via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakbyście mieli 5000 złotych do wydania na:
- płytę główną
- grafikę
- procek

To co byście kupili? Kurde już nie mogę z tymi kąkuterami, to mój nie wiem już który wpis na Wypoku, już fora przestałem męczyć xd Problem taki że nie wiem co kupić. Ogólnie komputer do gier, ale i do grafiki (głównie montaż). Jeszcze NVIDIA psuje bo cholera wie jak z tymi kartami, czy czekać na 3070, czy iść w coś z serii
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iErdo: Wykorzystaj ten czas oczekiwania. Już możesz przecież się wziąć za kupno, dysku, RAMu, zasilacza, budy. Sam kupowałem przez 3 miesiące graty, zaoszczędziłem kupując na promkach z peppera i innych opcjach jakieś 15%. Dzięki temu miałem dysk "za darmo", Ty mógłbyś mieć np. 32GB ram za te samą kasę. Zrobisz jak uważasz.

Jeśli chodzi o RAM to 3200 v 3600Mhz da Ci kilka klatek w grach, w pracy z wideo
  • Odpowiedz
Do przewidzenia ze nowy sterownik = niższe zegary, swoja droga ciekawe co będzie w przypadku 3070 i 3060TI. Szkoda ze płacąc ponad 3000-4000 jest się testerem sprzętu. Zobaczymy co pokaże RDNA2.
ps Dlatego nigdy nie kupuje się nic przed i w dzień premiery bo później takie kwiatki wychodzą jak ten opisany. Remember no preorders!
#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne #nvidia
Pawci0o - Do przewidzenia ze nowy sterownik = niższe zegary, swoja droga ciekawe co b...

źródło: comment_1601501607X23LLiK1l8vOQ6g88scSi7.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Pawci0o:

Oczywiscie to co pisze lipton to wyssane z palca bajki nie majace pokrycia, po pierwsze zadna karta nie uzywa POSCAP'ow, to technologia panasonica, w kartach graficznych uzywane sa SP-CAP'y.

Gosc szuka aferki na sile i nie ma pojecia o czym pisze. Szuka aferki na sile. Jak kazdy nowy produkt drivery nie sa doskonale na poczatku, ale co wyroznia nvidie to szybka reakcja na sytuacje. Wiecej, z nowymi sterownikami ludzie
golomb13 - @Pawci0o: 

Oczywiscie to co pisze lipton to wyssane z palca bajki nie maj...

źródło: comment_1601502458I4v67IM0HTaImL8AABjIa1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak sądzicie? Nowa 1660 super za 750zl - brać póki jest czy lepiej czekać na to co pokaże amd pod koniec miesiąca i obniżki po premierze 3070?
Można się spodziewać jakichś ciekawszych produktów w cenie poniżej 1k?
#komputery #kartygraficzne
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można się spodziewać jakichś ciekawszych produktów w cenie poniżej 1k?


@vateras131: Raczej nie, 10 miesięcy temu premierę miały polarisy z niższym poborem prądu, na dodatek były bardzo źle wycenione.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quben: @sidhellfire:
Kurła miałem brać właśnie i w przeciągu 10 minut jak gadałem z klientem w pracy zeszło ostatnie 50 sztuk (°°
A wczoraj sprzedałem swoją stara kartę xd
Będę teraz na zintegrowanej vedze 8...
  • Odpowiedz
Mirki, jaki laptop dla początkującego fotografika (lightroom) do 5k. 16+ ramu, standardowa klawiatura numeryczna (lenovo y540 odpada), ssd 512(?), mobilny najlepiej więc niezbyt ciężki, na co dzień do pracy będzie używany. Dodatkowy monitor i klawiatura jak rozumiem odpadają na tą chwilę. Jakie w ogóle powinny być minimalne wymagania, czy koniecznie powinniśmy wchodzić w i7 i kartę gtx 1650?
#komputery #grafikakomputerowa #kartygraficzne #photoshop #lightroom
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeguTheRogue: Ja niestety nie jestem fanem rozwiązań mobilnych laptopy które służyły lata już robiono teraz moim zdaniem wszystkie są wykalkulowane na odpowiednio szybkie zużycie. Jeszcze jakiś czas temu powiedziałbym że taka karta to aż nadto i skup się na szybkim i dużym dysku, może nawet 2... ale w tej chwili aktualizacje powodują że nic nie jest do końca pewne. Co do procesora może ryzen? z tego co czytalem do pracy
  • Odpowiedz
Nawalił mi wiatraczek w RTX 2080, są dwa, jeden śmiga elegancko, a drugi raz się kręci, raz nie i głośno buczy. Jak się kręci to widać że trochę lata na boki, ten drugi kręci się stabilnie. Mogę jakiś czas siedzieć na jednym wiatraczku o ile nie będę grzał karty? Ogarną mi to w serwisie? Szkoda mi na gwarancję odsyłać bo chodzi tylko o wiatraczek, a i złe wspomnienia mam z odsyłaniem i
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Desolator: Tyle tylko, że się okazało że to nie jest wina kondensatorów. Aktualizacja sterowników naprawia problemy.

