✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, potrzebuję przechowywać pliki ze studiów w chmurze/na jakimś urządzeniu, tak, aby były one jak najbezpieczniejsze (w takim sensie, abym ich nie utracił). Pliki nie ważą dużo, więc spokojnie zmieszczą się na pendrive/w chmurze, ale każda z tych opcji ma swoje plusy i wady (m.in. ban na google/zgubienie pendrive itp.)- gdzie byście polecali trzymać te pliki? Jest jakiś najlepszy sposób, z którego również w przyszłości do plików, które
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wie ktos czemu na kompie od wczoraj nie widze miniaturek filmow i zdjec? w sensie w folderach zawsze bylo widac co na zdjeciu zanim sie otworzylo albo film a teraz mam biale tlo #komputer #pc #pliki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka przychodzę z problemem
Dosyć często mam spadki fps oraz lekkie przycinki obrazu

Specyfikacja kompa:

Rtx 3060 12gb
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki potrzebuje jakiś dysk sieciowy NAS dla małego biura. Głównie chce kopię zapasową ważnych plików z PC, ale czasem również pobieram na kompie pliki i chciałbym odpalać je na MacBooku bez użycia pendrive. Co polecacie tak do kwoty 700/800 zł?
#siecikomputerowe #komputery #komputer #it
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Synology DS223j? Chyba ze koszt ma byc razem z dyskiem, to nie jestem pewien, moze jakis 120j ale pewnie dostanie refresh w przyszlym roku.
Mozesz tez cos zlozyc sam, ale do takich zastosowan bralbym poprostu syno bo wiele nie potrzebujesz i zwyczajnie bedzie dzialac.
  • Odpowiedz
Mowi sie ze QNAP ma lepszy hardware a Synology software. Nie mialem qnapa wiec trudno mi sie wypowiedziec, ale Synology faktycznie troche czasem odstaje jesli chodzi o to co pakuja do srodka, natomiast do typowych zastosowan raczej nie ma to znaczenia, bo backupy czy serwowanie plikow chodza ok na czymkolwiek co by do srodka nie szlo. Jesli natomiast chcesz jakies kontenery czy serwery wideo na tym odpalac no to juz pewnie dluzsza
  • Odpowiedz
#cpu #komputery #komputer #pcmasterrace #grafika3d Mireczki, procesory Intel i9 np. taki 3,2Ghz ma w trybie Turbo 6Ghz - czy to znaczy że jak np. renderuje grubą scenę przez 2 godziny - to procek (Wszsytkie rdzenie) bedzie faktycznie działał z predkością 6Ghz? czyli niemal 2x wicej?? pytam bo do tej pory to jak bylo jakies turbo to nie wiele - a tu dość
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedam macbooka pro 16 cali z procesorem i9. Kupiony we wrześniu 2020. W 100 proc sprawny. Sprzedaje bo wymieniłem na nowszego. Większość czasu używany z zewnętrzna klawiatura i myszka jako komputer stacjonarny a nie jako mobilny.
Bateria 114 cykli ładowania.

Cena bazowa w 2020 to 14k. Doplata 1k do procka 2.4ghz 8-rdzeniowy [16 watkow]. Doplata do 8GB do 5500M 500 zł. Doplata do 32 GB ramu 2000 zł.
Razem laptop kosztował mnie 17.5k

Dla
pojaszek - Sprzedam macbooka pro 16 cali z procesorem i9. Kupiony we wrześniu 2020. W...

źródło: temp_file2341483385402484662

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
Wystaw to na allegro, olx, mamrzeczy. Wykopki za dobrze znają się na macach by to kupić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam XFX 7900xtx i nie mogę opanować krzywej wentylatorów. W Adrenalin najniższa możliwa prędkość to ~925 RPM, ale granica 0 RPM jest za blisko przez co wentylatory co 5 minut włączają się na te 925 RPM nawet przy używaniu tylko Chroma. Pobrałem Afterburnera i granicę 0 RPM przesunąłem na 75°C i po przekroczeniu mają się włączać na te 925 RPM (przerywana linia). Skąd w takim razie bierze mi się 500
Marfii - Mam XFX 7900xtx i nie mogę opanować krzywej wentylatorów. W Adrenalin najniż...

