jakby ktoś się zastanawiał czy łatwo ukręcić hak udh który ma lewy gwint (mimo strzałki na nim w która się dokręca..) to oznajmiam, że bardzo łatwo... niezły gównolit :D #rower #mtb
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@everybodykombinerki: 25 niutów Proszę Pana. Jak na rowerówkę to w cholerę i jeszcze trochę. Ale dodam, że kińczyki zaczęli podrabiać haki udh, więc mógł być jakiegoś gównolitu.

@uplawy_wislane: ja urwałem całą tuleję razem z gwintem, ale to akurat było dobre depnięcie w elektryku po tym jak się jakoś łańcuch gdzieś zakleszczył i spowodował obrót haka. O dziwo przerzutka przeżyła, więc hak spełnił swoją rolę.
  • Odpowiedz
Już w sobotę 20 czerwca 2026 8. Wyścig MTB Czudec – świetna okazja, żeby sprawdzić się na rowerze i przede wszystkim dobrze się bawić. Nie trzeba być zawodowcem. To wydarzenie dla każdego, kto lubi jazdę po lesie i aktywne spędzanie czasu. 😊

PROGRAM ZAWODÓW
8:00 - 10:30 Odbiór numerów startowych i zapisy
11:00 - Start dystansu MEGA, eMEGA
11.30 – Start dystansu MINI
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LisekUrwisek: @melba

Beka nie jest z eMTB, tylko z zawodów eMTB.

To tak jakby na para-olimpiadzie zrobić maraton na elektrycznych wózkach inwalidzkich.

Tu nie będzie żadnego sportu, tylko wygra ten co ma więcej kW w rowerze i lepiej sciemnia że to tylko wspomaganie 250W.
  • Odpowiedz
Kurfa, co mnie pokusiło? Wpadłem na głupi pomysł odrestaurowania starego Rometa Kowalewo: Stalowa rama, stalowe koła, stalowe nerwy.
Jakby sam ten pomysł nie był wystarczająco głupi, to wpadłem po drodze na jeszcze głupszy: Zmiana v-brake na tarcze. Na razie dorobiony i pospawany montaż tylnego zacisku, bo jeszcze nie wiem, czy nie wstawię nowego widelca z przodu, jako że z oryginalnym od zawsze były problemy.
Ale mniejsza, kulminacja głupoty i jednocześnie powód powstania tego wpisu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym momencie jest prawie na zero (0,2 - 0,3 mm w obu płaszczyznach) i nie wiem, czy jest sens kręcić dalej.


@teh_m: O ile pamiętam na stronie dandy horse czytałem że oni kręcą poniżej 0.1mm ja zresztą podobnie mam na zegarach jak sam centruję ale 1mm będzie już okay w zwykłym rowerze.

Na zdjęciu masz koło co je przesuwałem 1mm na drugą stronę bo fabrycznie ktos to s--------ł i
4x80 - >W tym momencie jest prawie na zero (0,2 - 0,3 mm w obu płaszczyznach) i nie w...

źródło: 20260515_134126

Pobierz
  • Odpowiedz
Pomykam sobie na MTB w większości asfaltem, Ale oczywiście też lasami, szutrami i innymi cudami. Myślałem że to kwestia przyzwyczajenia ale po zrobieniu kilkuset kilometrów, po kilkunastu minutach jazdy mówiąc wprost- boli mnie dupsko…
Czy jest szansa wymiany siodełka na „mniej bolesne” czy bez pieluchy się nie obędzie? #rower #rowery #mtb
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mireczki z tagu #rower oraz #mtb powiedzcie mi proszę jak nauczyliście się jeździć z wyższą kadencją? kupiłem sobie czujnik kadencji żeby starać się trzymać te powiedzmy 85-90 ale mam wrażenie wtedy, że pedałuje i wyglądam jak głupek jadąc 25km/h na 10 przerzutce... z ostatnich jazd to mam avg.
cadence 55 czasem 60 na trasach 70-100km. jeżdżę na mtb z oponami 29x2.4 i ulic unikam jak ognia, same lasy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@uplawy_wislane: W terenie utrzymanie stałej kadencji nie jest możliwe a średnia zawsze będzie zaniżona i próba jej nadrabiania na siłę do niczego dobrego nie doprowadzi. Olej to, jedź jak ci wygodnie.
  • Odpowiedz
Stoję przed wyborem roweru MTB na kołach 24 cale, dla dziecka. Moje dylematy:
1. czy warto w ogóle rozważać rower z amorem, o ile nie ma być to wysoka półka?
2. jakie konkretnie modele polecacie?

