Wpis z mikrobloga

Czyżby to był właśnie ten rok AMD? Ten topowy Navi 21 ma podejrzanie niskie TDP, jak da radę się podkręcić tak jak słabszy brat z 40 CU na 2,5 GHz, to wyprzedzi 3090 przecież XDDD

Jak coś, to GPU z PS5 ma chodzić na 2,23 GHz, więc chyba będzie masakracja Nvidii xD

https://videocardz.com/newz/amd-navi-21-to-feature-80-cus-navi-22-40-cus-and-navi-23-32-cus

#pcmasterrace #amd #kartygraficzne
Gother - Czyżby to był właśnie ten rok AMD? Ten topowy Navi 21 ma podejrzanie niskie ...

źródło: comment_1601139271Rny3asXwvEEvqTUPYu1q4B.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Gother: Może byc bardzo ciekawie, dzisiaj sie pojawiły też chińskie przecieki mówiące o sytuacjach gdzie 6900XT może 3090 wyprzedzać ^^ Oby tylko nic nie sprartolili i nie wpadali na głupie pomysły typu 256 bitowa szyna pamięci
  • Odpowiedz
@Gother: No właśnie też to widziałem przed chwilą. Wydawało mi się że dogonienie 3090 jest niemożliwe, ale teraz już nie jestem taki pewien XD W perf/watt #!$%@?ą nVidię już na 99%.
  • Odpowiedz
@Gother: Aczkolwiek jeśli chodzi o to gpu PS5 to najwyższe zegary mają być tylko wykorzystywane krótki okres czasu - nie że się nie da ciągle. Nie da się w PS5 przy tym systemie chłodzenia co zastosowali. Tymczasowy boost
  • Odpowiedz
Oby tylko nic nie sprartolili i nie wpadali na głupie pomysły typu 256 bitowa szyna pamięci


@Qrwencjusz: Sama szerokość szyny nic nie mówi, bo może być jakiś mechanizm kompresji. nVidia na maxwellach robiła co mogła aby mieć jak najwęższą szynę właśnie po to aby minimalizować zużycie prądu. Aczkolwiek niby ta nVidiowa kompresja była "bezstratna", ale jak się robiło porównanie 1:1 to jednak na AMD z tego co pamiętam obraz wyglądał lepiej,
  • Odpowiedz
@Qrwencjusz: Z tą szyną to zobaczymy, coś o jakimś cache słyszałem co ma wspomóc słabą szynę. Zresztą, nie ważne jak to zrobią, byle żeby wydajność była świetna. A przy PS5 to mnie dziwiło, że aż tak wysokie taktowanie, bo przecież by im się sporo rdzeni marnowało niespełniających norm.

@vateras131: No ostatnio AMD cicho siedzi, jest aż za cicho. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Khaine: 8nm od Samsunga to gówniany proces, tu jest duża zmiana architektury( pierwsze rdna to właściwie był mix gcn z elementami rdna).
Na dodatek 7nm+ który da około 10-15% mniejszy pobór prądu przy tej samej wydajności.
  • Odpowiedz
Jak coś, to GPU z PS5 ma chodzić na 2,23 GHz, więc chyba będzie masakracja Nvidii xD


@Gother: XD FX 9590 miał 4,7GHz i wydajność podobną do pierwszej i5 z taktowaniem 2,8GHz, najważniejsza jest architektura.
  • Odpowiedz
@Gother: O ile pamiętam ostatnie przecieki podawane przez videocards były nie trafione. Więc podchodziłbym ostrożni do tych rewelacji. Choć trzymam kciuki za AMD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@golomb13: no właśnie, co z tego jak będzie niby super jak znowu sterowniki będą #!$%@?, już raz się sparzyłem na 5700XT , drugi raz nie planuje. Zobaczymy, oby tym razem tego nie #!$%@?, bo trzymam za nich kciuki mimo wszystko
  • Odpowiedz
Ta... NV po premierze zaraz wypuści jakieś wersje Ti i Super i #!$%@? z tego będzie.


@Gazobeton: Wątpliwe, bo obecna seria 3000 to już są czipy ostro wyżyłowane, duże i żrące masę prądu. Tutaj się już za wiele nie wyciągnie, bo widać że jest wysoki poziom wyżyłowania już teraz (nie chcą się kręcić, padają same z siebie). A AMD wchodzi ze świeżą architekturą, która zapewne będzie przemyślana na dalsze skalowanie w
  • Odpowiedz
@Khaine: Ja się #!$%@? znam, ale wydaje mi się że NV wie co robi i już ma gotowe do produkcji odpowiedzi na AMD, a 3080 to takie ulepy robione na szybko dla frajerów żeby zamortyzować koszty i wyciągnąć hajs z gówna przed premierą nowych konsol ile się da.
  • Odpowiedz