Stary Gaj jest popularną miejscówką do biegania/jeżdżenia na rowerze, więc polecam lekturę:

We wtorek nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu do Starego Gaju oraz lasu w Dębówce. Ma to związek z nawałnicą, jaka minionej nocy przeszła nad Lublinem i okolicami.

Do obu lasów nie będzie można wchodzić do 19 września. W tym czasie leśnicy mają prowadzić prace związane z usuwaniem wiatrołomów. Na drogach prowadzących do lasów mają się pojawić
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej #lublin były wczoraj alerty RCB przed burzą? Bo ja nie dostałem nic. Jak dostaję to nic sie nie dzieje. Jak wczoraj wreszcie coś sie działo to nikt smska nie napisał :( to RCB w ogóle działa poprawnie ?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będę w #lublin od środy wieczorem do piątku do 12. W jakich okolicach kręci się najwięcej różowych, jakie miejsca polecacie żeby wyrwać małolatkę. Nie chce spędzać samotnie wieczorów( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #lublin, będę w Lublinie około godziny 6.30 w poniedziałek. Znacie jakieś miejsce gdzie mógłbym przeczekać do godziny 10.30 najlepiej w okolicach dworca głównego PKP? Najlepiej jakby to jakaś kawiarnio - restauracja była :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frusio Rowery są, z tym że sam nie korzystałem więc się nie wypowiem. Fajna trasa rowerowa jest wzdłuż Bystrzycy - płaska i w kilku miejscach zobaczysz panoramę Śródmieścia i Starego Miasta. Inne trasy mogą być mniej fajne ze względu na dużo podjazdów/zjazdów, Lublin jest generalnie górzysty. Spoko opcja: wypożyczyć rower przy dworcu + przejazd wzdłuż Bystrzycy do Dworku Grafa, po drodze kawa w VIVO.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Cieszmy się, że to było w nocy bo jakby taki wiatr wiał w dzień to mielibyśmy ofiary śmiertelne
#lublin
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moim największym osiągnięciem w dniu dzisiejszym jest fakt, że jestem zdrowy i na moje auto nie spadło drzewo.
Jak patrzę na martwe ptaki na chodniku, gałęzie na drodze i ulice braci wieniawskich, gdzie pourywało 40 letnie drzewa o wysokości kilku metrów, to w sumie całkiem niezłe osiągnięcie.
Miłego dnia, trzymajcie się tam !
#lublin #burze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczęście w nieszczęściu że to była 3 w nocy, no tylu powyrywanych z korzeniami drzew to jeszcze nie widziałem w tym mieście po burzy. Nawet mi paprykę połamało :( ale ja skleilem i będzie żyć.
#lublin
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na necie już nie brak komentarzy, że za powalone drzewa odpowiada miasto/administrator terenu, ponieważ nie badają i nie wycinają drzew xd

Spróbujcie wyciąć w mieście chore albo martwe drzewo. Zaraz mamy zlot sąsiadów, LRM płacze a Dziennik Wschodni się produkuje ;)

#lublin
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Strigiformesman: każda wycinka drzewa jest oprotestowana w tym mieście. Nie wazne, że drzewo jest chore albo martwe. No jeszcze jak martwe i uschnięte to ujdzie ale jak chore? Panie, przecież ładnie wygląda, całe zielone no nie może być, że chore. kłamiom pewnie urzadasy!
  • Odpowiedz
@SP_Alfa_Kilo: ja wlasnie czytam post kolegi na fejsie. Na jego auto poleciało drzewo, drzewo które chcieli wyciąć, ale ekolodzy zabronili - bo ładnie wygląda. Próchnica w korzeniach...
  • Odpowiedz