Programistyczne ebooki 2020-08-22 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przegląd programistycznych ebooków 22.08.2020. Dowiedz się, jakie są promocje na programistyczne ebooki, nowości i bestsellery, które warto kupić teraz!

Wraz z trwającym dniem przygotowałem dla Was informacje na temat nowości w świecie programistycznych ebooków. Jak zawsze dzieje się bardzo dużo i warto dowiedzieć się, które programistyczne ebooki są popularne, które są w promocjach, oraz które ebooki są warte zainteresowania.
tomaszs - Programistyczne ebooki 2020-08-22 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przegląd programistycznych...

źródło: comment_159809777880s8EhkNm98qwGEF2i7Ae6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coś czytałem o czymś takim jak swagger do projektowania api i dokumentowania. Czy powinno, lub jest wskazane wykorzystanie takiego narzędzia do pisania api, z którego ja korzystam, czy raczej w sytuacji kiedy api jest publiczne, lub może po prostu jako wanna be programista powinienem się z tym zaznajomić?
#naukaprogramowania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thiocomaster: OpenAPI się to teraz nazywa chyba, warto się zaznajomić, często to spotykam w projektach, szczególnie devopsowych przy okazji AWSowego API Gateway. Do jednoosobowego projektu amatorskiego raczej nie warto, chyba, że chcesz pokazać, że znasz
  • Odpowiedz
Cześć, mam problem następujący:
Zrobiłem urządzenie na arduino,które pobiera informacje z licznika energii elektrycznej przez optozłącze.Poprzez Serial.print(dane) owe dane wyświetlają mi się na serial porcie arduino w połączeniu z komputerem.
Chciałbym teraz aby te dane przesłać poprzez bluetooth HC-05 do telefonu i odczytać. Szukam do tego jakąś bardzo prostą aplikacje która ma za zadanie połączyć się z HC-05 i wyświetlić te dane.Istnieje może coś gotowego czego mógłbym użyć,albo jakiś szkic? Robiłem próby
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LokalnaPatologia: Nie wiem co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz łączyć bezpośrednio to ESP zamiast w trybie klienta konfigurujesz w trybie AP, jakiś prosty serwer DHCP i gotowe. ESP nadaje swoją sieć łączysz się do niej dostajesz IP i masz łączność z serwerem HTTP na esp
  • Odpowiedz
Pierwsze tygodnie pracy w norweskim Software House mam za sobą ✅
Dlatego dziś się z Tobą dzielę pierwszymi odczuciami
Zobacz jak wygląda skandynawskie podeście do pracy z ludźmi, i jak możesz wzbogacić się, wykorzystując te doświadczenia w swojej karierze
PS. Ze względu na trzeci punkt podawany punkt zostać w Norwegii na dłużej niż planowałem
https://bit.ly/2Yjdhsx

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #technologia
SoftBull - Pierwsze tygodnie pracy w norweskim Software House mam za sobą ✅ 
Dlatego...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczere, sympatyczne, chyba jesteś tutaj dość krótko.

@PMV_Norway: Zbyt krótko. Dlatego nie ma co wyrabiać sobie opinii, po tak krótkim czasie.

@SoftBull
"nie ma to odrobiny fałszu, wszystko jest tak szczere"
"Norwegowie nie znają czegoś takiego jak zawiść, nienawiść"
Oj, świat Ci się przewróci jak ich poznasz bardziej.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Hej! Mam rok doświadczenia w programowaniu w Javie, mam skończonego inżyniera z informatyki na uniwersytecie. Niestety przez koronę mój projekt się skończył i zostałem zwolniony. Mieszkam w Krakowie. Od marca ciągle wysyłam CV i odbijam się od rozmów, pracodawcy wstrzymali rekrutacje. Suma sumarum jestem bezrobotny od tego czasu, a oszczędności mi się kończą. Do tego doszła bezsenności i załamanie nerwowe.
Czy chodzenie po firmach i osobiste dostarczanie CV to dobry
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zycietokuj: Rozbić problem (robienie klona snake'a) na mniejsze problemy (mapa + wąż + punktacja + reguły gry) i rozbijasz tak długo, aż dotrzesz do etapu Wiem jak to zrobić, a następnie składasz elementy składowe w większą całość.
  • Odpowiedz
Mam PostSerializer, który ma pole autor i jest to HyperlinkedRelatedField. Jeżeli zostawiam sam url to w panelu api mogę wybrać autora z listy użytkowników, ale chciałbym jeszcze dane autora jak nazwa użytkownika. Kiedy traktuję to pole UserSerializerem to oprócz urla mam jeszcze username, email itd. ale z kolei w html formie nie mam użytkowników do wyboru tylko pola użytkownika do uzupełnienia. Czy da się to jakoś oddzielić od siebie, żeby mógł wybrać
Thiocomaster - Mam PostSerializer, który ma pole autor i jest to HyperlinkedRelatedFi...

źródło: comment_15979463830EqRHvVd55rFp5qUYNwtt4.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sigmanus: wszystko jest ok, a męczyłem się z tym, bo jakoś nie mam wyczucia do poziomu komplikacji kodu i tutaj sądziłem, że jest może jakaś metoda jak getFields tylko do pól w formularzu, albo nawet, że trzeba ten html form zmienić, a to takie proste xd
  • Odpowiedz
Jaki początkujący kurs nauki języka C++ polecacie?
Kiedyś trochę liznąłem ze strony cpp0x.pl i było spoko, ale nie wiem czy ten kurs nie jest już przestarzały. Odnośnie Mirosława Zelenta to z tego co wiem, uczy on złych nawyków, także wolałbym nie.
#cpp #cpp0x #programowanie #naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@erdwa: a musi być c++? Pracuję pisząc w tym języku i nie polecam. Ja uczyłem się z "Symfonia C++", ale nie poleciłbym nikomu tej książki
  • Odpowiedz
@erdwa: skomplikowany język, bardzo duży bagaż naleciałości, łatwo sobie strzelić w stopę. Od strony developera to bardzo słaby tooling w postaci IDE/systemów budowania/zarządania zależnościami. Oczywiście C++ ma swoje zastosowania, ale jeśli dopiero uczysz się programowania to lepiej wybrać coś innego. Osobiście poleciłbym Pythona (popularny, prosty, ma swoją niszę w data science), JS (tego języka możesz użyć do dosłownie każdego zadania), ewentualnie Java/C# (jak chcesz robić duże systemy w korpo).
  • Odpowiedz
Dwa proste pytanka z drf.
1. Mam serializer i ustawiam depth = 1, czy da się wyłączyć konkretne pola z nested serializera, żeby mi ich nie wyświetlało?
2. Mam model Post i między innymi dwa pola author - fk oraz content - text. Autora nie przesyłam w poście tylko sam content.
Mam nadpisać create() w viewsecie i np. po tokenie znaleźć użytkownika i wywołać create() serializera? Może po zalogowaniu mam trzymać dane
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej :) Potrzebuje pomocy z #js. Mam taki skrypt:

var url = "..."

function getArticle(uri) {
axios(uri).then( response =>
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć

Jak Tworzyć Nowe Klasy w Visual Studio Domyślnie z Modyfikatorem Public?

Dzisiaj na blogu dodałem nowy artykuł, w którym pokazuje Ci jak możesz przyśpieszyć pisanie kodu. Dowiesz się z niego jak zrobić, aby wygenerowane klasy w visual studio były domyślnie publiczne.

Miłego
kazik- - Cześć 

 Jak Tworzyć Nowe Klasy w Visual Studio Domyślnie z Modyfikatorem ...

źródło: comment_1597748654RgctJJPJWo4OXA42VHt7NR.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach