Wnioski sprzed kilku dni są takie, że wyjechanie o 16.00, zrobienie 50km po terenie i rozbicie się w krzakach jest super opcją.
Standardowo siedzę w turystyce pieszej. Rower niesamowicie rozszerza horyzont zasięgowy, bo nawet całodzienny marsz to realnie jakieś 30-40km zasięgu. A tak cyk - dwie godzinki z kawałkiem i już byłem na miejscu.

Nie dorobiłem się jeszcze toreb do bikepackingu, więc byłem skazany na spakowanie się w plecak. Wbrew powszechnym opiniom da
Afrati - Wnioski sprzed kilku dni są takie, że wyjechanie o 16.00, zrobienie 50km po ...

źródło: comment_1602160146IZAKyznnMamRCionnTQZJe.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rouksa: Nie mam ambicji na bicie rekordów odległościowych. Rower ułatwia transport i jest przyjemny w jeździe, nie łykanie kilometrów jest celem samym w sobie ;)

Rowera zmieniał nie będę w najbliższym czasie - z obecnego jestem zadowolony, a po dołożeniu podsiodłówki i torby w ramę powinienem spakować się bez większych wyrzeczeń
  • Odpowiedz
Pamiętacie wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej w 2017 roku i tych "cholernych" ekologów i "przekupnych" naukowców, którzy się temu sprzeciwiali? Leśnicy wtedy zapewniali, że zręby przyczynią się do ochrony przyrody. Co się okazuje po 3 latach? Zręby stały się siedliskiem inwazyjnych gatunków. Więcej w linku.

PS. 1. Działania Lasów Państwowych w Puszczy Białowieskiej zostały uznane za nielegalne w świetle wyroku TUSE (sprawa nr C-441/17)
PS. 2. Lasy Państwowe przeznaczyły ponad 30 mln zł
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marian1881: Czy wy się szaleju najedliście? Zarówno nawłoć jak i przymiotno to rośliny światłolubne, więc jak wycięto okap to normalnym jest, że wystrzeliło w górę. To samo dzieje się, gdy stare drzewo wypada i tworzy się luka. Przez pierwszy rok-dwa lata w tym miejscu również rosną same chwasty do czasu, aż obsiew nie zacznie nad nimi górować.
To samo erechtitesa jastrzębcowatego, który często wystepuje jako pierwszy po pożarach. Zresztą, jak
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@krystiano_ps3 tak to wygląda właśnie, więc całe szczęście że się tylko obwachalismy i wszyscy poszli w swoją stronę ()

Pierwsza która widziałem na żywo w terenie w Polsce.
  • Odpowiedz
Witam szanowne grono Mireczkow. Mam problem z bobrem w moim stawie. Powiększyłem staw w maju i od czerwca przychodzą do mnie bobry. Jak mogę się ich pozbyć? Humanitarnie lub nie. Odstrzałów w moim regionie nie ma na bobry bo rozmawiałem z zaprzyjaźnionym myśliwym. W jednym miejscu zrobiły podkop w który wpadłem ciągnikiem zaczyna robić się niebezpiecznie i muszę się go/ich pozby. #myslistwo #las
#rolnictwo
Antarktis - Witam szanowne grono Mireczkow. Mam problem z bobrem w moim stawie. Powię...

źródło: comment_1601727477nfZPVK0C8SbF6QJhuQz97c.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antarktis: Uważaj, ja gdy spytałem tutaj jak pozbyć się szakala złocistego (niekoniecznie zabijać) bo mi kury mordował, zostałem zwyzywany od kłusowników i najgorszych mend społecznych. Za dużo tu miastowych płatków śniegu na takie dyskusje.
  • Odpowiedz