via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć! Zawarłem umowę #ubezpieczenia #oc u agenta z płatnością przelewem na 2tygodnie. Jeszcze jej nie opłaciłem. Jednocześnie otrzymałem od dotychczasowego ubezpieczyciela korzystniejsza oferte. Czy moge bez żadnych konsekwencji zrezygnować z umowy u agenta?
#samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrK933 jeżeli okres ochrony się nie rozpoczął to możesz anulować tą polisę. Sama się nie anuluje

@pwl86 nie jest tak jak piszesz. Gdy zawierasz polisę to jest ona aktywna nawet jak jej nie opłacisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kupiłem samochód z ważnym ubezpieczeniem OC jeszcze na pół roku. Zmianę danych na polisie zgłaszam jak do ubezpieczalni jako kupujący czy sprzedający?

#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SaulGoodmann:

Jeśli zrobimy szkodę a sprzedający zgłosił sprzedaż pojazdu to normalnie w naszym UFG będzie szkoda i towarzystwo pokryje koszty w końcu od tego jest OC

Jeśli zrobimy szkodę a sprzedający nie zgłosił sprzedaży pojazdu to szkoda w UFG będzie widnieć na jego koncie a towarzystwo pokryje koszty
  • Odpowiedz
Dostałem ofertę przedłużenia polisy w #mtu, były to 2 warianty. W papierach pisało że opłacenie polisy na wskazany adres jest równoznaczne z przyjęciem oferty. Przelew zrobiłem na początku tygodnia a polisę mam do 24 grudnia, na ufg nadal że 25 grudnia nie mam polisy. To normalne ? ostatnio chyba było na następny dzień

#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #samochody #motoryzacja

Ale mnie UFG d------o.... 4500 PLN na swięta, bo niby OC nie miałem powyżej 14 dni, dostałem pismo z innymi blachami niż moje, ale mniejsza z tym...

Auto stało bez OC, kupiłem je 8 maja tego roku, zanim wjechało na lawete(prawie 18:00) nie miałem juz opcji podskoczyć do agencji i nabyć oc, więc....

Kupiłem
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maks112: za 6h nie masz kary 4500zl, wczytaj się w treść pisma i jeśli nie zgadzasz się z jego treścią to napisz wyjaśnienia do UFG
jeśli masz umowę z datą 8 maja to ją po prostu prześlij do UFG
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Wszystko przesłałem, łącznie z umową kupna zakupu-polisą-umową sprzedaży

4500 jest powyżej 14 dni, więc nie wiem skąd to się w ogóle wzięło - podobno wysłali zapytanie do ergo.
I teraz chceli juz tylko umowę kiedy JA nabyłem pojazd - pewnie policzyli mi gratis za poprzednika, który nie kupował polisy wcale.
  • Odpowiedz
Czy młodemu kierowcy liczą się zniżki jeśli jest współwłaścicielem pojazdu ale tylko na umowie i podany w ubezpieczeniu?
Przykład: Właściciel samochodu Brat lat 35, współwłaściciel 20lat. Ubezpieczenie na 1go brata, ale dowód rejestracyjny był jeszce na poprzedniego właściciela samochodu czyli na żadnego brata. Samochód przez caly rok nie był przerejestrowany. Wtedy mlodemu sie liczyły znizki?
#oc #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eddy26: Podaj mu swój numer polisy, odeślij do ubezpieczyciela i poradź żeby dobrze gromadził dokumentację, bo firmy ubezpieczeniowe nie dają się nabierać na zagrywki naciągaczy
  • Odpowiedz
@Nekrolog: oc nie jest od naprawy własnego samochodu, a szkód, które nim wyrządziłeś. poza tym to, że jeżdżą więcej a powodują statystycznie mniej wypadków to chyba powinno działać na ich korzyść.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ziemniag: kierowcy zawodowi ciągle coś psują. A to zetnie taki zakręt i u-------i znak, barierki, jakiś wjazd, ciągle coś. To nie jest tak że oni jeżdżą i jeżdżą. Non stop coś rozwalają, tylko nikt o tym nie wspomina. OC na ciężarówki jest droższe, bo jeżdżą o wiele więcej, więc też ryzyko jest proporcjonalnie większe. Po za tym, jak ciężarówka ma wypadek to ofiary w większości śmiertelne, tutaj dochodzi właśnie ta
  • Odpowiedz
Kupiłem #samochody z ubezpieczeniem #oc które kończy się w tym miesiącu. Wykupiłem nowe ubezpieczenie #oc #ac w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Czy muszę składać wypowiedzenie obecnego ubezpieczenia, tak, żeby nie zostało przedłużone na kolejny rok? Jezeli tak, to podać dane swoje, czyli obecnego właściciela i obecny nr rej pojazdu czy poprzedniego właściciela i poprzedni nr rej?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy muszę składać wypowiedzenie obecnego ubezpieczenia, tak, żeby nie zostało przedłużone na kolejny rok?


