Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy na monitorze o rozmiarze 27" i rozdzielczości 4k idzie wygodnie pracować w trybie podzielonego ekranu, w 4 równych częściach (2x2), lub w 3 kawałkach (1 po lewo + 2 części góra/dół prawej części okna). Potrzebuję do obsługi poczty, komunikatora i terminala. Równocześnie czasem zagram w Quake 3 Arena, Factorio czy jakieś indyki. Nie jestem jakimś hardcorowym graczem. Obecnie siedzę na 23" monitorze FHD z LED od LG. Myślałem nad drugim monitorem FHD, ale mój prywatny laptop nie obsłuży, jedynie służbowy.

Ma ktoś monitor o takich wymiarach (27" + 4K) i podzieli się swoją opinią na temat użytkowania?

Oczywiście wykorzystanie monitora do #pracazdalna to drugoplanowe założenie (rzadko pracuję z domu), stąd ma to być taki złoty środek jeśli chodzi o sprzęt do pracy, przeglądania Internetu i sporadycznego zagrania w jakąś gierkę (nie jestem wymagającym graczem, nie mam też komputera do gier).

#komputery #komputer #monitory
  • 8
@linuxuser: byłem tam gdzie Ty :) Probowałem rózne kombinacje: 3*24", 4*24", 2*27", 27"+24", 27"+2*24", 32"4K UHD, 38" UWD i wreszcie 40" UWD.

@doogroo2 kwestia definicji "komfortowo". Skoro nie pracuje się komfortowo, to jednak nie wystrarczy :) Jeśli to twoje narzędzie pracy (moje tak) to robisz sam sobie pod górę na tym oszczedzajac
@linuxuser: też próbowałem tóżnych kombinacji i skończyłem na lg oled 48" ( akurat tv lg c2, choć są i monitory ) fajnie mieści się 6 dokumentów.A4 i to jest prawdziwa wygoda.
  • 0
@Borszczuk: @doogroo2 a w sumie bzdurę napisałem, okazało się, że po wpięciu HUB-a usb do thunderbolta działa 2 monitor. Więc nie wiem, czy nie dokupić po prostu drugiego monitora FHD, a najlepiej dwóch takich samych z starego LED-a wywalić