https://pastebin.com/AnkuiQK5
wiem, ze ta koncowa skladnia jest niepoprawna, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi, chcialbym dodac najwiekszy element do nowej tablicy, tylko pytanie czy to jest w mniej wiecej ten sposob w ogole wykonalne ze wzgledu na ta nierozciagliwosc tablic? #naukaprogramowania

























Dziś nowy kurs w #oracledev o optymalizacji zapytań SQL na bazie Oracle.
W nowym kursie opisuję trochę o dostępie do tabeli po rowid. W szczególności opisuję działanie bazy gdy w zapytaniu mamy więcej danych niż w indexie i musimy sięgnąć do tabeli czyli: TABLE ACCESS BY INDEX ROWID
W następnym kursie opiszę więcej czym jest ROWID a w jeszcze kolejnym o jednym ze sposobów joinowania ( ͡° ͜ʖ
https://docs.oracle.com/cd/B19306_01/server.102/b14200/pseudocolumns008.htm