Złożyłem nowego PC ale podczas obciążenia kompa (za pomocą OCCT czy po prostu granie w wymagające gry) GPU trzeszczy, brzęczy i to nie są wiatraki. Czytałem na necie, że może to być kwestia zbyt dużej ilości fps (dla przykładu gdy w cs ustawie więcej niż 200fps problem dopiero sie pojawia) albo ustawień w biosie (napięcie, przepływ energi czy coś).
Karta nowa, wczoraj odpalona
Geforce zotac rtx 2060
MSI 450 gaming plus
AMD
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przzwyczaić się do tego dźwięku


@dumelkami: jeżeli to cewki to one mają tak by design, 2 różne sztuki na 2 różnych kartach będą grały tak samo bo są z tańszej serii i rdzeń nie jest unieruchomiony polimerem. Jedyne co ma szanse pomóc to zmiana na model z cewkami solid state a te są zwykle drogie.
  • Odpowiedz
Hej Mirki!
Czy ktoś wie co to za kod błędu? Coś z grafiką. Niby sterowniki przeinstalowałem... mam nadzieję, że to coś do naprawienia bo grafika nie taka stara. W losowych momentach raz na dzień? Może rzadziej choć w wiedzminie dwa razy w przeciągu kilkuanastu minut się zawiesił PC.
Źródło
Windows

Podsumowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@johnywayne ale poprawiłeś mi humor że to wina OC albo zasilacza. Wszystko w moim kompie ma 5 lat a zasilacz z 10 xd jedynie grafika trochę nowsza bo Radek 580 i mi go szkoda było. Procek 2500k i tak już. Dawno powinien pójść na emeryturę.
  • Odpowiedz
@Gazobeton: jasne, po prostu PR w wykonaniu AMD póki co był flawless i bardzo liczę, że tak zostanie. Póki co nie mają żadnego noża na gardle i prą naprzód. Zyskają tylko konsumenci. A ja jestem i tak ograniczony tylko do AMD, bo "fuck you nvidia" w kontekście linuksa...
  • Odpowiedz
Szczera prawda, papierowa premiera nvidia rtx 3070 , tylko dla testerów, recenzentów. Prawie nikt poza nimi nowych rtxów na własne oczy nie widział.
Ciekawe jak się czują osoby, które zamówiły w dniu premiery rtx 3080. Od drugiej połowy września czekają na zamówione karty widmo.
Według liptona karty powinny się pojawić dopiero w okolicy lutego, przy odrobinie szczęścia. ¯\_(ツ)_/¯
Ciekawe, czy nie skończy się tak jak z cyberpunkiem, który kolejny raz opóźnił termin premiery. np. w
Pawci0o - Szczera prawda, papierowa premiera nvidia rtx 3070 , tylko dla testerów, re...

źródło: comment_160382858338rA1LdmWa8cHYW5j2dJRK.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Detalowiec:

A limited warranty* is offered on all SAPPHIRE products; all warranty enquires are to be directed to your initial place of purchase. The limited warranty is only applicable to the original purchaser of the SAPPHIRE product and may not be transferred. For warranty service please contact your Dealer/Reseller, they will require proof of purchase which includes the original invoice/documentation.


Nie, bo będziesz miał problemy z gwarancją.
  • Odpowiedz
@Detalowiec: ASUS

Uprzejmie informujemy, że nie prowadzimy ani infolinii, ani serwisu door-to-door dla użytkowników końcowych dla płyt głównych i kart graficznych.
  • Odpowiedz
Chce sprzedać kąkuter, ile według was powinienem zadać za taki zestaw?
Procesor: i5-4690 wiatrak stock
Płyta główna:MSI Z97m-g43
Grafika: Radeon GTS Black Edition rx589 8gb OC+
Ram: HyperX Savage, DDR3, 8 GB, 2133MHz, CL11 (HX321C11SR/8)
Zasilacz: Silentium Vero L1 500W 80 plus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Planuję upgrade karty graficznej. Aktualnie posiadam GTX 1060 6gb, który sobie już średnio radzi przy najnowszych grach, Cyberpunka myślę, że odpali na najniższych.

Długo myślałem nad nadchodzącym RTX 3070 który jest nieporównywalnie lepszy, a wyceniony mniej niż taki RTX 2080.

Jednakże kiedy ja planuję grać (przynajmniej na razie) w Full HD i ewentualnym (lecz niekoniecznym) włączonym Raytracingiem, to czy nie lepszym pomysłem byłby RTX 2060 w wersji OC. Nad 2070 nie myślę nawet bo
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam problem chce sobie wgrać nowy bios do karty graficznej a nie działa mi program ati flash cały czas pisze o problemie z wymaganiami włączenia go jako administrator. Niby mogę zrobić to przez pendrive i dysk startowy ale nie ma w tedy jednej komendy na zmuszenie do flash'owania karty tylko jest -fp -fa i -fv, boje się wybierać któreś z tych opcji no chyba że powiecie mi którą.
#amd
DomimasKKP - Mirki mam problem chce sobie wgrać nowy bios do karty graficznej a nie d...

źródło: comment_1603482040bPcZiP3FfaOmdxWA1zzGEb.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach