Cześć, chyba mi padła karta graficzna w laptopie (1050ti). Obraz mam, jednak jak odpalam gierę to fpsy spadają do 5 i poajwiają się artefakty na niektórych elemntach graficznych np. na skinach broni i po 2-3 sekundach znikają. Czy mogę jakos sprawdzić i upewnić się że karta jest zepsuta?
#komputery #kartygraficzne #laptopy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kupiłem wczoraj 3090 w morelach, bardzo miła Pani konsultantka powiedziała że nie wie kiedy dostane swoje zamówienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak myślicie jaki będzie czas oczekiwania? (ʘʘ) bo sprzedałem swoja 2080ti i zostałem z niczym. Latptop ratuje ʕʔ
#rtx #kartygraficzne #pcmasterrace
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Curus_Bachleda: No tak racja. czytałem gdzieś, że te problemy z nowymi Radeonami i sterownikami są przez to, że to hybryda dwóch architektur. Teraz będzie samo RDNA w wersji 2, to może coś zmieni w kontekście stabilności
  • Odpowiedz
Hej Mirki. Mam pytanie odnośnie tego co kupić.
Padł mi laptop na którym do tej pory grałem w gry i rozglądam się za nowym. Niestety nie jestem znawcą rynku ani sprzętu i trochę ostatnia premiera kart sprawiła, że nie wiem jak się za to zabrać.
Czy warto w tym momencie decydować się na kupno czy poczekać kilka/kilkanaście tygodni na laptopy z nowymi kartami graficzymi? Będą one w ogóle wersję dla komputerów przenośnych?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję Waszej porady w sprawie upgrade PC. W większości gier mam problemy z cieniami (falują, czasem migają), co odbiera przyjemność z gry pomimo ustawień na ultra i 60 fps i po długim szukaniu przyczyn doszedłem do wniosku, że pewnie mam jakąś felerną kartę graficzną i chciałbym ją wymienić. Mogę teraz przeznaczyć na to max 1000 zł i tutaj pytanie - jak to zrobić najrozsądniej? Kupić używaną gtx 1080, np. Palit GameRock? Da
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Just_Doesnt_Know: Do tych wejdzie; Silverstone Sugo 14 - 20l objętości, CM NR200 - 18l, Sliger 560 11l, Formd T1 - 9.5l -> tutaj brakuje dosłownie 0.4mm na długość, zawsze można podziałać coś papierem ściernym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dla porównania "compact size mid tower" NZXT H510 ma 40l objętości.
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanie.
Kupiłem już jakiś czas temu stację graficzną (picrel). Bardzo dobrze się sprawuje w zwyczajnym codziennym używaniu, grafice czy prostym montowaniu wideo, ale chciałem wsadzić jakąś kartę graficzną bardziej pod gry(teraz siedzi Nvidia Quadro 2200 4gb).
Możecie mi coś polecić co wlazło by w tą płytę główną? Wypadłem ze świata sprzętu komputerowego już jakiś czas temu.
#pcmasterrace #pc #kartygraficzne #komputery
Jimp - Mirki, mam pytanie. 
Kupiłem już jakiś czas temu stację graficzną (picrel). B...

źródło: comment_1600805629d9Z9akXCjlENOtXpTD2TXA.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jimp: Wejść to wejdzie wszystko praktycznie o ile jest miejsce (to musisz sprawdzić), ale nie wiem czy bym tam pakował coś mocniejszego niż poziom GTX 1660 Super.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej spece od #pc #hardware. Zastanawiam się nad "nową" kartą graficzną do mojego peceta. Jestem graczem "casualowym", ale chciałbym mieć możliwość pogrania w tytuły np. sprzed roku - dwóch lat, może też nówki na niskich wymaganiach.

Oto co mam:
CPU i7-3770
32GB pamięci RAM
Radeon HD7850 - 2GB
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@linuxuser: GTX 970 4GB / GTX 1060 6GB. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Oczywiście uwzględniłem Twój procesor a GPU możesz kupić używane. 970 to jakoś 400-500 zł a 1060 musisz sam popatrzeć ale pewnie te 200-300 zł więcej.
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki,
Jako, że mój młody zalał swój (kiedyś mój) komputer mirindą i tym sposobem uwalił kartę grafiki (GTX1060 6GB) to zastanawiam się co zrobić:
Aktualnie na pokładzie jest:
Core i5 4570
8GB RAM DDR3
Zasilacz Corsair 550 albo 600W.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

setup to trochę za dużo


@PustyCzlowiek: też tak sądzę, ale ceny i7 4790 które maksymalnie mogę wsadzić o tej płyty są ogromne. za 600 - 700 zł więcej mogę mieć Ryzena 5 3600 z płytą i 16GB DDR4.
Liczę się z bottleneckiem ale prędzej czy później i tak będę musiał mu ten procesor zmienić
  • Odpowiedz
Ludzie ustawili boty, które wykupiły nowe rtxy 3080 w kilka minut: https://www.dobreprogramy.pl/Boty-wykupily-karty-Nvidia-RTX-3080.-Firma-przeprasza-graczy,News,111166.html

W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych nie tylko gracze mieli problem z zarezerwowaniem sobie PlayStation 5, ale i nowych kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3080. Jak się jednak okazuje, w tym drugim przypadku była to duża "zasługa" botów. Producent postanowił wystosować przeprosiny do wszystkich niezadowolonych konsumentów.

Popyt na nowe układy graficzne "Zielonych" był gigantyczny. Kilka chwil po uruchomieniu sprzedaży 17
Pawci0o - Ludzie ustawili boty, które wykupiły nowe rtxy 3080 w kilka minut: https://...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć koledzy,

jakiś czas temu pytałem o poradę w sprawie karty graficznej. Na całe szczęście przeczekałem do premiery nowych kart od nVidii i teraz poważnie zastanawiam się nad rtx 3070 lub rtx 3080. Z gier w sumie interesuje mnie głównie Flight Simulator, Fifa i ew. Cyberpunk. Fajnie byłoby grać na najwyższych ustawieniach oczywiście :)

Moje obecne podzespoły:

Intel
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@voximodo: 1. w przypadku RTX pcie 3.0 a 4.0 to jak na razie różnica kilku fps max, karty i tak nie mają takiej szybkiej pamięci aby wykorzystać większej przepustowości 4.0
2. do 3070 rekomendowany jest 650, do 3080, realnie wystarczy ci do każdej z tej karty o 100w mniejszy jeśli jest markowy
3. oczywiście, że warto

A no i jak chcesz brać 3080 to lepiej wymienić też procesor
  • Odpowiedz