@StormtrUper: nie, ale powinieneś wypowiedzieć je jeśli nowe ubezpieczenie zawarłeś np. od dzisiaj
agent ci nie podpowiedział i nie pomógł w tak błahej sprawie?
  • Odpowiedz
@vegetassj1 niby pomarańcza ale zielonka :)

Pomyśl czemu w ubezpieczeniach na życie nie pytają ile lat jeszcze przeżyjesz? Bo to pytanie byłoby kompletnie bez sensu :) pytają o stan zdrowia, choroby, czy palisz i czy zrobisz fikołka jak masz poniżej 1.6m xD a tak, serio to biorą statystykę pod uwagę jak cała branża i wszystkie działy ubezpieczeń :)
No i statystycznie samochód na gaz będzie jeździł częściej niż ten z silnikiem
  • Odpowiedz
@fromasz56
No nie mozna porownywac ubezpieczen majatkowych do ubezpieczen zyciowych,bo to sa zupelnie dwa inne rodzaje ryzyka. To jak porownywanie czipsow i jablek- nie da sie.

Nie statystyka jest wazna,a rachunek prawdopodobienstwa i ryzyko. Dlatego masz tansze grupowe ubezpieczenia na zycie niz indywidualne,bo ryzyka rozklada sie na grupe,nie jest to sytuacja 0-1
A domy lepiej ubezpieczyc 8 w roznych miejscach czy na jednej ulicy?
  • Odpowiedz
Hajs z AC z wplata własną 2000zl, jak rzeczoznawca ocenia części? Jak samochód jest wart 12k a zostala uszkodzona mocno blacharka z tylu, drzwi to jak to najlepiej rozwiązać? Czy lepiej iść do lakiernika zeby zalatwial sprawy z rzeczoznawca??

#oc #ac #ubezpieczenia #odszkodowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Jestem_Tutaj kosztorys bez amortyzacji, przyjedzie rzeczoznawca. Ale jakieś rady? Bo niby prawko prawie 10 lat a nigdy nie miałem sztluczek itp.
Orientujesz się mniej więcej o ile wzrasta oc w przypadku mniejszych, większych wypadków? Np o ile wzrośnie jak jewt stluczka a o ile jak się walnie w autobus :p?
  • Odpowiedz
#overclocking #oc #pcmasterrace

Bawię się w OC starej karty bo chcę przeczekać do następnej generacji z w miarę działającym RT. przy okazji chcę się czegoś nowego nauczyć.
Karta 970 Palit JetStream.

Najlepsze jak dotąd wyniki udało mi się uzyskać przy następujących nastawach w afterburnerze:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niukron: tak, power limit masz mieć na te jakieś 110%, pamięci mogą wejść, zależy jakiej firmy masz, ale testuj w grach itd, bugi graficzne mogą się pojawić jak przesadzisz, a np 3dmark itd przejdzie wszystko okej
  • Odpowiedz
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #oc

Kupno osobówki z kratką i zarejestrowanej jako ciężarowy.
Z jakimi problemami można się spotkać, oraz dodatkowymi kosztami ? (jest konstrukcyjnie możliwość wsadzenia tylnej kanapy i pasów)

- droższe OC
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Issac: Nie zwróciłem uwagi żeby OC było droższe. Oficjalnie zmianę konstrukcyjną musi zrobić warsztat, z tego co kojarzę to musisz mieć fakturę na to, możesz ewentualnie się dogadać że sam to zrobisz a oni Ci podbiją za jakąś symboliczną opłatą. A SKP nie może być dowolna tylko chyba okręgowa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Issac jak był sprowadzony to może się pojawić konieczność zapłacenia akcyzy, problemu z przerobieniem nie ma. OC jest zwykle tańsze dla ciężarówek. Zwykle są 4 a nie 5 osobowe jeśli mają tylna kanape. Parę bzdetow jak np 2x wyższa kata z ufg
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu rozwaliłem oponę wielosezonową na dziurze w drodze. Dziś był rzeczoznawca i właśnie dostałem raport. Bieżnik 7,1mm, zużycie 26% :D. Nowa opona przejeździła 2 miesiące na aucie. Bieżnik nowej opony 7,14 mojej 7,1. Ścigać rzeczoznawcę juz teraz czy poczekać na wycenę i wtedy się odwoływać? Ktoś juz kopał się z ubezpieczycielem w podobnej sprawie?
#ubezpieczenia #oc #pytanie #motoryzacja #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@hitherto ale chcąc usunąć szkodę to oponę z 99% bieżnika nie kupie za 3/4 ceny. W ocenie jest skrót NZS 26% [E] czy to amoryzacja to nie wiem, bardziej mi się wydaje że % zużycia i chyba policzył od maksymalnej wysokości bieżnika 10mm a zakres w nowych oponach jest niby 8-10mm. Fizycznie mierzone w tym modelu opon 7,14 ale to z filmiku na YT. Plan mam taki, że zamawiam nowe opony,
  • Odpowiedz
Mireczki, szukam ubezpiecznia OC+Assistance, niestety w porównywarkach nie można wybierać wariantów Assitance a na tym mi najbardziej zależy. Jest tu jakiś sprytny agent, który przygotuje mi ofertę ?
#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, jest może ktoś tutaj kto zajmuje się ubezpieczeniami i jest w stanie mi powiedzieć czy jeśli chciałbym ubezpieczyć mieszkanie + auto to czy jest jakiś korzystny pakiet? Czy ubezpieczać osobno bo nic takiego nie ma i nie ma różnicy cenowej
#ubezpieczenia #pzu #samochody #oc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@albert1337: to nie jest tak, że pakiet daje zniżki ale może tak być. W większości przypadków agent szuka najlepszej opcji i wychodzi tak, że samochód jest w firmie X a dom w firmie Y i wyjdzie to najlepiej spośród wszelkich pakietów.
  • Odpowiedz