via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam jakiejś kart do gry w 1080p do ok. 700 zł. Lepiej 5500xt czy 1650 super? Czy może warto na coś teraz poczekać? Nie spieszy mi się ale chciałbym wymienić moje 1050 2gb przed końcem roku.
#kartygraficzne #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vateras131: 1660S jest wyraźnie lepszy.
Ceny mogą spaść w październiku, listopadzie, bo dopiero wtedy będzie szeroka dostępność nowych GPU, które powinny zepchnąć poszczególne segmenty wydajnościowe w dół (pod względem ceny)
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: polecam poczytać opisy osób sprzedające RTX2XXX na allegro. No po prostu kopalnia beki. Podobne wpisy do twojego. Jest gościu, który 2080 Ti FE sprzedaje za 2800, bo kupił do wyrenderowania jednego projektu. 2 lata renderował i sprzedaje za pół ceny.
  • Odpowiedz
1. Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić z czy karta graficzna nie była używana do kopania Bitcoinów?

2. Czy da się sprawdzić, ile karta pracowała godzin w sumie od daty produkcji?

#hardware #pc #kartygraficzne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poco: ale kondensatory i cynowe luty na układach BGA już tak, więc karty graficzne jak najbardziej mają swoją żywotność która skraca się pod mocnym-długotrwałym obciążeniem

O ile kość pamięci, albo sam procesor są mniej lub bardziej wieczne (tj. na zwykłych napięciach przeżywają 10 kolejnych generacji sprzętu i są sprawne w czasach gdy stają się elektrozłomem) to już gpu czy zasilacze niekoniecznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jaką #kartygraficzne do neta, prostej edycji zdjęć i ew. oglądania filmów? Może być używana albo nowa, jeśli zagada z wiekowym już sprzętem (i5-2500 na ASRock P67 Pro3). Szukam więc możliwie taniej, ale gotowej na bajery z monitora poniżej.


Monitor LG 27GL650F-B
1080p, 144 Hz, HDR10, FreeSync i G-Sync

#komputery #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BigBadBat: rx460 wzwyz w sumie ma sens, stare r9 maja starsze typy wyjsc

co do edit, nie ma to zadnego znaczenia, bo jak masz gtxa to masz gsync a jak radeona to freesync + jakas tam czesc monitorow z freesync dzialajaca na nvidii, ale monitor juz to ma, wiec po prostu bedzie
  • Odpowiedz
@BigBadBat: sync można włączyć na pulpicie, ale on nie ma sensu, bo raczej nie spadają ci fpsy poniżej odświeżania na desktopie. Ponadto obraz jest dość statyczny. Tearingu w każdym razie nigdy nie uświadczyłem.
  • Odpowiedz
4 Dzień #gpuacl

Karty drożeją XD
Podejrzewam że ceny zaczną się powoli stabilizować, ale zobaczymy. Jeszcze przez 2 dni będę codziennie aktualizować ceny, potem co trzeci dzień.

Tym razem mam jeszcze link do arkusza w chmurze https://drive.google.com/file/d/1xpSikSgJg2sNHXY3SMtDK4zVg8z4Lkpu/view?usp=sharing
bibr - 4 Dzień #gpuacl

Karty drożeją XD
Podejrzewam że ceny zaczną się powoli sta...

źródło: comment_1599487041UNWlNfKz01TgwJ3tZat1J1.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sajner: Bait, na r/hardwareswap ceny średnio 500-600 USD. Kilka sztuk widziałem za 400-500, ale bardzo szybko się sprzedały. Był jeden wpis, gdzie US Marine chciał kupić 2080ti za 250 USD to go dosłownie zlinczowali w komentarzach za lowballing xD
  • Odpowiedz
Czyli co? Cena TI spadnie po premierze 3070, czy po prostu wycofają produkcję a na rynku zostaną używane?


@Primusek: Mówisz o nowych? Produkcja serii 2000 została już zakończona chyba w lipcu. Nowe w obiegu są tylko te gpu, które zostały już wyprodukowane. Cena nowych chyba nie spada i trudno powiedzieć czy spadnie.

Natomiast ceny używek to już spadły dosłownie chwilę po prezentacji serii 3000, a pewnie jeszcze trochę spadną.
  • Odpowiedz