Wpis z mikrobloga

Zamówiłem i opłaciłem 17 września Gigabyte 3080 eagle w X-KOM, dostałem mail że zamówienie zostanie zrealizowane dzisiaj a na infolinii mi powiedzieli że nie wiedzą kiedy karta będzie a ja nie zamówiłem karty graficznej tylko złożyłem na stronie rezerwację wraz z opłatą. Czy takie wprowadzanie w błąd jest legalne?

#xkom #nvidia #kartygraficzne
  • 17
  • Odpowiedz
@kremowka2137: Niestety nie wiem czy warto to zgłaszać bo na stronie mają poniższe uwagi co do czasu dostawy (punkt 2). Z drugiej strony przy produkcie powinna być informacja, że czas dostawy może się różnić.
Też zamówiłem wczoraj telefon, gdzie na stronie jasno widniało że towar jest dostępny i dziś mi go dostarczą. Niestety po kilku godzinach napisali że produktu nie mają na stanie i oczekują na dostarczenie do magazynu . Najgorsze
grzech_u - @kremowka2137: Niestety nie wiem czy warto to zgłaszać bo na stronie mają ...

źródło: comment_1601561310x28gDAIRlX1CcPbU8Hweva.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Można wystosować pytanie do UOKiKu czy sprzedaż podzespołów komputerowych w momencie nie posiadania się ich na stanie jest legalna. Bo jeśli nie jest to żadne punkty w regulaminie nie mają znaczenia. Ja obstawiam, że jest jakaś luka bo inaczej by tak nie robili. Zapytać nie zaszkodzi aczkolwiek preorder na rtxy idzie wszędzie chyba. Nvidia zakazała niby pre-orderów po premierze ale wszyscy to olali. Do tego na konsole też są preordery, nie wiem
  • Odpowiedz
@gosso: Nie mam problemu z preorderem. Raczej problem jest w tym że najpierw piszą że będzie 1 października, a później mówią że nie wiedzą i twierdzą że ja tylko rezerwacje zrobiłem. Chyba są w stanie obliczyć ile mają zamówień i wiedzą ile zamówili z magazynu. Mam wrażenie że to jest robione celowo żeby zamrozić jak najwięcej pieniędzy u siebie.
  • Odpowiedz
@kremowka2137: IMO całe to gadanie o rezerwacji to bzdura zarezerwować to ja mogę stolik w restauracji miejsce w kinie itd bo one fizycznie istnieją. Natomiast jeśli przelewasz kasę za rzecz, która jeszcze nie może być wysłana bo nie ma premiery itd ale egzemplarze są przygotowane i zamówione i będą wysłane, wiadomo kto ile zamówił itd., to mamy sensowny preorder. Oni nie chcą powiedzieć ile zamówili, na kiedy i co już zostało
  • Odpowiedz
@gosso @kremowka2137: Technicznie to to nie są preordery, tylko backorder.
NVIDIA zakazała preorderów, czyli zamawiania przed 17 września, ale co do backorderów nie wystosowała żadnego stanowiska (o ile mi wiadomo). Nie znalazłem też info o legalności takiego posunięcia, ale zgaduję, że leży ono w szarej strefie (zabawy słowne w stylu "rezerwacje" jeszcze bardziej utrwalają w tym przekonaniu)
  • Odpowiedz
@kremowka2137: witaj w klubie, "zakupiłem" w #xkom rtx'a 3090 24 wrzesnia o 15:23 i jest 2 pażdziernik
informacji brak - jedynie o 21:00 tego samego dnia dostałem maila że przez 8 (dzis mamy 2 pazdziernik) dni są w "trakcie ustalania daty dostępności zamówionego produktu"...
  • Odpowiedz
@PanSpustoszenie: ja zamówiłem 3090 w morelach. Wczoraj dzwoniłem to złożyłem zamówienie jako 9 osoba, ale 4 nie opłaciły i jestem w pierwszej 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) podobno w przyszłym tygodniu zaczynaja realizować.
  • Odpowiedz