Wszystkie 3080 są niestabilne przy wyższych zegarach.
  • Odpowiedz
@Raffael: Jak możesz tak bezczelnie rujnować czyjąś dziecięcą radość? Co więcej - właśnie przeszkadzasz uprawiać tzw. marketing szeptany, w którym pożyteczni ktosie bezrefleksyjnie powtarzają co im reklamodawcy podsuną...
Jak możesz?
  • Odpowiedz
Nie widać tego na statystykach, ale zaczynają się kończyć rtx 2080ti sprzedawane desperacko dla serii 3xxx. Podejrzewam że przez najbliższe pare tygodni ceny będą wracał do poziomu sprzed całego boomu #gpuacl
https://drive.google.com/file/d/1x_oUFkoUJI3husidAHUtD_-yqO1Z_MaV/view?usp=sharing
#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Nie widać tego na statystykach, ale zaczynają się kończyć rtx 2080ti sprzedawa...

źródło: comment_1601280373cPEkbBxXkfWRdreaXBMqtd.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry wieczór, w tym miesiącu zacząłem sobie składać kompa i do gier i do casualowych czynności, lecz nie wiem co zrobić z ostatnim elementem tego procesu - kartą graficzną. Planowałem kupić RX 5700 XT lub RTX 2060 lecz dynamiczna sytuacja na rynku kart po stronie GeForce spowodowała że się na kilka tygodni wstrzymałem z kupnem.
Moje aktualne bebechy to:
- Ryzen 5 3600 z chłodzeniem SilentiumPC Fortis 3,
- MSI B450-A PRO MAX,
- SilentiumPC
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyżby to był właśnie ten rok AMD? Ten topowy Navi 21 ma podejrzanie niskie TDP, jak da radę się podkręcić tak jak słabszy brat z 40 CU na 2,5 GHz, to wyprzedzi 3090 przecież XDDD

Jak coś, to GPU z PS5 ma chodzić na 2,23 GHz, więc chyba będzie masakracja Nvidii xD

https://videocardz.com/newz/amd-navi-21-to-feature-80-cus-navi-22-40-cus-and-navi-23-32-cus

#pcmasterrace #amd #kartygraficzne
Gother - Czyżby to był właśnie ten rok AMD? Ten topowy Navi 21 ma podejrzanie niskie ...

źródło: comment_1601139271Rny3asXwvEEvqTUPYu1q4B.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gother: Może byc bardzo ciekawie, dzisiaj sie pojawiły też chińskie przecieki mówiące o sytuacjach gdzie 6900XT może 3090 wyprzedzać ^^ Oby tylko nic nie sprartolili i nie wpadali na głupie pomysły typu 256 bitowa szyna pamięci
  • Odpowiedz
Cześć głównie gram na konsoli ale chciałbym trochę polepszyć swojego starego kompa żeby pograć głównie w #csgo i cywilizację. Mam procka amd fx-6300 i 16GB ramu i zastanawiam się jaką kartę graficzną do tego wsadzić ewentualnie czy szukać też innego procka do tej płyty głównej bo max chciałbym wydać maksymalnie kilkaset złotych.

#pcmasterrace #kartygraficzne #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piterko: Sami nie wiedzą kiedy będą dostawy, ale kasę by chcieli już teraz xD Bezczelnie jeszcze kłamią pisząc "dostawa wkrótce" - wkrótce to ja rozumiem kilka dni, może tydzień. Nie "w tym tygodniu dostaniemy 20-40 kart, jest pan 276 w kolejce". Gdyby napisali, że trzeba czekać miesiąc, to większość by nie kupiła. Na zachodzie sklepy publikują jakiś harmonogram dostaw i na stronach są adnotacje o długim czasie oczekiwania na produkt.
  • Odpowiedz
Dzwonię do morele.net, pytam się Panią:
- Kiedy mniej więcej by była moja rtx3080, gdyż nie wiem czy mi się opłaca opłacać to zamówienie...
- Złożył Pan zamówienie z przedpłatą?
- Tak
Pyyyk instant się rozłączyła ( ͡º ͜
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mistrzus: Zamawianie z przedpłata czegoś co dopiero wyszło i sklep będzie miał z-------l z wysyłka. No ja bym się grubo zastanowił xD
Przecież to ze będą obsuwy albo problemy z dostawa jest tak pewne jak pewnym jest to ze hajto przejechał babe na pasach
  • Odpowiedz
Zwykłego TUFa znowu można zamawiać w x-komie: https://www.x-kom.pl/p/590075-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-10gb-gddr6x.html Oczywiście cena jest o 400 zł wyższa. Czyżby nie było aż tak źle z dostępnością tych kart skoro znowu uruchomili sprzedaż? Ten kto załapał się na zamówienie 17 września będzie mieć cenę promocyjną ;)

#xkom #nvidia #kartygraficzne
Desolator - Zwykłego TUFa znowu można zamawiać w x-komie: https://www.x-kom.pl/p/5900...

źródło: comment_1601052614ZnmS39jh2tyQp8PN2DdpZR.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach