siemka mirunki, czy udało Wam się może skonfigurować GPU passthrough używając virtio? Borykałem się z tym jakiś czas temu na ubuntu i zarzuciłem pomysł. Dziś pomyślałem, że Was podpytam. Problem polegał z grubsza na tym, że virtio nie potrafiło wywłaszczyć sobie GPU podczas bootowania i system startował i używał GPU jak gdyby nigdy nic :/

Niby CPU(i7 6600k) wspiera VT-d, nie mogę znaleźć informacji o wsparciu mobo dla iommu(gigabyte gaming z170-k3 rev1.0),
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Garet_: co do /proc/cmdline to jest to samo co w powinno być w Grubie, ale się upewniam bo czasem update-grub braknie. ;) I co do ubuntu i archa ( ͡° ͜ʖ ͡°) to chodzi tylko o nowsze wersje kernela, konfiguracja jest identyczna, a z passthrough na starszych kernelach różnie bywa, na nowych też ale łatwiej namierzyć.
  • Odpowiedz
Ktoś z pod tagu #devops korzystał z LinuxAcademy do kursów typowo pod chmurę? Całkiem spory wybór kursów jeżeli chodzi o #aws #azure #gcp (gcp mnie najbardziej interesuje) i ciekawi mnie jak jakościowo wypadają i jak wygląda praktyka, której podobno tak dużo jest? Udostępniają na czas labu jakieś konto testowe, stricte pod konkretnego laba? W przypadku couresera właśnie tak tak wyglądało i ciekawi mnie jak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Udostępniają na czas labu jakieś konto testowe, stricte pod konkretnego laba?


@Gennwat: Tak właśnie, dostajesz IP, login i hasło i instrukcję do wykonania. Co do ceny, to może na Labor Day (7 września) będzie jakaś promocja, bo do Black Friday jeszcze daleko. Cena subskrypcji przechodzi na kolejne lata.
  • Odpowiedz
Odnośnie Zabbixa, gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał. Jest to rozbudowany system monitoringu, który oferuje całą masę funkcjonalności. Oczywiście, możesz próbować z innymi rozwiązaniami. Jednak gwarantuję Ci, że żaden nie sprawdzi się tak jak Zabbix.

A już na pewno nie zalecam rozdrabniania się na wiele różnych rozwiązań. Przykładowo, wspomniany wcześniej przeze mnie Hyperic. Jest on dobry. Jednak do maszyn wirtualnych. Jeżeli potrzebujesz dodatkowo monitoringu aplikacji, dostępu do konkretnych danych czy SLA to tu
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki mam pytanie. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem ze ustawienie jasnosci ekranu nie dziala po wlaczeniu komputera, ale jak juz zrobi sie Restart to zaczyna smigac. Tak jakby wylaczony komputer pod czas Startu nie ladowal pewnych ustawien a po nastepnym restarcie juz te ustawienia sa :/ Dodam tylko ze podpialem pod ubuntu nvidie - z duzym bolem...

#ubuntu #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak jakby wylaczony komputer pod czas Startu nie ladowal pewnych ustawien a po nastepnym restarcie juz te ustawienia sa


@fotszyrzk: ACPI i może uefi. Masz uefi? Często pomaga przedstawienie się płycie głównej jako windows, bo producenci różne syfy wrzucają w acpi.
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@Kryspin013 wiesz co nie wiem od czego to zalezy ale czasem po wlaczeniu komputera laduje mi sie menu biosa, od tak - po prostu czasem ale nie zawsze. I jak z niego wychodze to komunikat pyta sie mnie czy chce zrobic "Discard Changes". A przeciez nic nie zmienialem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hakerzy #linux
Czy jest jakaś dystrybucja która nie zawiesza się kiedy skończy mi się ram?

Linux mint się ciągle zawiesza.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiego uzywacie theme na systemie i w edytorach tekstu/IDE?
Do tej pory mialem arc dark i troche atom one dark, ale troche chcialem zmienic na cos innego - jedyne co mnie denerwuje to, ze trudno jest dobrac dwa kolory, ktore do siebie pasuja xD

#linux #programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie słychać mojego alarmu/budzika na #xiaomi
Nie chodzi tu o wyciszenie, głośność jest normalna.

Dziś udało mi się zaobserwować zjawisko, pojawia się alarm jak zwykle, ale telefon jest cicho.

Nie wiem czemu tak jest. Pobrałem druga apke która też ma problemy czasami.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak tam linuxowe świry? Wasze środowisko już obsługuje zmiane prędkości scrollowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio, jak to zmienić? Bo zaraz coś mnie strzeli.
#linux #kde #archlinux
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurcze tak sobie używam komputera 640x480 tryb tekstowy, mono
i powiem wam że nie jest to takie złe.
komunikacja: no tu irssi bo reszta ma nas w dupie
internet: no tu raczej tak se ale wypok chodzi, stack też daje rade duckduck to nawet nieźle więc jest ok
multimedia: no filmy to tak se... znaczy pewnie się da do framebuffera... ale ogólnnie to daje radę
mail? neomutt
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: ale,że jakoś scrappujesz wykop tak jak Stallman robił z emailem,że wysyłał email z adresem strony która go interesuje, do specjalnego programu, który następnie pobierał ją dla niego i wysyłał z powrotem czy może przez lynxa? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Kolega pochwalił mi się dziś, ze na swoim srubuntu wykonał polecenie "rm -rf /*", no i super pomysłem i co z tego? On był tak podniecony, ze po tej komendzie cały system przestał mu działać, że ja nie wiem...

No nic dziwnego, komenda rm usuwa, a flaga r usuwa katalog, f forsuje, / to główny katalog a * usuwa wszystko z danego katalogu, w tym przypadku cały /, przez 10 minut
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aptitude: A później tacy ludzie piszą jaki to linux gowniany, bo przestał się uruchamiać. A on tylko wykonał to co użytkownik mu kazał.

  • Odpowiedz
Mirki, jakieś dystrybucje linuxa poza wersjami serwerowymi obsługują: Linux Integration Services v4.3 for Hyper-V?
#linux
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach