#pcmasterrace #kartygraficzne
Czy ktoś ogarnia ostatnią aferę z MSI? Rozumiem, że jakiś oddział sprzedawał karty na ebayu po cenach wyższych niż sugerowana cena detaliczna, ale jest tu jeszcze jakieś drugie dno czy to jest już cała historia? Bo ciężko mi uwierzyć, że ludzie mają taki ból tyłka tylko o to, że sprzedawca dostosował cenę do popytu...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny dzień, kolejne #gpuacl
Na uwagę zasługuje RTX 2080 super który kosztuje już więcej niż RTX 3070. Podejrzewam że wzrost ceny skończy się na 2.5k, ale to się dopiero okaże.

Mireczki drogie obserwujcie tag bo jeszcze troszkę i będzie 300 obserwujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Kolejny dzień, kolejne #gpuacl
Na uwagę zasługuje RTX 2080 super który kosztu...

źródło: comment_1602417312YRbYGnOGATqby5ifo2ijvy.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prison_Break: dla pada nie powinno być różnicy. Są gry gdzie nie przekonasz żeby się odpaliła na innym monitorze niż podstawowy ale czegoś takiego nie widziałem. Zamień który monitor masz jako podstawowy może.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majk3l: xD żartowałem, ale przy okazji wyszły błędy w interpretacji ogłoszeń. Nvidia mówiła, że do końca roku będą braki, a nie, że w ogóle nie będzie ich na rynku. Po prostu nie będzie ich tyle aby na bieżąco odpowiadać rynkowym potrzebom ;)
  • Odpowiedz
Przed chwil miałem dziwną sytuację. Zaczęły mi się włączać i wyłączać wentylatory chłodzenia na karcie graficznej (z różną mocą). Ściągnąłem na szybko program do monitorowania temperatur i zobaczyłem że strasznie wariują mu odczyty. Minimalna temperatura była jako -127 a max 72. Poza tym cały czas odczyt temperatury się zmieniał, przykładowo 9-24-70-50-12 itp. całkowicie bez sensu.
Zresetowałem komputer, ale nadal wariuje. Ostatnio miałem też sytuację że grając w GTA Online nagle komputer dostał
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

karta to radeon XFX HD 5870. Sprawdziłem w menadżerze urządzeń i wyświetla mi ją jako standardową kartę graficzną VGA (z takim żółtym trójkątem przy ikonce). Spróbowałem ponownie zainstalować sterowniki - Catalyst 13.12 i nic to nie zmieniło. Chyba czas na czyszczenie dysku i reinstalację windowsa
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pawci0o: ten typ gada trzy po trzy co mu ślina na język przyniesie, ku uciesze gawiedzi. Mówi o błędzie 33 gdzie to nie jest kod błędu tylko ilość błędów zapisu. Właśnie dlatego karta nie jest stabilna.
Kart graficznych nie naprawia się nie bez powodu. Nie ma możliwości kupienia nowego rdzenia GPU, a to on odpowiada za te problemy z pamięciami, które on naprawia podgrzewając płytkę będąc przekonanym, że wymiana kości
  • Odpowiedz
@kowal30:
W ostatnich 2-3 tygodniach był chory, według niego na popularną w ostatnim czasie chorobę na k.. ? Dlatego nie odpisywał na emaile.
Jak nie odpisuje to znaczy że coś się z nim dzieje np. choroba. Przez 3 tygodnie kart nie naprawiał. Chłop ma już swoje lata.
Zresztą sam posłuchaj, ktoś zadał podobne pytanie na lajwie:
Pawci0o - @kowal30: 
W ostatnich 2-3 tygodniach był chory, według niego na popularną...
  • Odpowiedz
Mireczki, kiedy będzie ten idealny moment na przesiadkę na nową kartę graficzną? Chciałbym przesiąść się z RX480 na RTX2070 tylko nie wiem czy to dobry moment czy za chwilę po ogłoszeniu nowych kart będą możliwe jakieś obniżki cen?

#pcmasterrace #kartygraficzne #technologia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1660 super na allegro za 750


@Cutler777: tak

Ale jest strasznie głośna bo nie posiada trybu pół-pasywnego i wiatraki ciągle chodzą.


@Adam059: dokłądnie tego można się spodziewać po KFA2. Czego chciałbyś od dwóch kaczek.
  • Odpowiedz
Zamówiłem i opłaciłem 17 września Gigabyte 3080 eagle w X-KOM, dostałem mail że zamówienie zostanie zrealizowane dzisiaj a na infolinii mi powiedzieli że nie wiedzą kiedy karta będzie a ja nie zamówiłem karty graficznej tylko złożyłem na stronie rezerwację wraz z opłatą. Czy takie wprowadzanie w błąd jest legalne?

#xkom #nvidia #kartygraficzne
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gosso @kremowka2137: Technicznie to to nie są preordery, tylko backorder.
NVIDIA zakazała preorderów, czyli zamawiania przed 17 września, ale co do backorderów nie wystosowała żadnego stanowiska (o ile mi wiadomo). Nie znalazłem też info o legalności takiego posunięcia, ale zgaduję, że leży ono w szarej strefie (zabawy słowne w stylu "rezerwacje" jeszcze bardziej utrwalają w tym przekonaniu)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Co sądzicie o tym zestawie? Od razu powiem,że to opcja, jak nie zechce mi się czekać do listopada / grudnia na premiery nowych kart / procków. Nie gram w nie wiadomo co, ale jak już gram to zazwyczaj FHD i koniecznie pełne detale, czasami lubię zakodować sobie coś pod lepsze detale ale to głównej GTA / TES

Do czego?
Montaż i grafika (PP, PS, LR) i sporadycznie granie

Płyta:
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@iErdo Obecnie lepiej brać mobo na chipsecie b550, jakiś gb aurous czy inne msi. Ram 3600 cl16/3733 cl17, jakieś vipery czy goodramy. Zasilacz spokojnie styknie 650W. Dorzuć chłodzenie na procka. Buda może w wersji dx bo ta ma chyba słaby przewiew.
  • Odpowiedz