Nastawiam się na coś używanego, ale jak nie będzie opcji na sensowną używkę, to może zdecyduję się na nowy. W toku researchu i dumania wyszło mi, że chyba jednak dla dziecka w tym wieku priorytet to niska
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy warto w ogóle rozważać rower z amorem, o ile nie ma być to wysoka półka?


@the_good_guy: Nie. Dobre amortyzatory swoje kosztują a żeby pracował pod 30kg dzieckiem musi być dobry. A jak priorytetem jest waga to to pierwsze na czym zbijesz zarówno ja jak i budżet.
  • Odpowiedz
#transbalkanrace #bikepacking #mtb #rower #torun

Trans Balkan Race to ekstremalny off-roadowy wyścig bikepackingowy przez Bałkany z trasą liczącą około 1400 km i 30 000 m przewyższenia. Startuje w rejonie Triestu, a potem prowadzi przez Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę oraz Czarnogórę aż do mety nad Adriatykiem. Jedzie kilku Polaków, w tym Radek Gołębiewski AKA Radzilla z Torunia. Można śledzić na żywo pozycję
111aaa111 - #transbalkanrace #bikepacking #mtb #rower #torun

Trans Balkan Race to ek...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj, zupełnie przez przypadek, dowiedziałem się, że dzieci w naszym kraju NIE MOGĄ legalnie jeździć na #rower jeśli nie mają karty rowerowej.

Niepełnoletni rowerzysta, który ukończył 10 lat, może poruszać się rowerem po drogach publicznych samodzielnie wyłącznie wtedy, kiedy posiada kartę rowerową ! Jeśli jej nie ma, nie może korzystać z drogi, z jezdni, ścieżki rowerowej czy też chodnika na rowerze. Co gorsza, zgodnie z prawem, nawet pod opieką osoby dorosłej.


https://olawa.policja.gov.pl/doa/aktualnosci/bieza/67843,KARTA-ROWEROWA-JAKIE-DAJE-UPRAWNIENIA-I-KOMU-JEST-POTRZEBNA.html

Taką
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szajbajk jadąc gravelem przepuścił jednego gościa na góralu na singlach gość zaczął jechać przed nim i na tej podstawie Szaj stwierdził że jego (testowy) gravel jest tak samo szybki na singlach jak MTB. Od 5 minuty.

Ja kiedyś w Krakowie w ruchu ulicznym wyprzedziłem Fiatem Seicento Sporting gościa jadącego ostro Porsche 911, więc nie wiem po co komu Porsche jak można Seicento ostro jechać.

Przypadkiem trafiłem na film Szajbajka, nawet nie wiedziałem że jeszcze
Normalnyczylidlawi3luinny - Szajbajk jadąc gravelem przepuścił jednego gościa na góra...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny:
Typ pół życia spędził na rowerze to normalne że jest szybszy od jakiegoś randoma na flowowej trasie.
Ciekawe czy jakby go Sam Pilgrim objechał rowerem miejskim z kółkami od wózka sklepowego to by twierdził że rower miejski z kółkami od wózka sklepowego jest szybszy od gravela xD
  • Odpowiedz
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: no ja trochę mtbkiem w życiu polatałem, potem przesiadłem się na gravela i też mógłbym powiedzieć, że gravel jest tak samo szybki na singlach, ale moje nadgarstki i łokcie byłyby innego zdania.

Przestałem ogladać tych rowerowych szamanów bo zaczęło się robienie rowerowego voodoo. Jedynie co to jakieś poradniki techniczne czasem zerknę, ale też niektórzy rozwlekają 1 minutowe tematy do 15 minut filmu.
  • Odpowiedz
@Slicznotka: ja mam multitool z Lidla i imbusy dalej trzymają kształt. Wiem, że moment 8Nm wytzymuje, bo od tej wartości zaczął mi klikać klucz dynametryczny
  • Odpowiedz
Na rowerze słyszę jakieś dziwne trzaski. Dziwne w nich jest to, że brzmią jakby ktoś zwolnił jakieś naprężenia. Jakby coś się napinało i puszczało. Dzieje się tylko przy pedałowania pod obciążeniem.
Zaczynam podejrzewać pedały SPD, ale nie jestem pewien.
#rower #mtb #serwisrowerowy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaklinacz_smieciuchuw:
cross w tej cenie konfiguracji to w zasadzie hi-end a MTB/gravel to będzie taki bieda średniak.
Trekking w tej cenie różni się tym, że ma bagażnik i błotniki.
Jeśli nie chcesz jeździć MTB tylko od czasu do czas na jakieś leśne drogi i nie potrzebujesz gravel, żeby być modnym, to bierz crossa.
  • Odpowiedz
  • 0
@lew_archer: no szukaj czegos podobnegobco podesłałem. Bosch to chyba najsensowniejszy wybor, dzoala ardzo dobrze jest trwaly, a w razie czego są serwisy i przede wszystkim jest dostępny. Baterie tez szukaj wiekszej, 750 to calkiem fajna jak bardziej sie na wycieczki nastawiasz.
  • Odpowiedz
Hejka proszę o doradztwo. Miałem rok przerwy od roweru, do tej pory jeździłem na Meridzie Urban 80% asfalt, czasami szuter. Chciałbym kupić teraz nowy rower a wraz z nim zmienić asfalt na trochę więcej lasu i szutru myślę tak 60-70%. Nigdy nie jeździłem po lesie ale od jakiegoś czasu mam na to zajawkę.
I tutaj właśnie mam pytanie, szukam roweru
- budżet około 4-5tys
- przeznaczenie jak wyżej
- 3x w tygodniu 30-60min 1x
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesiu198: @maciejos-donbakos
Rower crossowy byłoby idealny, ale nie kupisz dobrego, szkoda czasu na szukanie.
Ten segment to trup, wszytko co jest to albo jakiś przestarzałe rozwiązania, albo jakiś ulepy z wycofanych grup z czasów wirusa.

Pozostaje MTB
  • Odpowiedz
@Lesiu198: miałem podobny rower do tej meridy. Canyon Stoic. Fajny rower, ale strasznie ciężki i za długi. Średnio się na nim jeździło w ciasnych zakrętach. Kupiłem na buycycle używany rower do XC. Jest lżejszy o jakieś 3kg, jeździ się na nim szybciej, polecam.

Po asfalcie na 2 strefie tętna wykręcam 27km/h więc nawet gravelowcow można wyprzedzać xD
  • Odpowiedz
Teraz trochę mi się pozmieniało, chcę jeździć bardziej rekreacyjnie, czasem szybciej i technicznie, ale głównie krajoznawcze wycieczki z żoną :)

I zacząłem się zastanawiać czy nie jest trochę za mała ta rama teraz…


@infinityink: jest. Miałem to samo. Na wywijasy w górach - mniejsza rama.
Na cruisowanie - normalna :)
  • Odpowiedz
Które koła elitewheels z aliexpress sa obecnie polecane do #szosa i #mtb? Chciałbym zamówić do dwóch rowerów. Szosa to chyba będą te ENT 2.0 a do MTB? #rower
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad zakupem ebike do "sprawnych" dojazdów do pracy i jakiejś lekkiej zabawy w lesie, jeździłem kiedyś na crossie i pobawiłbym czymś fajnym co potrafi zamieszać kołem w piachu znalazłem coś takiego jak ekx bike, a dokładniej modele X21 max oraz X22/GTS (ten drugi X22 siedzi mi bardziej wydaję się, że na papierze ma fajną moc i moment obrotowy i ma bardzo dobrą cenę w porównaniu do surronów czy innych tego
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@QoTheGreat: znam wszystkie alternatywy jak już miałbym celować w L3e to Mantis rawrr x jest za 14k i jest zajebisty, jak napisałem w poście liczy się budżet, a to kosztuje 3x mniej
  • Odpowiedz
Cześć, poleci ktoś jakieś pierwsze buty pod spd, które nie będą za drogie - max 300 zł? Chciałbym również żeby nie wyglądały jak typowe kolarskie buty, by dało się w nich przejść po mieście. Będą używane na gravelu oraz rowerze crossowym.
#rowery #kolarstwo #mtb #pytanie #szosa #gravel #sport
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Slicznotka: Z doświadczenia wiem, że buty SPD "do chodzenia po mieście" są słabe zarówno jako SPD jak i do chodzenia. Lepiej to kupić sobie zwykłe SPD kolarskie (ja lata temu kupiłem w Lidlu i były super). Jak chcesz jeździć i potem chodzić to sobie kup dobre platformy zamiast SPD.
  • Odpowiedz