#kartygraficzne #pcmasterrace #komputery #januszebiznesu

Słyszałem że nowe rtxy sprzedały się w parę sekund, za bardzo nie rozumiem skoro towar tak sie szybko sprzedaje to dlaczego nie sprzedają za dwa razy więcej? a potem z miesiąca na miesiąc by zmniejszali cenę, w mojej szkole janusza biznesu jak coś sprzedawałem w większej ilości sztuk i widziałem że towar za szybko schodzi to podwyższałem cenę, tym sposobem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MrBogumil Nie wiadomo. Duzo tez będzie zależeć od gry. Silniki gier słabo się już skalują przy takich wydajnościach
Różnica rdzeni między 3090 a 3080 to 17%.
Zakładam, że jak średniowiecza będzie wzrost o 12% wydajności to będzie dobrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Morgoth143: Jeszcze gdzieś przeczytałem taką teorię że 3080 są produkowane w tak małej ilości bo kto je będzie kupował jak wyjdą wersje 20gb, trochę foliarstwo ale coś w tym może być. No a big navi ma puścić 16gb więc zieloni muszą mieć jakąś kontre.
  • Odpowiedz
  • 0
#komputery #kartygraficzne #pcmasterrace #technologia

Panowie, planuje zrobić gruntowny remont mojej skrzynki przy okazji premier nowych RTXów. Przeskok będzie spory, bo obecnie koczuję na 1060 6GB z Ryzenem 5 1600. Na pewno chce budować wszystko dookoła 3080, co byście mogli polecić do niej tak, żeby całość była sensownie dobrana? Czy powinienem czekać na niereferenty czy FE też będzie dobrym wyborem? Prawdopodobnie pójdzie 1440p, może 4k
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mathas: Nie rozumiesz, ze kupujac 3080 do ryzena karta nie rozwinie skrzydel w 1080p. Zaden Ryzen nie wykarmi na fulla tej karty w fhd z duzym fps. Jak bedziesz grac w 4k to ok.
Pytasz" co byście mogli polecić do niej tak, żeby całość była sensownie dobrana?"
to dostajesz 2 odpowiedzi, ze Intel nie bedzie do tej karty sensownym wyborem.
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl: dobrze kojarzysz ale wtedy Intel myślał że dadzą radę zrobić 10nm na Rocket Lake a nie wyszło. Były plany platformy PCIe5.0 + DDR5. DDR5 swoją drogą opóźnił się o około rok bo miał być w serwerach teraz a podobno będzie na koniec 2021.
  • Odpowiedz
Pcie 3.0 nie ogranicza wydajności nowych rtxów. Karta osiąga identyczne wyniki (fps) na pcie 4.0:
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-amd-3900-xt-vs-intel-10900k/26.html
Szczerze pisząc liczyłem na wyższą wydajność kart w porwaniu do poboru mocy.
Od teraz bez własnej elektrowni się nie obędzie.
Przeczuwam masową wymiane starszych 550 - 650 watowych zasilaczy na 750-850 watowe ¯\_(ツ)_/¯
Jednak Memy o gotowaniu na gforcach okazały się prorocze. (
Pawci0o - Pcie 3.0 nie ogranicza wydajności nowych rtxów. Karta osiąga identyczne wyn...

źródło: comment_16002716128OjHaIjZVnP2j7LQl1qVL7.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CuckCuckKlan: Też chyba czekam na wersję z większą ilością Vramu, na purepc piszą że niby wersje z 20gb mają się pojawić jeszcze w październiku. Dodatkowo za miesiąc z hakiem prezentacja Big Navi.

Ale mimo wszystko boję się że jutro coś mi o-----e i o 15 będę klikał f5 i ostatecznie kupię tą 3080, nie raz tak było xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@supra107: Ja RX 480 4GB i wszystko na tym też chodzi ( ͡ ͜ʖ ͡). Nic nie chcę, bo i tak czekam na wersję z większą ilością pamięci. Po prostu od dzieckachciałem mieć chociaż raz GPU flagowca ( tak wiem jest RTX 3090 ( ͡ ͜ʖ ͡) ), a tu taka różnica na samym chłodzeniu. Zakładałem 300-400 zł, ale nie
  • Odpowiedz
Planuję kupno 3 identycznych monitorów 27" + stojak pod VESA + karta graficzna do tego, budżet do 5k cebulionów. Sprzęt przede wszystkim do pracy, ale też od czasu do czasu gierka jakaś.
Czy warto pchać się tutaj w monitory WQHD? Czy podbije to cenę za mocno?
Polecicie jakieś konkretne modele?
#monitory #sprzetkomputerowy #kartygraficzne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirkogreg: wydaje mi się, że to zależy od twoich preferencji
z jednej strony jeden monitor jest lepszy, bo nie ma ramek itp
z drugiej - mogłeś mózg przyzwyczaić, że drugi monitor to inny proces i gdy podzielisz to na jednym to nie będzie tak łatwo przeskakiwać.
Ogólnie dopiero na ultra wide się komfortowo pracuje na dwóch oknach. Z drugiej strony windows nie wspiera trzech obok siebie więc nawet na 34
  • Odpowiedz