Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@namiot666 jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
@namiot666: sprawdź sam, ile zapłacisz za polisę na https://moje.pzu.pl/. Tam będziesz mógł wybrać zakres polisy i w ciągu paru chwil otrzymasz ofertę ;)
- 0
Zakupiłem auto 30.12.2019 z OC ważnym przez pół roku, jutro jadę go zarejestrować i dostanę nowe tablice na tymczasowy (miękki) dowód.
Co z OC? Mogę jeździć na OC poprzedniego właściciela czy muszę iść po aneks do OC? Jeżeli tak to czy mam spodziewać się dodatkowych kosztów z tym związanych?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody
Co z OC? Mogę jeździć na OC poprzedniego właściciela czy muszę iść po aneks do OC? Jeżeli tak to czy mam spodziewać się dodatkowych kosztów z tym związanych?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody
@binO: ja kupiłem ubezpieczenie w hdi na stare blachy, przerejestrowałem i dostałem aneks z nowymi numerami. Z tym, że ubezpieczenie było już na mnie przy aneksie.
@binO: W takim razie nie musisz robić aneksów, możesz dojeździć na polisie do końca, oczywiście jeżeli została opłacona w całości. Jeżeli koniecznie chciałbyś ją przepisać na siebie bo oczywiście jest taka możliwość to musisz się liczyć z dopłatą. Jak chcesz podeślij numer polisy na priv to Ci sprawdzę czy jest opłacona.
J----e zydostwo ubezpieczeniowe o 4 stowki zwiększyli skladke oc mimo ze szkody nie było.
#zalesie #oc #motoryzacja #samochody
#zalesie #oc #motoryzacja #samochody
@Pesa_elf: jakbyś kupował tydzień przed terminem jest zwykle znacznie taniej, kupowałem w listopadzie na 9 grudnia. I w axa i zamiast 650 z oferty którą sami wysłali zapłaciłem 460 korygując później tylko dane na prawidłowe bo oczywiście nie chciało przedstawić ich oferty w porównywarce dla pojazdu :D
- 1
@ameliniowyguzik moglem sobie przypomnienie dac na 3 4 dni przed wyjsciem oc a nie na dzien wyjscia jak teraz zrobiłem i musze kurla cierpieć teraz
- 0
Jak mam w polisie OC + AC zaznaczone, że mam autoalarm i immobilizer, a autoalarmu nie posiadam to muszę to zgłaszać? Podniosą mi stawkę? Nie minął jeszcze miesiąc.
#oc #ac #ubezpieczenia
#oc #ac #ubezpieczenia
Warto kupić #nnw do #oc? Zawsze to brałem ale podobno w oc jest większa suma ubezpieczenia... Proszę o niezależne opinie. #samochody #ubezpieczenia
@kojos: opinia niezależna jest taka, że OC to zupełnie coś innego niż NNW.
ze strony rzecznika finansowego
"W ubezpieczeniach NNW przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem są uszkodzenia ciała lub rozstrój zdrowia powodujące stały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego."
czyli jak się rozjebiesz to wpada Ci siano. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy dla Ciebie jest to "warte"
ze strony rzecznika finansowego
"W ubezpieczeniach NNW przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem są uszkodzenia ciała lub rozstrój zdrowia powodujące stały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego."
czyli jak się rozjebiesz to wpada Ci siano. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy dla Ciebie jest to "warte"
@kojos: Chłopie, to są dwa, całkowicie różne ubezpieczenia, o zupełnie odmiennym przeznaczeniu i zakresie.
Odpowiedzialność Cywilna (OC) dotyczy szkód wyrządzonych OSOBOM TRZECIM.
Będziesz jechał autem, spowodujesz wypadek, to z twojego OC samochód i zdrowie naprawi sobie poszkodowany, a Ty dostaniesz pieniądze ze swojego NNW za rzeczy wymienione w komentarzu wyżej.
Odpowiedzialność Cywilna (OC) dotyczy szkód wyrządzonych OSOBOM TRZECIM.
Będziesz jechał autem, spowodujesz wypadek, to z twojego OC samochód i zdrowie naprawi sobie poszkodowany, a Ty dostaniesz pieniądze ze swojego NNW za rzeczy wymienione w komentarzu wyżej.
Jakiś tłuk przypierdzielił mi w auto. Zglosilem szkodę z OC sprawcy, był rzeczoznawca i zrobił kosztorys. Mam kilka pytań, bo się na tym nie znam.
Ile wynosi teraz roboczogodzina?
Czy ubezpieczyciel może kazać naprawić część, a nie ją wymienić? Złamaną maskę i wgięty błotnik (aluminiowe) zakwalifikował do naprawy.
Co zrobić gdy rzeczoznawca pominął w kosztorysie uszkodzoną część? Uwzględnił pierścień czujnika parkowania, a nie uwzględnił samego czujnika.
Oryginalną naklejkę na karoserii zaznaczył jako "okleina ozdobna" - 70zł,
Ile wynosi teraz roboczogodzina?
Czy ubezpieczyciel może kazać naprawić część, a nie ją wymienić? Złamaną maskę i wgięty błotnik (aluminiowe) zakwalifikował do naprawy.
Co zrobić gdy rzeczoznawca pominął w kosztorysie uszkodzoną część? Uwzględnił pierścień czujnika parkowania, a nie uwzględnił samego czujnika.
Oryginalną naklejkę na karoserii zaznaczył jako "okleina ozdobna" - 70zł,
@Komornickus: Olać i oddać auto do naprawy bezgotówkowej do serwisu. Oni się rozliczą z ubezpieczalnią odpowiednio. Weź od nich jeszcze zastępcze na czas naprawy. Przysługuje ci pełen zwrot do momentu wydania twojego po naprawie. Jeśli twój samochód jest znacznie uszkodzony możesz pokusić się o wycenę rzeczoznawcy po naprawie określającą spadek wartości i domagać się także wyrównania.
- 0
@Komornickus: pamiętaj, każdy ubezpieczyciel daje najpierw ochłapy przy wycenie dla osoby prywatnej. Odwołuj się albo skorzystaj z pomocy firmy ktora wypłaca kasę za zaniżone odszkodowanie (biorą dużo dla siebie, ale Ty i tak sporo dostaniesz)
konto usunięte via Android
- 0
@Magiczny_Michal do 26 roku życia to masz zwyżkę za wiek i tak ;) do agenta zawsze warto sie zgłosić, może dorzucić swoją zniżkę
@Magiczny_Michal jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
60
Od jutra nawet 5200 zł kary za brak OC

O 15 procent rośnie podstawowa kara za brak komunikacyjnego ubezpieczenia OC. W 2020 roku właściciel samochodu osobowego bez tej polisy zapłaci maksymalnie 5200 złotych kary, wobec 4500 złotych w 2019 roku - informuje w komunikacie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
z- 40
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mirki z #prawo #motoryzacja, #samochody :mam pytanie/zagadkę dotyczące #polisa #oc i #ac.
Podczas obliczania kwoty dla likwidacji szkody motoryzacyjnej z polisy AC właściciela pojazdu, ubezpieczyciel stosuje amortyzację (kilkadziesiąt procent). Pewna kwota zostaje wypłacona, nie przewyższa ona jednak obliczonej przez ubezpieczyciela wartosci auta oraz sumy ubezpieczenia.
Przykładowe kwoty to: Polisa AC na=1100
Obliczona kwota naprawy na nowych częściach, przez
Podczas obliczania kwoty dla likwidacji szkody motoryzacyjnej z polisy AC właściciela pojazdu, ubezpieczyciel stosuje amortyzację (kilkadziesiąt procent). Pewna kwota zostaje wypłacona, nie przewyższa ona jednak obliczonej przez ubezpieczyciela wartosci auta oraz sumy ubezpieczenia.
Przykładowe kwoty to: Polisa AC na=1100
Obliczona kwota naprawy na nowych częściach, przez
@dasistfubar: rozumiem ze uderzyles z AC a szkoda powstala wskutek zlego stanu nawoerzchni drogi?
- 1
@dasistfubar: tak masz pewlne prawo domagac sie pelnej kwoty ale to od kogo wynika z twojej umowy z ubezpieczycielem AC.
Przykladowo:
Jesli twoj ubezpieczyciel wzial na siebie cesje kosztow tylko do wysokosci naprawy obliczanej z zastosowaniem kalkulacji ubezpieczenia AC to masz prawo dochodzic reszty roszczen z OC
Przykladowo:
Jesli twoj ubezpieczyciel wzial na siebie cesje kosztow tylko do wysokosci naprawy obliczanej z zastosowaniem kalkulacji ubezpieczenia AC to masz prawo dochodzic reszty roszczen z OC
Dostałem kalkulację szkody #oc, czy wie ktoś czy #mitsubishi robi wyceny online albo stacjonarnie w salonie? W kalkulacji ujęli lakierowanie (tylny zderzak) auto nigdy nie bite i lepiej żeby był tam oryginał. Coś mnie mało się wydaje. Jak to zweryfikować? #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja
Mirki miałem teraz wieczorem taką sytuację. Mam samochód w #leasing, parkowałem pod blokiem i dosłownie dotknąłem przednią tablicą rejestracyjną samochód stojący przede mną - uruchomił się alarm. Po chwili pojawił się właściciel samochodu sprawdzić czy bardzo uszkodzony - mówię, ze dosłownie dotknąłem. Zaczęły się oględziny (tamten samochód służbowy podobno) przecieranie brudu, padło stwierdzenie żebyśmy spisali oświadczenie, ale na chwilę obecną nic nie widzieliśmy więc oświadczenie odpuściliśmy i wymieniliśmy się
@michallo3: No i kiedy od dotknięcia rejestracji włącza się alarm? Przy takiej wrażliwości, to wszystkie alarmy by się uruchamiały podczas deszczu
- 3
@Andi128: przeczytaj jeszcze raz opis, doprecyzowałem. W komentarzu również dopisałem, że nic nie zostało podpisane - wymieniliśmy się numerami.
Mireczki szybkie pytanie, ile mniej więcej powinna wynosić składka OC dla świeżaka bez zniżek, małe miasteczko.
Chciałbym ubezpieczyć motocykl 125ccm. W Proama naliczyli 1600zł xDD Generali 1200 xD
Stawki aż tak wzrosły? Da się gdzieś da się ubezpieczyć za jakąś normalną kwotę?
Prosiłbym o jakiś sensowny kalkulator ubezpieczenia OC dla motocykla, ew wskazówkę, gdzie wy ubezpieczacie :D
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #motocykle #motocykle125
Chciałbym ubezpieczyć motocykl 125ccm. W Proama naliczyli 1600zł xDD Generali 1200 xD
Stawki aż tak wzrosły? Da się gdzieś da się ubezpieczyć za jakąś normalną kwotę?
Prosiłbym o jakiś sensowny kalkulator ubezpieczenia OC dla motocykla, ew wskazówkę, gdzie wy ubezpieczacie :D
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #motocykle #motocykle125
@dukk: ok. 440 zł w PZU za OC bez żadnych zniżek.
- 2
@dukk: do CUK idź, niech Ci pani wydrukuje listę z cenami. PZU nie jest najtańszą opcją. Jeśli nie masz zniżek i nie masz zwyżek, to samo OC bez NNW może wynieść około 300 zł, a za NNW dodatkowo np. 30-40 zł. Zależy od miasta, bo być może wpływ na cenę w x mieście ma liczba kolizji, wypadków więc jeśli miasto będzie niebezpieczne to więcej zapłacisz xD. Podobno mieszkając na wsi,
- 0
Mirki takie pytanie odnośnie #odszkodowanie #oc #samochody #pzu . Uczestniczyłem w kolizji, inne auto najechało na moje. Wziąłem auto zastępcze. Wyszła szkoda całkowita. Do kiedy prawnie mogę korzystać z auta zastępczego? Teoretycznie do momentu zakupu nowego, ale czy jest jakiś max termin? Gdzieś przeczytałem, że tylko 7 dni, ale jak to wygląda prawnie?
Tak naprawdę swoje auto chcę jednak naprawić, jak otrzymam $ -
Tak naprawdę swoje auto chcę jednak naprawić, jak otrzymam $ -
- 1
Teoretycznie do momentu zakupu nowego, ale czy jest jakiś max termin
@loginek0: gdyby tak było to byś nigdy nie kupił XD
- 1
@Sm3rf1k: Tak z ciekawości, artykuł: Okres, na jaki auto zastępcze zostanie nam przydzielone, również zależy od poziomu uszkodzeń naszego pojazdu. W przypadku częściowego uszkodzenia możemy korzystać z tej opcji do momentu całkowitego usunięcia usterek. A co w sytuacji, gdy nasze auto nie nadaje się do naprawy? Według przepisów kierowca powinien mieć możliwość poruszania się autem zastępczym od dnia zdarzenia do momentu, gdy będzie mógł nabyć nowy pojazd. Co więcej,
- 1
Mam pytanie do osób które miały podobny problem. W listopadzie na parkingu minimalnie zarysowałem komuś samochód. Sprawa trafiła do ubezpieczenia ale dogadałem się z osobą poszkodowaną i zapłaciłem za naprawę, sprawa została wycofana z TU. Patrzę dzisiaj na ofertę oc a tu wzrost o prawie 60% a na UFG jest szkoda. I tutaj pytanie czy ubezpieczyciel mógł to wpisać skoro sprawa została wycofana.
#ufg #ubezpieczenia #motoryzacja
#ufg #ubezpieczenia #motoryzacja
@UlicznyMatador nie on tylko poszkodowany, powinni się dogadać przed zgłoszeniem...
Komentarz usunięty przez autora
#ubezpieczenia
#oc
#ac
Jest jakaś kara jesli mialem oc wazne do 11 grudnia a nowe wykupie 27 grudnia to znaczy ze ( auto 16 dni nie bylo ubezpieczone )
#oc
#ac
Jest jakaś kara jesli mialem oc wazne do 11 grudnia a nowe wykupie 27 grudnia to znaczy ze ( auto 16 dni nie bylo ubezpieczone )
- 0
@doncorleonePL: @Andi128: nie od 2 do 3 tysięcy tylko konkretnie 4500 pic rel.
Tak jak ktoś mówił, sprawdź czy nie przedłużyło się z automatu, bo jeśli wszystko opłaciłeś i nie zmieniał się właściciel w trakcie polisy to powinno.
Tak jak ktoś mówił, sprawdź czy nie przedłużyło się z automatu, bo jeśli wszystko opłaciłeś i nie zmieniał się właściciel w trakcie polisy to powinno.
źródło: comment_rGjTkDMEtjNhTmHuRRcyaDwbfIXdymJQ.jpg
Pobierz@mako111: miałem podobną sytuację w maju tego roku i mowa była o czymś około 4k, na szczęście okazało się że właśnie przedłużyli mi z automatu i musiałem tylko normalnie opłacić.
- 2
Mireczki rodzice wczoraj kupili auto i zastanawiają się nad wykupieniem ac do niego. Jeśli tata wcześniej nie posiadał ac na inne auta koszty będą wysokie? Wiem że bierze się pod uwagę rok produkcji i wartość auta. Tata ogólnie nie chce wykupować ac, ale staram się go przekonać że warto chociaż ten pierwszy rok mieć #ubezpieczenie #oc
@Frutis: Na pewno będzie wyższa polisa jeżeli nie ma ciągłości AC.
@Frutis: jak mają bezszkodową historię w OC to niektóre zakłady ubezpieczeń "dają" w gratisie zniżki AC (zniżka za zniżkę)
przeliczyłbym ale jestem zawalony robotą :D pisz do @fromasz56 @vegetassj1 @OrzechowyDzem
przeliczyłbym ale jestem zawalony robotą :D pisz do @fromasz56 @vegetassj1 @OrzechowyDzem
- 0
@000loki: zaraz jakiś "expert" przyleci i napisze hurr durr bierz jak najtaniej przeciesz oc nie jest dla ciebie ikdse
na dzień dzisiejszy unikaj gefiona
na dzień dzisiejszy unikaj gefiona
- 0
@Jestem_Tutaj: a to nie było afery z hestia, albo link4, ze przyjeżdżali ziomki i straszyli ludzi, że chcą robić wymuszenie?























Miałem PZU i nie chcę już, bo assistance działa tylko, gdy biorę udział w wypadku... W tamtym roku raz miałem flaka, raz nie mogłem odpalić samochodu — i powiedzieli, że co najwyżej mogą dać mi namiary na mechanika. Pfff.
@mrzonek miales taki assistance, jaki wykupiłes, miej żal do agenta który Ci sprzedał polisę bez rozszerzonego assistance, poza tym nie sądzę żebyś w pzu wykupił superPL ze zniesieniem franszyzy kilometrowej bo takowy kosztuje dużo