@Gother: kiedyś latały tu filmiki z ruskimi bankomatami, gdzie ludzie nie mogli wypłacić pieniędzy. Świętowano na tagu upadek rosyjskiej gospodarki. Po kilku dniach temat umarł
Później były zdjęcia pustych półek w sklepie i znowu święto na tagu upadku rosyjskiej gospodarki
@saggitarius_a: Była częściowa, pytanie kiedy nadejdzie pełna mogilizacja. Ukraińska produkcja dronów stała się zbyt duża, Rosja nie nadąża dostarczać wymaganej liczby mobików do utylizacji.
Moscow's oil refinery will be offline for at least six months after suffering extensive damage in Ukrainian drone attacks, two industry sources said on Wednesday, complicating Russian efforts to tackle fuel shortages across the world's largest country.
Oj, chyba benzyny w Moskwie nie będzie. Na szczęście Trump skończył wojnę, to będą mogli taniej importować.
@mleko3-2procent: No to nic nie pozostało, tylko wprowadzić strefę czystego transportu na terenie całej Moskwy jak w miastach gejowskiej Europy. Jest także okazja do rozwoju przemysłu rowerowego. Moskwa może stać się drugim Amsterdamem, więc nic straconego. Mają w końcu dzięki Ukraińcom szansę dogonić Zachód.
Okazuje się, że wysłanie przez rus dodatkowych wojsk do osłaniania konwojów na półwyspie Krymskim nie zdaje egzaminu. Ilość średniej uderzeń na ciężarówki skoczyła z 10 na dzień do ok. 40 w tym tygodniu, przy czym dziś rozwalono ich już 56. Nie są też to wszystkie gdyż nie są liczone "drony miny". Chyba leci powoli efekt kuli śnieżnej. https://x.com/clement_molin/status/2069497115072696458 #ukraina #rosja #wojna
@GeneralX: Ciekawe jak tam zaopatrzenie ruskich w Zaporoskim, jakby Ukraińcom się chociaż udało te 20km na południe do Tokmaku dojść to by chyba ruscy musieli zacząć zwijać się z całego korytarza xD
@SoplicaTadeusz: No, nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać za rok. Pewnie już ruscy będą przygotowani bardziej, więc chyba się szykuje ofensywa w tym roku. Obawiam się tylko że nawet jak się przebiją i korytarz znajdzie się w beznadziejnej sytuacji, to od razu Trump i Putin zaczną wysyłać gołąbki pokoju i zrobią od razu zawieszenie broni bo Trump będzie chciał dostać Nobla, wtedy Zełenski będzie musiał to olać tak jak Bibi
Z ostatniego kryzysu polsko-ukraińskiego można wyciągnąć wiele błędnych wniosków. Na przykład, że Polska powinna przestać wspierać Ukrainę w jej wysiłku zbrojnym, albo że czemukolwiek winni są Bogu ducha winni Ukraińcy mieszkający w Polsce. Mam nadzieję, że Polacy okażą się mądrzejsi.
Jedynym słusznym wnioskiem jest to, że ukraińska elita polityczna jest grupą skrajnie skorumpowaną, cyniczną, a też schizofreniczną, która nasze gesty przyjaźni traktuje jako oznaki słabości, a nasze oczekiwania jako ataki. Trzeba do
@maniac777: Ewidentna prowokacja kibola, na którą niestety nabrało się mnóstwo "poważnych" osób. Po tym jak publicznie zagroził odebraniem orderu to już Zełenski nie mógł zmienić nazwę tej jednostki, bo wyszedłby na słabego, a robienie z siebie słabiaka, szczególnie w czasie wojny to byłby sabotaż. Zresztą, skoro Zełenski był w stanie nie ustępować Trumpowi, kłócić się z nim w Białym Domu i postawić na szali pomoc wojskową USA, to było pewne
@KOLEGAMAMY: Przecież pan Karol mówił w 2023 że Ukraińcy mają prawo sami wybierać swoich bohaterów, więc skąd nagle tak nerwowa reakcja i przejście do gróźb?
@KOLEGAMAMY: Ale przecież teraz ekshumacje ruszyły, więc chyba współpraca jakaś jest? To wygląda, jakby chciał zrobić sabotaż, by Ukraińcy wycofali zgodę.
Czy ktoś, kto uważa że Nawrocki dobrze zrobił że najpierw zagroził odebraniem orderu jeżeli Zełenski nie zmieni nazwy oddziału, a potem tę groźbę zrealizował może wskazać jakie korzyści z tego postępowania zostały odniesione? Nazwa oddziału się przecież od tego nie zmieniła.
Tylko zapomniał dodać, że cały szlak tranzytowy w tych krajach przebiega przez dzikie góry Karpat, do tego słabo tam z infrastrukturą, brakuje dróg i kolei, nie mówiąc o lotnisku jak Rzeszów Jasionka. Większość pomocy Ukrainie idzie przez Polskę.
@Mariuszzuk: Dało się z Indii do Chin przez Himalaje dostarczać samolotami pomoc wojskową w czasie II wojny, to tu nie pójdzie? Takie groźby zrobiłyby z Polski pośmiewisko po prostu xD
Kiedy przychodzono do Zełenskiego, tłumacząc mu, żeby nie nazywał tej ukraińskiej jednostki imieniem UPA, że to rozdrażni Polaków, to Wołodymyr Zełenski miał odpowiedzieć: "pierd*lić Polskę i Polaków" – mówi dziennikarka.
Mówicie, że bez imigrantów z Ukrainy, nasz kraj czeka katastrofa? Bo na moje, to biznes będzie musiał podnieść pensje Polakom. Ekipa windziarzy, którzy u mnie wymieniali windę. Sami Ukraińcy. Zapytałem się, gdzie znaleźć taką robotę i ile płacą. Nie trzeba wykształcenia, nie trzeba doświadczenia. Płacą minimalną krajową. Pytam się, czy mu się to opłaca. Tak, bo pracodawca wynajmuje im mieszkanie i w 7 siedzą cały rok w Polsce, wyżywienie też mają i
@luke-mat: Będzie tak jak w UK, gdzie po Brexicie Polacy zaczęli wyjeżdżać, a Hindusi wjeżdżać. Nie czeka, po prostu przyjadą migranci z krajów 3 świata zamiast Ukraińców
Ta cala drama z orderem, z dwóch stron jest skalkulowana na rynek wewnętrzny. Zelenski z tym UPA robi ukłon w stronę ukraińskich nacjonalistów, bo mu się d--a pali i wszędzie szuka poparcia. Nawrocki probuje wygladać na silnego wśród swoich wyborców, a jedyne co może zrobić to odebrać świecidelko. Tracą stosunki Polska-Ukraina, zyskuje rosja, bo dostaje kolejne tematy do grzania dla swoich trolowni.
To co Nawrocki pokazał to, ze nie ma żadnych realnych
@n-ke: No to jest w stylu pisowskiej dyplomacji, jak choćby darcie mordy o reparacje od Niemiec, gdzie i tak każdy wie, że nigdy ich nie dostaniemy, ale i tak grzeją to dla polityki wewnętrznej, mimo że to psuje nasze relacje. Gdyby Niemcy zachowywali się jak pisowcy to by zaczęli gadać "oddawajcie Breslau" i by był cyrk non stop, ale jednak umieją się powstrzymać.
@202492: Jak ktoś kto miał główny udział w zabiciu 500 tys. rosyjskich żołnierzy nie zasługuje na jakiś polski order to chyba tylko Jezus Chrystus jak powróci będzie jedynym który go będzie w stanie dostać
Mimo tego, że głosowałem za rządzącą koalicją, ciężko mi zrozumieć, jak można krytkować przede wszystkim Nawrockiego, a nie Zelenskiego, który razem ze swoją ekipą świadomie rozpoczął kryzys dyplomatyczny, wiedząc, że może on tak się skończyć.
Parafianowicz chociażby mówił, że do tej pory jakoś skutecznie wstrzymywano idące z wojska prośby o nadawanie jednostkom nazw powiązanych z UPA. I teraz, w 5-tym roku wojny, jakoś magicznie to się nie udało. Naprawdę, nie mam złudzeń, że
@Beetlebum: Decyzja Batyra tylko zwiększy kult UPA na Ukrainie, potem nasi nacjonaliści będą mogli bohatersko walczyć z czymś co sami nakarmili. Teraz jak Zełenski nada 10 kolejnym jednostkom imiona bohaterów UPA to co on zrobi?
@gaz_wieprzowy: No właśnie, teraz obstawiam, że na złość zaczną pełno jednostek nazywać imieniami UPA i co wtedy zrobi Batyr? Medal już zabrał a on chyba wiele więcej nie może więc zostaną wyrazy oburzenia
Batyr nie wie, że odbieraniem orderu daje tylko paliwo Konfederacjom i działa na szkodę własnej partii? Szczególnie że są jego wypowiedzi, w których mówi, że Ukraińcy mają prawo czcić kogo chcą, już nie mówiąc o tym, że jego partia mu dała ten order. Uwiarygadnia tylko Konfederacje bo przecież oni cały czas krzyczą wołyń wołyń, a nie teraz dopiero się podłączyli.
Czasem trzeba p--------ć stanowcze decyzje z wszystkimi ich konsekwencjami, a wy się dalej sracie żeby uprawiać jakąś soft dyplomację, bo to nie teraz/bo to zaszkodzi... co w chuju każdy ma (z Trumpem na czele, który gorzej na tym wcale nie wychodzi) #polityka #ukraina
Dla wojska paliwa starczy. No chyba że całe rozkradną i zaczną sprzedawać po 15 zł za litr.
#ukraina
Później były zdjęcia pustych półek w sklepie i znowu święto na tagu upadku rosyjskiej gospodarki
Teraz mamy paliwo. I ponownie hurra optymizm