GMO w 2015 - podsumowanie

Podczas gdy szacowne mirki jeszcze w podomce spożywają kawkę, niektórzy (w tym wyżej podpisany) siedzą już w labie pracując ku chwale naszych reptiliańskich nadzorców. Ale nie przejmujcie się - wy też możecie pomóc wykopując to cacko.

Co przyniósł zeszły rok? Więcej dowodów na korzyści z technologii dla rolników, nowe narzędzia do modyfikowania, jeszcze precyzyjniejsze i tańsze, nowe pokolenie roślin.... i zakaz w wielu krajach Europy i Polsce.
Sierkovitz - GMO w 2015 - podsumowanie

Podczas gdy szacowne mirki jeszcze w podomc...

źródło: comment_iExkj3LG6cdfDI4rZHZXd86LuAU3qBID.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GMO w 2015 - podsumowanie

Co przyniósł zeszły rok? Więcej dowodów na korzyści z technologii dla rolników, nowe narzędzia do modyfikowania (CRISPR), jeszcze precyzyjniejsze i tańsze, nowe pokolenie roślin.... i zakaz w wielu krajach Europy i Polsce. Bo lud się boi. A, że najlepszym lekarstwem na strach jest wiedza - zapraszam do lektury.

#nauka #liganauki #ligamozgow #ciekawostki #rolnictwo #gruparatowaniapoziomu #
Sierkovitz - GMO w 2015 - podsumowanie

Co przyniósł zeszły rok? Więcej dowodów na ...

źródło: comment_260jR3uAd7s0UTsdTQuFCokTNi8TuyxI.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaarp: Na razie to jedyna odmiana legalna w EU jest bez patentu od roku. Za to masz od groma odmian nieGMO opatentowanych i na licencji dostępnych na polskim rynku i nikt od tego nie ginie jakoś. Ten argument z patentem jest po prostu strawmanem - nie ma żadnych przesłanek co do tego, że te patenty coś zmieniają - oprócz przyspieszania innowacji w tym wypadku.
  • Odpowiedz
Pamiętacie superbaterię/superkondensator R.M. Smitha?
https://www.youtube.com/watch?v=W-aOPQ9_MyM
Dr Smith nie chciał zdradzić z czego zrobił elektrody czyli co jest w owych słoikach. Wyglada na to że Lupus zdradził tajemnicę słynnego wynalazku który podbije rynek ogniw. Nie pytajcie mnie o detale, bo z chemii jestem słaby, z tego co zrozumiałem to w jednym jest po prostu chlorek miedzi1 a w drugim utleniony aktywowany węgiel (znany z filtrów wodnych). Prośba do ekspertów od chemii takich jak
zielonek1000 - Pamiętacie superbaterię/superkondensator R.M. Smitha?
https://www.you...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach