> $rok2)
|| ($imie <> $imie2 && $nazwisko == $nazwisko2 && $rok <> $rok2)
|| ($imie <> $imie2 && $nazwisko == $nazwisko2 && $rok == $rok2)
|| ($imie == $imie2 && $nazwisko <> $nazwisko2 && $rok == $rok2)
phervers - if (($imie <> $imie2 && $nazwisko <> $nazwisko2 && $rok <> $rok2)
|| ($im...

źródło: comment_PJzZy1OzVElaFm558sdSq9XEkVcmbWms.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaka jest różnica zapisu pomiędzy:
#php #php7

// public function nazwa(?Entity $entity);
// vs
// public function nazwa($entity = null);
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystkim zainteresowanym pracą zdalną polecam moje zestawienie ciekawych ofert na ten tydzień ;) Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej to zapraszam tutaj lub do obserwacji tagu #zdalnieio

Frontend/Javascript
Frontend developer - ReactJS - oferta
Frontend Developer (Mid / Senior) - oferta
Freelance Web Developer - oferta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zdalnie_io: hej. Niezły pomysł, ale żeby miało większy sens to powinno być filtrowanie po technologiach bo jako Node'owiec w nosie mam oferty Pythona więc po co mają mi ząsmiecać skrzynke?
  • Odpowiedz
@trustME: @LibertyPrime: Nasz formularz ogłoszenia zawiera masę szczegółów na temat stanowiska, które staraliśmy się przekazać w takiej formie, aby zapoznanie się z ofertą zajęło kandydatowi jak najmniej czasu. Ale dziękujemy za informacje - przemyślimy co z tym zrobić ;)
  • Odpowiedz
#34 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zajmuję się kodowaniem stron przy użyciu bardzo znienawidzonych technologii jakimi są:
- proceduralny lub w minimalnym stopniu obiektowy (gdy trzeba użyć jakiejś obiektowej biblioteki) PHP bez frameworków, tylko z oddzieleniem widoku od reszty kodu
- HTML, CSS - na dość wysokim poziomie, z różnymi nowościami takimi jak AMP i flexbox
- JavaScript - z jQuery lub bezpośrednio przez natywne API przeglądarki, bez narzędzi takich jak webpack i frameworków typu Angular, których całkowicie nie umiem zrozumieć

W
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartZX: średniej wielkości miasto, prawie 3k na rękę to wg mnie uczciwa stawka jak za to co potrafisz. Tym bardziej jak nie ogarniasz nowszych technologii i nie nastawiasz się na rozwój.
  • Odpowiedz
@bartZX: Aplikcje pisane w JS'owych frameworkach zazwyczaj bardziej przypominają apki desktopowe/mobilne, do komunikacji z backendem używa się api, backend nie przysyła htmla.
  • Odpowiedz
Mireczki,

Szukam ogarniętego grafika/studia do realizacji projektu. Stworzenie szaty graficznej oraz pocięcie, strony internetowej związanej z motoryzacją. Mikropłatności, nowoczesny styl, handel plikami.
Jestem totalnie pod ścianą, ponieważ po przepytaniu wszystkich starych kontaktów, znajomych nikt nie miał czasu na dodatkowe realizacje po godzinach.

Z miłą chęcią poproszę nawet o same linki do portfolio/realizacji w komentarzu bądź na priv.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach