Czołem Mirki.
Dziś nowy kurs w #oracledev o optymalizacji zapytań SQL na bazie Oracle.
W nowym kursie opisuję trochę o dostępie do tabeli po rowid. W szczególności opisuję działanie bazy gdy w zapytaniu mamy więcej danych niż w indexie i musimy sięgnąć do tabeli czyli: TABLE ACCESS BY INDEX ROWID

W następnym kursie opiszę więcej czym jest ROWID a w jeszcze kolejnym o jednym ze sposobów joinowania ( ͡° ͜ʖ
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzik_pl: hej, pytanie : "Celowo nie podaję jak utworzyć tabelę ponieważ każdy rekord w każdej tabeli posiada swój ROWID" - rowid jest unikalny na poziomie tabeli, schematu, bazy czy jak to jest?
  • Odpowiedz
rozkminiam jak posegregowac elementy tablicy od najwiekszego do najmniejszego, napisalem taka metode:
https://pastebin.com/AnkuiQK5
wiem, ze ta koncowa skladnia jest niepoprawna, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi, chcialbym dodac najwiekszy element do nowej tablicy, tylko pytanie czy to jest w mniej wiecej ten sposob w ogole wykonalne ze wzgledu na ta nierozciagliwosc tablic? #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@idiot: Zdecydowanie się tego nie tłumaczy, a jeśli już to w tym wypadku "smells" to "smrody" / "smrodki" a nie "zapachy". W oryginalnym wyrażeniu "code smells" chodzi o takie drobne uchybienia w stylu, które niby nic nie psują ale jakoś tak właśnie lekko śmierdzą.

Gdyby to jednak tłumaczyć to zdecydowanie zastosowałbym zasadę "tłumaczenia są jak kobiety: wierne nie są piękne a piękne nie są wierne" i przełożył to na coś
  • Odpowiedz
W oryginalnym wyrażeniu "code smells" chodzi o takie drobne uchybienia w stylu, które niby nic nie psują ale jakoś tak właśnie lekko śmierdzą


@Myzreal: Tak, oczywiście, wiem skąd się to wzięło i o co w tym chodzi. Po prostu ciężko o lepsze tłumaczenie, które nie brzmi głupio. Nawet na szkoleniu jakby ktoś używał 'smrodków' to by to głupio brzmiało. Już lepiej powiedzieć że chodzi o zapachy, ale niekoniecznie ładne. Chociaż
  • Odpowiedz
Napisałem prosty generator liczb losowych w C i chciałbym żeby przy wylosowaniu liczby x pętla się przerywała i tu pojawia się problem bo losuje się tylko ta liczba x, chciałby ktoś pomóc? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#programowanie #c #naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo #python #programowanie #programowanie15k #kiciochpyta #naukaprogramowania

Jestem kolejną osobą, która chce osiągnąć te mityczne 15k. Troszkę przerabiałem Udemy, teraz jestem w połowie książki E. Matthesa.

Problem mój polega na tym, że mam wrażenie, że kończąc jeden dział, a zaczynając kolejny nabyta wiedza po prostu mi ucieka. W książce co prawda jest po kilka ćwiczeń do każdego rozdziału ale mam wrażenie, że jest
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Hej. Znajoma uczy się programowania. Zupełnie nie ogarniała jak wygląda egzekucja prostego kodu w Pythonie.
Znalazłem takie coś online, fajnie można sobie zobaczyć całą egzekucję krok po kroku. Mam nadzieję że komuś pomoże.

Level - Basic.

http://tiny.cc/7qbegz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brzozq: ja p------e, strach teraz powiedzieć coś miłego czy pomóc różowej bo zaraz zleci się banda inceli i zacznie nazywać cię cuckiem, spermiarzem i białorycerzem
  • Odpowiedz
@Brzozq: typ pomógł jakiejś znajomej a ty mu piszesz żeby nie robił z siebie cucka, ja zwróciłem uwagę że na tym portalu panowie ze stulejką przesadzają z osądzaniem i wydawaniem wyroku za każdy przejaw empatii wobec kobiet a ty mi piszesz że sam siebie definiuje. Dla mnie to choroba psychiczna, jestem z tobą i życzę Ci powodzenia.

Po prostu nie opuszczaj spotkań i bierz leki.
  • Odpowiedz
Kosztuje 12k i nie wiem czy warto.


@zortabla_rt: Warto. Ja skonczylam dwa miesiace temu i od razu przyjeli mnie do pracy w szpitalu. Na poczatek 5k netto ale kurs szybko sie zwroci i na poczatek daja Ci sie poduczyc na starszych pacjentach. Po pol roku zostajesz #chirurg15k i zyjesz jak panicz
  • Odpowiedz
@Heibonna: Takie coś Ci nie działa?

SELECT pr.nazwa, p.nazwisko AS "Szef projektu", COUNT(d.iddzialu) AS "Liczba dzialow"
FROM projekty pr
JOIN pracownicy p ON pr.szefprojektu = p.id
JOIN pracownicy p2 ON pr.pid
  • Odpowiedz
Mam takie zadanie zeby napisac REST endpoint ktory po prostu zwraca wynik suma = 2 + 3 jako:

{
'suma' : 5
}

i ma to byc dostepne pod adresem localhost:5000/suma .
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FantaZy: Na pewno zadanie chce od Ciebie tylko jeden endpoint dodajacy do siebie dwie liczby? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szybko rzeczy ktore mozesz zrobic:
-Uzyj asynchronicznego
  • Odpowiedz
Może ktoś wie jak wyglądają boty do przeglądarkowych gier online? Np jak plemiona czy margonem?

Jest jakis mechanizm do wykrycia "aktywnych przycisków" na danej stronie (widoku?) czy może jakaś podmiana lub wysyłanie własnych pakietów? A może coś innego, ja nie mam pojęcia.

#programowanie #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NewBlueSky: Zawsze możesz użyć narzędzi do testowania stron internetowych. Ja używałem kiedyś iMacros, można użyć Selenium, opcji jest sporo. A zawsze możesz też napisać kawał javascriptu i wkleić do konsoli przeglądarki. Np. na większość klikerów działa setInterval(100, () => btn.click()), gdzie btn to namierzony element z przyciskiem
  • Odpowiedz