Próbuje zrobić miejscowy finasteryd. Jak ktoś ma jakieś pojęcie odnośnie takich tematów to będę wdzięczny za opinie. Roztwór ma mieć odpowiednią penetracje, ale jednocześnie nie podrażniać tak jak klasyczne rozwiązania na glikolu.
1. Skład jaki wymyśliłem to (razem z proporcjami w %): etanol 95% - 60%, propanediol - 20%, woda destylowana - 15%, kwas pantotenowy - 3%, gliceryna 2%. Ktoś sie orientuje czy takie coś ma racje bytu?
2. Tabletki 5 mg
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, czy lekarz rodzinny może wypisać mi Finapil na łysienie? Najlepiej na 3 miesiące. Biorę ten lek już sporo czasu więc historię leczenia mam.

Jak wasze doświadczenia w tym temacie? Wasi lekarze rodzinni wypisują czy odsyłają do dermatologów?

#finasteryd #lysienie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób pozyskujecie dutasteryd w postaci topical? Mam na myśli najtańszy (oraz najbardziej bezpieczny) sposób na to. Na stronkach z e-receptami do wyboru są jedynie konkretne leki, lecz bez leków recepturowych, a lokalni dermatolodzy raczej nie ogarniają takich rzeczy - mieli potężne wątpliwości co do brania samego finasterydu.

Dzięki za pomoc.

#lysienie #dutasteryd #finasteryd #dermatologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@KIaudik: @pawel-Pawcio972n Jeśli tak jest, na jakiej zasadzie działa mezoterapia dutasterydem reklamowana w przeróżnych klinikach piękna? Mikroigłowanie nie jest mi obce i je zakładam korzystając z topicala wraz z minoxem w piance
  • Odpowiedz
  • 2
@fizzly to bardziej w znaczeniu "zaczyna wyglądać na tyle dobrze, że możesz wyjść do ludzi" po fazie oskubanego kurczaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
– Gdzie wczoraj byłeś?

– Na kabarecie „KRYSZAKA”.

– Aaa... to ten łysy z długimi włosami?

Jest to jeden ze sposobów radzenia sobie z łysiną, czyli stworzenie takiego wizerunku i dumne paradowanie i nieprzejmowanie się. Niektórzy jeszcze noszą różnego rodzaju kapelusze, które kryją łysinę po środku.
Ja tam nawet nie walczyłem, tylko zacząłem ścinać włosy na "0", i zapuszczać jeszcze dłuższą brodę.

#modameska #lysina #lysienie #
Chrystus - >– Gdzie wczoraj byłeś?
– Na kabarecie „KRYSZAKA”.
– Aaa... to ten łysy z ...

źródło: 2aa18ec16501f913a536a4239e8e

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chrystus: To jest manewr bardzo rzadki, dziła tylko w niektórych przypadkach, trzeba mieć do tego stosowną mordę i odpowiedni typ łysienia i jest dobry praktycznie tylko w przypadku starszych gości z siwizną. W innym przypadku nie ma szans, żeby to działało. Serio jet w tym coś specyficznego, że różne formy turpizmu udało się wylansować, wielkie brodziska, piercingi, te śmieszne, mietkowe wąsy co to ostatnio wróciły, u----------e się po szyje w
  • Odpowiedz
Mały update po przeszczepie włosów - 135 dzień dziś.

Oczywiście jak rozumny człowiek:
- Finasteryd 1,25mg dziennie
- Minoxidil 2x pianka na łeb dziennie (w tzw. międzyczasie brałem 5mg oral ale morda opuchnięta była niesamowicie. Niebawem wrócę na 2.5mg czy może taka dawka będzie odpowiednia bez uboków)
- 2x w tygodniu ketokonazol szampon
Estetykatopodstawa - Mały update po przeszczepie włosów - 135 dzień dziś.

Oczywiście...

źródło: polakrecznikdumanarodu

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WPogoniZaWygrywem: Według niektórych badań 0,025% to jedno z najlepszych stężeń. Z drugiej strony wszelkie gotowce są najczęściej sprzedawane ze stężeniem 0,1%.
Jak dasz za duże stężenie to efekt może być taki sam/podobny do doustnego fina pod względem redukcji dht we krwi.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,
Stoję przed decyzją o wejściu na finasteryd (planuję 1 mg 3x w tygodniu), żeby ratować gniazdo, ale mam specyficzną sytuację medyczną i liczę na opinię kogoś, kto ogarnia hormony bardziej niż przeciętny urolog z NFZ.
Moja sytuacja:
Mam tylko jedno jądro (kompensacja).
Zrobiłem badania i wyniki wyglądają tak:
Testosteron: 439 ng/dL (w normie, ale bez szału)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LH: 9.6 mIU/mL (wywalone ponad normę – przysadka mocno pogania to jedno jądro, żeby dociągnąć do tych 400+ teścia).


@srakolak: Finasteryd ci moze w tym pomoc, poniewaz testosteron nie bedzie sie rozkladal do DHT i bedzie dluzej "zyl" w twoim organizmie. Generalnie to branie finasterydu redukuje DHT i zwieksza testosteron o okolo 10-15%.
Tutaj badanie twierdzace, ze branie fina obniza ten hormon

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0039128X98000051
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem RU58841 to obecnie spadły ceny w hurcie i obniżyłem je w swoim ogłoszeniu na forum pokonajlysienie.com

Proch 2,5g - 99zł (dawniej 165zł)
Roztwór 50ml 5% - 104zł (dawniej 175zł)
Wysyłka paczkomat - 20zł

Na
jegertilbake - Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem RU58841 to obecnie spadły ceny...

źródło: 333

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakaś różnica pomiędzy Alocutan Forte a Loxon Max? wydawało mi się że jak używałem Loxon Max 5% to głowa mnie mniej swędziała albo w ogóle, natomiast przy Alocutan Forte głowa swędzi mnie mocno, podobno to przez glikol propylenowy - ale obydwa go mają, ktoś zauważył taką różnicę przy stosowaniu minoxidilu różnych firm?

#lysienie #wlosy #dermatologia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dentoray: to wez nie uzywaj minoxidilu jak nie uzywasz finasterydu. Pierw sie używa finasteryd lub dutasteryd i ja jest za slaby efekt dodajesz minoxidil.

Zaczynanie pierw z minoxidilem jest zaczynaniem od d--y strony i nie ma zbytnio sensu w mojej opinii, nie zatrzymujesz problemu.

A finasterydu nie wiem czemu sie boisz, mozesz od 0,5mg zacząć nawet i jak bedziesz mial skutki uboczne to odstawiasz lek i tyle. Wokół tego leku
  • Odpowiedz
Czy mezoterapia dutasterydem wykonana prawidłowo (3 zabiegi co miesiąc, następnie co 3 miesiące) da mi dobre efekty porównywalne do oral fina? Niestety nie mogę go brać przez potężne uboki. Jeśli ktoś to robił niech podzieli się wynikami i poleci cos we Wrocławiu
#zakola #lysienie #dutasteryd #finasteryd
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach