Wpis z mikrobloga

Rodzice mają takiego lapka: Hp 250 G3, o takiej specyfikacji:
Procesor: Intel Celeron 1005M
Grafika: zintegrowana
Ram: 4gb ddr3 1600
Dysk: ssd 256 gb

Problem jest taki, że cały czas jest 100% zużycia procka, a tu się jakaś telemetria włączy, albo windowsowy defender. Procesor w ogóle ma chłodzenie pasywne, bardzo malutkie. Jest sens coś robić z tym lapkiem? Myślałem nad wgraniem linuxa i wymianą na 8gb ram, ale w sumie zastanawiam się w ogóle, czy warto. Jeśli nie, to doradzilibyście co używanego kupić do przeglądania youtube?

#komputer #komputery #laptop #laptopy #pcmasterrace #sprzet #sprzetkomputerowy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
Chłopie, ja mam większość czasu 100% użycia na Ryzenie 5800H z 16 wątkami, a ty tu pytasz o dwurdzeniowy proc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest sens coś robić z tym lapkiem?


@becvvv: jakiś tam pasywny odtwarzacz zdjęć na linuxie czy coś tego pokroju, nawet bez dokładania ramu.

Jeśli nie, to doradzilibyście co używanego kupić do przeglądania youtube?


A jaki budżecik?
@becvvv: można wyciągnąć ssd i zrobić z dysk przenośny, reszta do elektroodpadów.
Thinkpada bierz T480 z używanych. Ten HP to śmietnik, pułapka na ludzi.
  • 0
Chłopie, ja mam większość czasu 100% użycia na Ryzenie 5800H z 16 wątkami, a ty tu pytasz o dwurdzeniowy proc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majk3l: No ale tu kompletnie nic nie robisz na pulpicie, żadna aplikacja poza windowsową nie jest włączona i non stop 100% zużycia cpu