Pod tym wpisem @facetwsieci rozgorzała dyskusja i pojawiło się dużo głosów, przekonujących o tym, jak to nasze genialne obostrzenia, maski i " narodowa kwarantanna" okazały się superskuteczne i to wszystko sprawiło, że w Polsce w tym sezonie nie ma przypadków grypy. Oczywiscie jesli ktoś ma wątpliwości co do tego - ten szur.

Postanowiłem wobec tego sprawdzić jak wygląda aktualna sytuacja odnośnie grypy w Szwecji.
Oto co znalazłem w raporcie na oficjalnej stronie
mrfavor - Pod tym wpisem @facetwsieci rozgorzała dyskusja i pojawiło się dużo głosów,...

źródło: comment_16115154710HluVQAaBUneIsr5MGHNV6.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrfavor: http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2020/INF_20_12B.pdf

Z meldunków epidemicznych wynika, że grypy jest mniej o jedną trzecią w stosunku do zeszłego roku. Innych chorób zakaźnych także. Ospy prawie dwa razy mniej. Chorób wenerycznych też.
Widać ewidentnie, że reżimy sanitarne, zamknięcia, a także po prostu strach, mają swoje efekty.

To, że Szwecja nie wprowadziła "narodowej" kwarantanny to prawda, ala taka trochę
  • Odpowiedz
"Halo, tu straż pożarna? Nie musicie jednak przyjeżdzać. Co prawda dalej się pali, ale ogień przestał się rozprzestrzeniać tak szybko jak wcześniej."

Tak wyobrażam sobie rozmowę przez 112 osób, które żądają natychmiastowego zakończenia lockdownu z powodu lekko zmniejszającej się liczy zakażeń.

#koronawirus #heheszki #lockdown #obostrzenia #covid19 #pandemia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I cyk czuję, że dzisiaj wjedzie kolejny fake news na główną bo umiejętność czytania na wykopie przerasta, a mowa o artykule na kilka zdań. Znalezisko:

https://www.wykop.pl/link/5918663/w-dani-opublikowano-badania-o-nieskutecznosci-masek-nikt-nie-chce-tych-badan/
Sami autorzy badania tego nie stwierdzają:
Mask use outside of hospitals was uncommon in Denmark at the time. After 1 month of follow-up, 1.8% of participants in the mask group and 2.1% in the control group developed infection. While the evidence excludes a large personal protective effect of mask
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xatoos: tam poza tym tylko polowa nosila te maski jak trzeba. Reszta pewnie nosila "na nosacza" czyli mogli sobie rownie dobrze darowac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#covid19 #pandemia #studbaza
Mirki obiło mi się o uszy że na Śląskim Uniwersytecie Medycznym musicie się zaszczepić w pierwszym możliwym terminie i musicie zadeklaorwac 100% chęć szczepinia bo w przeciwnym razie idziecie na przymusowy urlop dziekański.

Czy takie praktyki są legalne?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie moge zrozumiec skad w polakach ta paranoia co do pandemii....mieszkam za granica i kazdy normalnie podchodzi do sprawy tylko rodacy, znaczna wiekszosc, jak nie wszyscy polacy ktorych znam to nie wierza w pandemie, to sciema, szczepionka to sciema albo i nawet trucizna, maseczki nie maja sensu...spiseg spiseg...ale moja matka to juz calkiem odleciala(jest w polsce)...oglada na fb jakies filmiki o iluminati, spisku swiatowym itd i sie nakreca i linkuje mi jakies
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thuia: p--------z żeby ośmieszyć Polaków. W innych krajach są ludzie którzy też nie wierzą. W Polsce wszystkich wrzuca się do jednego wora.
Rozumiem ludzi od czipow że się śmieją z nich(tak ludzie w to wierza na serio). W takich ludzi od razu leci "szur szur" jestem w jakiś sposób to jescze przyjść. Problem się zaczął wtedy kiedy pojawią się jakieś pytanie np wątpliwości natury czysto racjonalnego podejścia do problemu i
  • Odpowiedz
@thuia: Mamy to szczęście/nieszczęście że na wyspy a teraz do Holandii powyjeżdżała najgorsza patologia i najgłupsi z najgłupszych Polaków (zanim kogoś to zaboli podkreślam, nie mówię że WSZYSCY którzy wyjechali to najgłupsi, oba kierunki są bardzo rozsądne - mówię że ci najgłupsi właśnie tak zrobili). Dzięki temu w PL nie ma aż takiego chlewu jaki pamiętam z dzieciństwa, ale co nam wstydu narobili/narobią to nasze
  • Odpowiedz
Profesor epidemiologii z Harvard Medical School - Karl Lauterbach:

„Pozwolę sobie podać kilka statystyk, które pokazują dlaczego lockdown jest tak ważny dla służby zdrowia. Średnia wieku ludzi leżących w Europie na OIOM-ach z powodu COVID-19 spadła z blisko 80 lat na początku pandemii do około 60 lat. Nie jest to spowodowane tym, że starsi ludzie przestali chorować, tylko tym, że ludzi z domów starców coraz rzadziej bierze się na oddziały, ponieważ mają
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Małe porównanie: Załóżmy, że nauczyciel zarażony bez poważniejszych objawów przez miesiąc pracy w szkole zarazi 15 dzieci i rodziców „zwykłym“ COVID-19. Patrząc na zaraźliwość mutacji B117, jeśli jest zarażony zmutowaną wersją, to zarazi on nie 15, tylko 75-90 osób. O ile z 15 chorymi system może sobie poradzić, to 90 osób będzie oznaczało lockdown podobny do tego w UK. Dlatego otwarcie szkół to najgorsze co rząd mógł zrobić.

#koronawirus #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Coxex: po chwili jak jeden z maluchów od szwagra poszedł do żłobka - wszyscy leżą chorzy na Covid.
¯\_(ツ)_/¯
Wiadomo jak dzieci dbają o czyste rączki, lizanie tego i tamtego. No ale wiadomo... Maluchy do szkoły ale starsi to nie... Kiedy tu odwrotnie powinno być. Tylko wiadomo o co chodzi. Młodych w domu by rodzice musieli pilnować.
Totalny chaos decyzyjny.
  • Odpowiedz
@corpseRott Nie, nie porównuj wycięcia migdałków do wylewu. Z wylewem się bierze normalnie ludzi. Są wydzielone na każdym oddziale strefy covidowe.

Będziesz na temat, o którym nic nie wiesz

Testy nie są kijowe, tylko źle je wykonywano. Wina człowieka. Teraz są nowe skuteczne procedury pobierania wymazu ustandaryzowane.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Geldon: Wiem. Dlatego zawsze powinieneś tam mieć FF3. Zresztą jeszcze nie ma pewności, że szczepionka daje odporność sterylizującą, choć tu byłbym umiarkowanym optymistą.
Osobiście najpierw bym szczepił ludzi w DPS i 85+(obowiązkowo) potem medyków 50+ mających kontakt z pacjentem w szpitalach. Potem 80+. Młodszych medyków i ciebie szczepiłbym gdyby była wiedza o tym czy zaszczepieni na 100% nie zarażają. Ale na 100% powinieneś mieć pierwszeństwo przed panią w aptece czy
  • Odpowiedz
Za 2 tygodnie będę na weekend w Karpaczu, lokalni albo znający temat czy możecie podrzucić jakieś aktywności, które będzie można tam zahaczyć (szczególnie podczas pandemii i obostrzeń) albo w okolicy? Warto dodać, że będę tam w zasadzie pierwszy raz i do tego jeszcze z dziewczyną, z którą się spotykam.

#kiciochpyta #karpacz #pandemia #turystyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach