Mam problem z konfiguracją klienta wireguarda w openwrt, aby zastawić wyłącznie dostęp do zasobów bez przekierowywania całego ruchu przez VPNa. Serwer wireguarda stoi na zewnętrznym vps'ie. Przy odpalaniu wg na openwrt ciągle zmienia mi tablice routingu i nie potrafię tego zmienić :/ Ktoś siłował się z podobnym tematem?

#linux #sieci #openwrt #wireguard #vpn
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siema mirasy, jak mogę zmienić nazwę pliku w wewnątrz archiwum(w moim przypadku to iso) bez wypakowywania go? Jak odpalam archiwum przez ark, to funkcja zmiany nazwy jest wyłączona #manjaro #kde #linux
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje odpalić jedną apkę z gui w sześciu instancjach, niezależnych od siebie.
Może być pod obie platformy. Każda z nich musi mieć własne appdata.
#windows #linux
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski używam linuxa jakieś 4 miechy i się zastanawiam czy jest możliwość blokowania użytkownikom różnych funkcji w #linux tak ja to się robi w Windowsach przez bodajże przystawkę secpol.msc? Np. blokowanie cmd, panelu sterowania itp. Czy jest też możliwość stworzenia profilu mobilnego? Czy trzeba zrobić skrypt w bashu który będzie synchronizował profil za pomocą rsync?
#systemyoperacyjne #informatyka #sysadmin
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, od czasu do czasu potrzebuje wyciąć na plazmie cnc.
Rysuje na Librecad i oddaje do wycięcia.
Chciałbym jeszcze wyrysować ślad cięcia.
Ktoś wie może w jakim programie to ogarnę?
Najlepiej taki, który pójdzie na Linuxie.
#cnc #warsztat #librecad #linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chrystus: kolega podpowiedział, że najpierw trzeba po rysowaniu wrzucić rysunek do programu fusion 360.
Widząc jak ploter tnie, też zacząłem rysować po kolei, ale i tak łuki brał raz z jedne,j a raz z przeciwnej strony.
  • Odpowiedz
Mirko, potrzebuje pomocy. Jak najprosciej przeslac/udostepnic pliki w domowej sieci wifii pomiedzy dwoma laptopami? Oba maja #linux i niestety rozne wersje #xfce. Juz probowalem #samba ale nie potrafie tego obsluzyc, cos spier...ilem pewnie, bo nie widac udostepnionych katalogow.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema. Ma ktoś ochotę i czas wytłumaczyć mi co tu się zadziało? Pewnie to dla was nic nowego - Linux w ZTM nie bootuje. Zawsze mnie ciekawiło z czym oni mają tyle problemów od tylu lat?

Coś w ten deseń?

https://stackoverflow.com/questions/22143682/what-does-bad-eip-value-error-means

#linux
w.....r - Siema. Ma ktoś ochotę i czas wytłumaczyć mi co tu się zadziało? Pewnie to d...

źródło: comment_1598727703AQ6BsRTzI9c6Gaim3Orese.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#debian #linux #siecikomputerowe

Mirki, nigdy w iptables nie grzebałem. Chciałem zablokować wszelkie porty, zostawić tylko ssh (wychodzące połączenie, to nie jest serwer).

iptables -P OUTPUT DROP
iptables -A OUTPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ledwo co zainstalowałem #manjaro #linux i już znalazłem 2 bugi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- nie działa muzyka przez DisplayPort
- w związku z powyższym wszedłem w ustawiania i próbowałem zaktualizować sterowniki karty graficznej, w------o błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@winsxspl: @matejss: @fervi: @RARvolt: @niepodszywamsiepodbiauka: jest sukces. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zainstalowałem Manjaro KDE ze strony oficjalnej i zawierała ona wersję kernela 5.6.
Najprawdopodobniej problemem był brak linux-headers w wersji 5.6 w "Repository core" (jedynie od community), ale musiałem sam do tego dojść starając sie zainstalować sterowniki ręcznie.

Po aktualizacji kernela do 5.7 bez problemu zainstalowałem sterownik NVidia
  • Odpowiedz
Coś poczytałem coś się dowiedziałem, niemniej dobrze zapytać mądrzejszych od siebie jako że będę pierwszy raz miał styczność z zabawami w bad sectory i linuxem.

Potrzebuję zaorać bad sectory na dysku, opcja z bootowaniem usb z programem MHDD cały czas stawia mi różne opory i mam już dość kombinowania.
Chcę na pendrive wgrać jakiś LINUX i z niego zaorać systemowy dysk na laptopie.

Coś polecacie?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PeSS: Nie wiem jakiego kompa masz do dyspozycji

Ogólnie pracować możesz na Ubuntu / Xubuntu lub Manjaro
Jak instalować na jakimś turbo słabym kompie to Antix fajnie działa - jest trudniejszy, ale masz większą kontrolę nad mocą, więc dla starych grupciów jak znalazł.

Po prostu napisz typowi, że dysk jest w stanie agonalnym i może paść w każdej chwili.
  • Odpowiedz
XD Windows 10 to mem, a nie system.
Odpaliłem dziś, pierwszy raz od miesiąca win10. Przy okazji wyskoczyła aktualizacja Firefoxa. Po tej aktualizacji zdążył wywalić się na grzbiet ze 20 razy w ciągu 2-3h używania XDD Na windowsie wszystko działa. Jak nie wywali ci plików, to r------e dysk XDD
Wracam do Manjaro, jest nudny, niczego nie kasuje, wszystko działa, po prostu zero emocji.

https://www.gry-online.pl/hardware/windows-10-moze-niszczyc-dyski-ssd/z31e643

#windows10 #windows #linux
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Prezes_roku: traktuje pcta z windowsem już tylko jako maszynę do grania ale odkąd jest proton też mnie kusi przenieść wszystkie kompy (to już praktycznie ostatni) już na dobre na linuksa. Zawsze jak go odpalam to albo bluescreen albo chrupie, czasem dysku nie znajduje albo wypina w trakcie używania.
  • Odpowiedz
o wyższości desktopu #linux (w szczególności #kde) nad #windows #windows10 odcinek trzeci.
schowek! a w zasadzie jego menadżer. oj tak, byczq. w c# to pewnie jest nie do zakodowania. inaczej największa firma #it mogłaby umieścić ten ficzer w swoim systemie i nie trzeba by było polegać na jakichś third-party oprogramowaniach. szkoda tylko, że programiści #opensource udzielający się w
b.....s - o wyższości desktopu #linux (w szczególności #kde) nad #windows #windows10 ...

źródło: comment_1598636136jRo3dfR0e5pWKIf40ZoZCG.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@open-alpha: Mi na Manjaro bluetooth działa out of the box. Używam codziennie z dwoma urządzeniami A2DP. Przy żadnej instalacji Manjaro jeszcze nie musiałem nic robić z BT.
  • Odpowiedz