Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #lenovo #thinkpad T490; touchpad pod #windows11 po starcie systemu działa ideolo, po jakimś czasie zaczyna świrować - kręcąc paluchem kółka, kursor reaguje na 'pół okręgu', ciągnę palucha po touchpadzie, to w pewnym momencie kursor się zatrzymuje, po jakimś czasie w ogóle kursor nie reaguje na palucha, albo przesuwa się sam. Na #linux zero problemów, stąd obstawiam, że kable ok. Drivery i firmware aktualne. Ktoś spotkał się z takim czymś i może wie jak zaradzić? #laptopy #windows
  • 12
@MercedesBenizPolska: nie no, blokowac wszystkiego, to nie chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale spoksik, spróbuję zidentyfikować, który to update i czy faktycznie windows update mi podmienia driver; póki co, zainstalowałem ponownie synaptics z lenovo, zobaczymy
@dzyndzla: najskuteczniej to odzwyczaić się i porzucić windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kryspin013: ten komp mi służy tylko do zdalnego pulpitu. Nawet przeglądarki nie włączam


@MercedesBenizPolska: jak tylko do zdalnego pulpitu to wcześniej sobie chwaliłeś, że nawet remmina działa lepiej i szybciej niż natywny klient rdp w windowsie
@Kryspin013: nie mogę, czasem muszę odpalić PowerBI lub Visual Studio; a na VM lub z wine, to jest #!$%@?, a nie robota. EDIT: tak samo, jak ze #!$%@? touchpadem zresztą ( ͡° ͜ʖ ͡°)