Badamy nastroje...
Czy cena BTC spadnie poniżej 300-tygodniowej średniej po raz pierwszy w historii?
To jest ta bordowa, ok. $17 500

#kryptowaluty #bitcoin
Pobierz
źródło: comment_1664208313DP29S9IyImbfRfRinLbJoM.jpg

Czy cena BTC spadnie poniżej 300-tygodniowej średniej (po raz pierwszy w historii)?

  • Tak, spadnie na ryj 57.0% (77)
  • Nie, jakieś zasady muszą być 30.4% (41)
  • Nie wiem, tylko sprawdzam wyniki 12.6% (17)

Oddanych głosów: 135

Tails - bootowalny dystrybucja Linuxa z pendrive.

Idea jest taka, że za każdym razem uruchamiasz świeżą, niezmienną, bezpieczną i dobrze skonfigurowaną dystrybucję linuxa, który jest skoncentrowany na bezpieczeństwie i prywatności.

Domyślnie partycja z tailsem jest ukryta (więc inne systemy także z domyślnymi ustawieniami nawet jej nie widzą po wpięciu pendrive) oraz ma wyłączony zapis. Służy jedynie do odczytu. Tails domyślnie też nie rozpoznaje innych nośnikow, dysków podpiętych do komputera. Podczas uruchamiania weryfikuje
@cyberpunkbtc: bardzo dobry wpis. Kiedyś używałem z ciekawości ale wielu rzeczy tu napisanych nie wiedziałem. Mam pytanie jak wygląda komunikacja za pomocą tails skoro nic nie można zapisywać i to tylko system? Jakieś anonimowe skrzynki pocztowe? Komunikator typu Session czy jak?


@Janusz_z_Galilei: Można zapisywać. Po prostu cała instancja systemu jest w ramie. System plików również jest w ramie. Z właściwości RAM-u wynika to, że jak wyłączysz komputer uruchomisz ponownie to
i co, jak chcesz coś komuś zaszyfrować i wysłać, to trzeba klucze przepisywać?


@boleslaw_krzywosuty: użyć każdego sposobu jakim chcesz przesłać ten plik. Tails to normalny system. Jest oparty o Debiana, więc możesz używać apel z jego repozytorium.

Do anonimowego bezpiecznego udostępniania plików ma preinstalowany OnionShare. Przydatny program. Możesz w nim wybrać jakieś pliki a on wygeneruje nowy adres onion, który możesz komuś podać i po połączeniu z nim będzie mógł pobrać
rozumiem twòj #!$%@? odnośnie portfeli sprzętowych


#!$%@? mam na ludzi którzy KAZDEMU nowemu każą kupować portfel sprzętowy. Nawet jeżeli nie widzą za ile on chce kupić (może za 300pln?) oraz tym którzy piszą konkretnie że chcą kupować i hodlowac. Do hodlowania nie trzeba pieprzonego portfela sprzetwoego. Kiey go użyje pierwszy raz? Za 10 lat jak skoncu hodl?
A jak mantrę zawsze każdemu ktoś to wciska, nieistotne kto i co chcę
Pobierz
źródło: comment_166414034688AJDPIVPRJpuY0EdOfneE.jpg
Tak sobie dzisisiaj z synem rozmawiałem o #kryptowaluty i wpadliśmy na pomysł doskonałej nowej waluty dla #wykop
Waluta nazywałaby się BitkoŃ i zamiast marnować prąd i psuć karty graficzne kopałoby się ją za pomoca bransoletki na prawej ręce. Wystarczy sobie strzepać żeby wydobyć trochę Bitkoniów. Tanio, ekologicznie i prozdrowotnie (rak prostaty) a przy okazji: przyjemne z pożytecznym.