źródło: 371447012_1567441174062739_3715760453001892415_n

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje słuchawki do pracy. Maks 150zł (no chyba, że będą miały dodatkowe opcje, ponizej). Czy da rade kupić bezprzewodowe ale z możliwością podpięcia jako złącze USB do komputera ? Maja to być słuchawki nauszne z mikrofonem (czy wystarczy mikrofon "wbudowany" zamiast typy jak maja call center?) Słuchawki mają być używane sporadycznie.
Podsumowując:
Warunki konieczne
1) nauszne
2) złącze USB
3) częstotliwość 20-20kHz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#uslugisocjalne Myślę, że tylko w przypadku ponowego obniżenia ceny do 250 złotych, te promocje są cykliczne na Amazonie. W reguralnej cenie pewnie można dobrać coś wydajniejszego, bardziej uniwersalnego. Ale tutaj tablet Amazon Fire HD 8 2022 kupiony jako nowy podczas ostatnich promocji Black Week na niemieckim Amazonie. Przesyłki do Polski idą płynnie przez pośrednika z Gorlitz / Zgorzelec, usługa przekazania paczki do paczkomatu InPost po poskiej stronie w przypadku tego
Poludnik20 - #usługisocjalne Myślę, że tylko w przypadku ponowego obniżenia ceny do 2...

źródło: img_20231208_103911

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki które znają się lepiej na składaniu laptopów, potrzebuje pomocy! Mam laptopa Asus S510u i chciałbym dokupić do niego pamięć ssd M2 i postawić na nim system żeby komputer dostał nowe życie. Czy taka pamięć jak na zdjęciu poniżej będzie pasować? Wiem że laptop nie obsługuje NVME, tylko sata, ale oprócz tego nie mogę znaleźć żadnych informacji. Martwi mnie trochę też to że ten ma dwa ząbki na styku zamiast jednego.
#
Rhimdir - Mirki które znają się lepiej na składaniu laptopów, potrzebuje pomocy! Mam ...

źródło: 17019495200747695793739631556293

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rhimdir: dwa wcięcia = mniej styków = wolniejszy -> SATA

jedno wcięcie = więcej styków = szybszy -> NVME

tylko że jak w twoim komputerze już jest dysk SDD to zmiana na M2.SATA nic nie
  • Odpowiedz
Szukam dwóch kategorii latpopów, moga być używane, poleasingowe (swoją drogą jak sprawdzacie takie poleasingowe laptopy, czy bateria jest w miare etc.?):

1) Do oglądania seriali, do social mediow, wchodzenia czasami na strone brokera, pracy biurowej - excel, word, power paint, z systemem cena do 1500 zł.
2) Do tego co powyzej plus granie (zeby gta V poszlo, fifa najnowsze, football manager najnowszy), programowanie, z systemem.
- cena najlepiej do 3500 zł, ale moga byc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebny jakiś #komputer do 6 tys pln (albo 1,5tys euro #niemcy here). Najlepiej jakby był złożony bo nigdy w to się nie bawiłem. Osprzęt nie jest koniecznie potrzebny, no chyba, że macie jakiś monitor do polecenia. A służyć to ma tyle co do grania, ale nie w jakieś najnowsze produkcję.

#pcmasterrace #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Redbulltabak: To 6k z monitorem czy bez monitora? Przeciez monitory kosztuja od paruset zlotych do apru tysiecy zalezy jaki chcesz wypasiony a ani nie napisales w co chcesz grac, w jakie rozdzielczosci czyli wracamy do monitora. Zajrzyj sobie na purepc.pl czy kanaly youtube techliptona czy blackandwhite i porownaj co jest dostepne w Niemczech, moze jeszcze zadaj pytanie na niemieckojezycznym forum, ktos ci znajdzie przeceny lokalnie.
  • Odpowiedz
Czy ktoś może mi polecić rozwiązanie darmowe lub płatne do zdalnej pracy? Mam komputer w domu, poleasimgowy dell z Windowsem 10 pro, i chcę będąc poza domem móc się z nim połączyć i "na nim pracować" bez ograniczeń. W domu mam internet z netii, ip z tego co widzę się nie zmienia jednak wykupione stałe to nie jest. Na wejściu jest router od operatora, następnie mój tplink i końcowo komputer podłączony po
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hans-olo-olo: No właśnie choćby Wireguard. Darmowy, przy otwartym porcie nie da się wykryć że coś na nim jest bez odpowiedniego klucza, reaguje dopiero po jego podaniu, połączenie jest szyfrowane, obecnie najlepszy i najszybszy protokół VPN, lepszy od OpenVPN/SSH czy L2TP/IPsec. Na warunki domowe idealne rozwiązanie, pod warunkiem że dana osoba ma możliwość otwierania portów.

OP pyta się o konkretne rozwiązania pod jego potrzeby, także dobrze by było zaznaczyć że to
  • Odpowiedz
@hans-olo-olo: Jest to też pewne rozwiązanie, natomiast jeżeli OPowi zależy na minimalnych kosztach to DuckDNS jest tu nadal najlepszym kompromisem.

Fakt, od czasu do czasu może natrafić na sytuację gdzie zerwie mu połączenie i będzie musiał chwilkę zaczekać żeby skrypt zatrybił, ale za to nie wyda na to rozwiązanie ani grosza i będzie działało tak jak trzeba. ;)
  • Odpowiedz
Siemka, mam problem z pc który leżał jakieś pół roku właśnie go podłączyłem i po włączeniu prosi o PIN (którego nie pamiętam xD) zalogowanie na konto Microsoft nie pomaga (Windows 10) reset PINu nie działa z niewiadomych przyczyn, próbowałem nawet już zresetować komputer do ustawień fabrycznych, ale wtedy komp się restartuje i jest czarny ekran (czekałem nawet godzinę) przy próbie uruchomienia trybu awaryjnego dzieje się to samo
#pc #komputer
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamówiłem zestaw komputerowy w Morele. Zakupiłem oddzielne chłodzenie Fera 5 oraz Ryzena 5 5600 w wersji box czyli procesor już będzie miał standardowe chłodzenie. Wybrałem usługę montaż komputera i teraz zastanawiam się czy oni zamontują mi te dodatkowe chłodzenie Fera 5 zamiast tego standardowego chłodzenia Ryzena 5600. Obawiam się, że będę miał zamontowane standardowe chłodzenie. Ma ktoś doświadczenie z kupowaniem u nich dodatkowego chłodzenia i usługi montażu komputera? Montują wtedy te dokupione
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mohawk: a próbowałeś kiedyś pytać się ich supportu? XD przecież Ty tam gadasz z jakimś debilnym chatbotem lub z upośledzoną Patrycja S. Która robi tylko kopiuj wklej teksty i nic ci nie pomoże.
  • Odpowiedz
@Edenes: chłop wziął montaz komputera za 200zl, kiedys to bylo za darmo a i tak sie nie bralo bo lepiej go zlozyc samemu z poradnikiem na yt a pozniej jak problem jakis bedzie to nie bedziesz mial pojecia co jest do czego
  • Odpowiedz
Siemaneczko Wykopki, postanowilem nieco odpimpowac sobie pulpit komputera. #technologie #komputer #pcmasterrace
I tak se myśle, skąd znaleźć jakies sensowne tapety w rozdzielczosci super-ultrawide na Samsunga Oddysey G9
Korzystam na zmianę z #windows i #mac . W sumie intuicyjniej korzysta mi się z Windowsa. I to na niego szukam tapet / moze byc jakis platny program jak jest fajna baza.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach