Wpis z mikrobloga

#debian #linux #systemyoperacyjne #tapeta
Debian 12 GNU/Linux amd64.

Po dwóch tygodniach prób, udało się dostosować moje skrypty instalacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wygląda to fajnie.
Instalacja jest bardzo spersonalizowana.
Obecnie. całość zajmuje około 3,8 GiB, z czego:
- / - 3,1 GiB
- /home - 0,6 GiB.

Zainstalowane są:
- środowisko XFCE
- writer i calc z pakietu libreoffice
- gimp, ristretto
- reszta programów użytkowych: galculator, mousepad, xarchiver, parole, transmission, firefox.

Właściwie nie ma różnicy w liczbie pakietów podawanych do instalacji, w porównaniu do wersji 11.
Dla mnie (zwykłego użytkownika) jest idealnie.
Działa wszystko, co ma działać.
d.....a - #debian #linux #systemyoperacyjne #tapeta
Debian 12 GNU/Linux amd64.

Po dw...

źródło: Przechwycenie obrazu ekranu_2023-06-27_16-51-17

Pobierz
  • 13
@dziewiczajajecznica: Kurcze, dla mnie z tego typu menadżerów lepszy okazał się IceWM, bo można w nim oskryptować łatwo menu. Miałem w nim automatycznie generowane submenusy z kontaktami i hasłami, a i można też dodać wirtualne maszyny, profile xterm, dostępne sieci, dostępne dyski usb, profile firefoxa, itd. Menu wygląda wtedy jak w jakimś pro systemie :)

Obecnie korzystam z kafelkowego menadżera okien i mi bardziej pasuje mieć to wszystko w rofi lub
@psiversum:
Dzięki, ale obecnie jestem zbyt leniwy na takie zmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z xfce jestem już od lat i się przyzwyczaiłem.

Natomiast patrzę teraz na stronę IceWM i muszę przyznać iż wygląda bardzo ciekawie.
Może kiedyś (jak xfce się "zepsuje" ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Z programów, to muszę pomyśleć o innej przeglądarce obrazków.
Ristretto jest takie jakieś wolne trochę.
@L3gion: W przypadku kompów jest możliwe dołożenie, ale w przypadku smartfonów czy niektórych laptopów średnio, więc trzeba się #!$%@?ć :P

Da się całkiem dobrze używać Linuksa na Androidzie mając 8GB ramu, ale też nigdy nie uruchamiałem 100 zakładek xD Więc oszczędzać RAM można zawsze.