Nadeszła wiekopomna chwila, i będę musiał w końcu nauczyć się #animacja, bo nie wyrabiamy z animowanymi assetami w #8suns.
Pytanie do ludzi znających temat i branżę #grafika3d
Od lat pracuję głównie w #3dsmax i wg mnie #maya zupełnie nie nadaje się do sprawnego i szybkiego modelowania. Brak temu programowi precyzji, szybkości, możliwości modyfikacji projektu na różnych etapach - oczywiście jest
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrisM89: Maya jest przede wszystkim bardzo łatwa podczas animacji, do tego masa darmowych skryptów ułatwiających pracę - a jeśli czegoś brakuje to dobry programista w firmie (lub zlecenie na zewnątrz) i masz to co potrzebujesz. Maja jest bardzo elastyczna i to jej duża zaleta. Polecam sprawdzić samemu dlaczego najlepszym wyborem do animacji jest Mayka - szczególnie jeśli miałeś już jakieś doświadczenia z animacją w innych programach :)
  • Odpowiedz
Czy nauka 3d w Maya bedzie dla poczatkujeco ok? Zalezy mi na tym zeby nie bylo ewentualnych problemow przy eksporcie gdzie chce te modele wykorzystac np w Unreal engine.
#3d #maya
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tommcgv: no zamierzam równolegle uczyć sie unreal engine i bledera także bede próbował napewno, tyle ze po godzinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) celuje w gamedev, wcześniej w silniki valve robiłem ale jest zbyt ograniczony a mam tera nowego kompa i chce sie uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak w #maya sprawnie wskazać nową lokalizację do kliku plików źródłowych, które znajdują się w projekcie, tak, aby z automatu wykryło i podmieniło resztę brakujących źródeł? Wołam przy okazji #3dsmax
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka karte graficzna polecacie do obliczen wykorzystujacych CUDA?
Ponoc seria GTX bazujaca na architekturze Maxwell jest okrojona pod tym wzgledem.
Zalezy mi na tym by GPU odwalalo robote przy kodowaniu i transkodowaniu materiałow video, oraz przy renderingu

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko mam takie.

Stworzę sobie animację w #blender i potrzebuję ją przenieść do #3dmax (jakiś inny tag jest?) lub do #maya.

Jak to ogarnąć łatwo? Da radę w ogóle takie coś?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziś poczułem się jak starsza osoba, która nie ogarnia obsługi kompa. Ja p--------s, spodziewałem się że animacja i rigowanie to duża sprawa ale zanim ja to ogarnę aby wykonywać rigging naturalnie bez tutoriala, to sporo minie. Modelowanie i teksturowanie przy tym to nic.
#grafika3d #animacja #autodesk #maya
F.....i - Dziś poczułem się jak starsza osoba, która nie ogarnia obsługi kompa. Ja p-...

źródło: comment_CW5RlAEYsAUyHLxj4sVeHGzovYip4muB.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#3d #grafika3d #maya #quixel testowy reder pierwszego propa do sceny, nad którą pracuję - będzie to industrialna uliczka angielska, początek XX w (klimat inspirowany Peaky Blinders). Model ten nazwałem "j----a taczka" - bo w związku z nauką quixela zmarnowałem dużo czasu. Tekstury wymagają jeszcze trochę pracy, ale co tam.
cimathel - #3d #grafika3d #maya #quixel testowy reder pierwszego propa do sceny, nad ...

źródło: comment_CsnApl3XrpXmngxYyy8IHD2xHnnZ1mkv.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChrisFella: Important Looking Pirates mają całkiem niezłe VFXeki ;)

Hawksuit to jakiś kosmos. Ciekawe ile poly :D


Swoją drogą strasznie dużo ostatnio ogłoszeń widzę o VFX. To jest taka straszna nisza, czy po prostu nikt tego nie uczy/ się tym nie zajmuje? Czy może jest to zbyt "świeże" i po prostu brakuje ludzi co
  • Odpowiedz
@walictowszystkozajete: Generalnie do 3D używam ZBrusha. Robię w nim wszystko od modelu aż do map UV i tekstur. Animacji i reszty rzeczy uczę się w Autodesk Maya. Ma dla mnie najprzyjemniejsze menu nawigacyjne i jest dość przejrzysta. W darmowym Blenderze np nic mi nie idzie, bo ich menusy są dla mnie mega nie intuicyjne.
  • Odpowiedz
Dobre jest. Jakbym miał się przyczepić, to wygląda to wszystko bardzo gładko, w sensie płasko. Więc zgaduje że nie dałeś żadnej bump czy normal mapy i specular też nie. Te można zrobić nawet z tych samych tekstur których używasz do diffuse. Za jakiś czas polecam zainteresowanie się Substance Painterem do robienia teksturek. Nie tylko bedziesz mógł zrobić customowe teksturki w prosty sposób, ale i też w dużej rozdziałce, a wiem jaki uciążliwe
  • Odpowiedz
#grafika #grafika3d #blender #maya #3dsmax #cinema4d
Przepraszam za mały spamik ale chciałbym zrobić małą #ankieta. Pytam zarówno w kontekście samej nauki ( dostępność tutoriali, intuicyjność ) ale też pod względem tego, jak pracodawcy patrzą na znajomość danego programu do grafiki 3d A nuż się komuś przyda :>

Który z tych programów do grafiki 3d najlepiej jest opanować na początku ?

  • Blender 29.1% (23)
  • 3ds Max 34.2% (27)
  • Maya 11.4% (9)
  • Cinema4d 5.1% (4)
  • inne/komentarz 20.3% (16)

Oddanych głosów: 79

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach